metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 25 °C

Sobota, 4. července 2020. Svátek má Prokop.
Skatepark pod vysočanskou estakádou.
Dalších 11 fotografií v galerii
Skatepark pod vysočanskou estakádou. | foto: Filip Jaroševský, Metro.cz

V parku pod estakádou chybí koše. Ve skateparku si mladíci uklízejí sami

17. června 2015  5:45 Filip Jaroševský Metro.cz
Mladí skejťáci, bikeři i koloběžkám drandí na nových betonových překážkách vysočanského skateparku již od začátku května. Ačkoliv si park, který je stranou rušných proseckých ulic pod Vysočanskou estakádou, nemohou mladí sportovci vynachválit, jedna věc tu přece jen narůstá rychleji než množství trikujících borců, jsou hromady odpadků.

„Nejsou tu žádné koše, takže se o pořádek musíme starat sami,“ říká biker David Tichý, který do skateparku chodí každý den. „Městská část sem naštěstí dala alespoň pytle, takže my, co sem chodíme, to dáváme občas do nich, abychom to tu měli čisťounký,“ dodává Tichý.

Absence košů vadí také skejťákům. David Záhumenský, který díky novému betonovému parku už nemusí jezdit až na Letnou, pokládá problém s odpadky za nepodstatný.

„Jsme rádi za to, co je. Je sice škoda, že tu koše nejsou, ale vždycky se někdo najde, kdo to tu uklidí. Dořeší se to prostě nějak časem,“ říká Záhumenský. Podle něj se skateparku vyhýbají také bezdomovci, kteří pod estakádou dříve nocovali.

„První týden jsme tu našli dvě injekční stříkačky, ale od té doby tu nebyl problém,“ pochvaluje si Záhumenský.

Moderní betonový skatepark v ulici Na Jetelce, který přišel městskou část Praha 9 na bezmála čtyři miliony korun, vznikl jako náhrada za půl roku nefungující park na Proseku.

„Původně se ve skateparcích s asfaltovým povrchem stavěly montované plechové a dřevěné překážky, které se ale postupem doby a opotřebením stávaly nebezpečnými,“ chválí nový park Jan Lankaš z České asociace skateboardingu. Je prý sice dražší, ale téměř bezúdržbový. „Od prvního betonového skateparku u nás – parku ve Strašnicích, který vznikl před více než deseti lety, se vývoj v této oblasti posunul zase o notný kus dál,“ pochvaluje si Lankaš.

Komentáře

Hlavní zprávy

Na našem území vařili pivo už Keltové, avšak chmelení piva se připisuje Slovanům

Když si objednáte Budvar, máte jistotu, že jde o originál z Českých Budějovic.
vydáno 4. července 2020  15:08

V Česku mají tradici velké i malé pivovary.  celý článek

„Manželka si zuby čistí, já si je umývám, ona rozsvěcí, já rozžínám“

Obrázkový slovník od UAX Magazín
vydáno 4. července 2020  7:17

Nářečí to u nás mají podle jazykovědců nahnuté, ale pořád se naštěstí najde dost lokálpatriotů, kteří bojují za jejich záchranu. Pořídit si lze učebnici...  celý článek

Komerční sdělení

Se zpětnou hypotékou od FINEMO.CZ si mohu dál užívat

Se zpětnou hypotékou od FINEMO.CZ si mohu dál užívat
vydáno 4. července 2020  7:00

Dokud jsem neodešel do důchodu, měl jsem pohodový život. Koupil jsem si všechno, co jsem potřeboval, a ještě jsem si udělal radost novým autem, po kterém...  celý článek

S nelegálním průjezdem na Českobrodské chtějí zatočit radní. Policie tu nestíhá

Zákaz průjezdu je tu denně porušován.
vydáno 3. července 2020  17:13

Přesně 415 nezákonných průjezdů nákladních automobilů. Tohle číslo za pouhých dvanáct hodin naměřil v Českobrodské ulici automatický sčítač, který sem...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám