metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / 12 °C

Neděle, 17. února 2019. Svátek má Miloslava.
Skatepark pod vysočanskou estakádou.
Dalších 11 fotografií v galerii
Skatepark pod vysočanskou estakádou. | foto: Filip Jaroševský, Metro.cz

V parku pod estakádou chybí koše. Ve skateparku si mladíci uklízejí sami

17. června 2015  5:45 Filip Jaroševský Metro.cz
Mladí skejťáci, bikeři i koloběžkám drandí na nových betonových překážkách vysočanského skateparku již od začátku května. Ačkoliv si park, který je stranou rušných proseckých ulic pod Vysočanskou estakádou, nemohou mladí sportovci vynachválit, jedna věc tu přece jen narůstá rychleji než množství trikujících borců, jsou hromady odpadků.

„Nejsou tu žádné koše, takže se o pořádek musíme starat sami,“ říká biker David Tichý, který do skateparku chodí každý den. „Městská část sem naštěstí dala alespoň pytle, takže my, co sem chodíme, to dáváme občas do nich, abychom to tu měli čisťounký,“ dodává Tichý.

Absence košů vadí také skejťákům. David Záhumenský, který díky novému betonovému parku už nemusí jezdit až na Letnou, pokládá problém s odpadky za nepodstatný.

„Jsme rádi za to, co je. Je sice škoda, že tu koše nejsou, ale vždycky se někdo najde, kdo to tu uklidí. Dořeší se to prostě nějak časem,“ říká Záhumenský. Podle něj se skateparku vyhýbají také bezdomovci, kteří pod estakádou dříve nocovali.

„První týden jsme tu našli dvě injekční stříkačky, ale od té doby tu nebyl problém,“ pochvaluje si Záhumenský.

Moderní betonový skatepark v ulici Na Jetelce, který přišel městskou část Praha 9 na bezmála čtyři miliony korun, vznikl jako náhrada za půl roku nefungující park na Proseku.

„Původně se ve skateparcích s asfaltovým povrchem stavěly montované plechové a dřevěné překážky, které se ale postupem doby a opotřebením stávaly nebezpečnými,“ chválí nový park Jan Lankaš z České asociace skateboardingu. Je prý sice dražší, ale téměř bezúdržbový. „Od prvního betonového skateparku u nás – parku ve Strašnicích, který vznikl před více než deseti lety, se vývoj v této oblasti posunul zase o notný kus dál,“ pochvaluje si Lankaš.

Komentáře

Hlavní zprávy

„Chceš knihu? Jeď na Čerňák!“

Sídliště Černý Most
vydáno 17. února 2019  11:11

Vojtěch Havlovec spolu s kamarády vydal knihu o Černém Mostě. Název Linka č. 141 připomíná legendární autobus, který v době před postavením metra lidem ze...  celý článek

Prostor39 má kavárnu i ateliér

V Prostoru39 se konají i různé workshopy.
vydáno 17. února 2019  5:55

Budovu v oblíbené hipsterské čtvrti předělali vlastníma rukama.  celý článek

O dani z koček ministerstvo financí v této chvíli neuvažuje

Kočka (ilustrační foto)
vydáno 16. února 2019  13:30

Za dva miliony psů platí majitelé místní poplatky. Za milion koček ne.  celý článek

V Hitlerově armádě umírali také Češi

František Emmert
vydáno 16. února 2019  9:55

Historik František Emmert otevřel ve své nové knize Češi ve wehrmachtu třináctou komnatu éry hitlerismu. „V uniformách wehrmachtu bojovaly – často...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám