metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 17 °C

Úterý, 19. října 2021. Svátek má Michaela.
Cyklostezka (ilustrační foto) | foto: SXC

V pátek se začne stavět nová cyklostezka ze Záběhlic do Hostivaře

  11:11
Pražská Technická správa komunikací začne tento týden s výstavbou dalších cyklostezek na území hlavního města. Jako první bude stavět stezku ze Záběhlic do Hostivaře, druhou bude stezka podél Vltavy ze Zbraslavi na Jarov. Celkem letos správa vloží do stavby cyklostezek v Praze 30 milionů korun.

"Díky dobrým klimatickým podmínkám startujeme stavby dalšího úseku cyklostezky Záběhlice - Hostivař a třetí etapy Zbraslav - Jarov o pár týdnů dřív," uvedl dnes šéf firmy Ladislav Pivec. Dělníci začnou stezku mezi Záběhlicemi a Hostivaří stavět v pátek 21. března a práce by měly trvat do konce letošního června.

Na kole se bude jezdit až do Vraného

Trasa začne na křižovatce ulic Záběhlická a Na Botiči, odkud povede do ulice Podle náhonu, K vodě a pak podél tenisového areálu na křižovatku ulic Ke Spořilovu a U Záběhlického zámku. Délka trasy bude 1548 metrů a pomůže například cyklistům, kteří jezdí do centra přes Trojmezí z Jižního Města. V rámci stavby bude vybudována nová lávka přes Botič a zpevněny a upraveny na stezce budou pěšiny a cesty, jejichž povrch bude asfaltový.

Druhou cyklostezkou je třetí etapa stavby 953 metrů dlouhého úseku stezky Zbraslav - Jarov na pravém břehu Vltavy. Jde o část mezi mostem Závodu Míru a Jarovem, kde se napojí na plánovanou cyklostezku do Vraného nad Vltavou ve Středočeském kraji. Stavba začne 24. března a skončí 31. srpna. Cyklostezka bude asfaltová, a budou na ni moci cyklisté i chodci.

Komentáře

Hlavní zprávy

Na schovávanou si značky hrají v Michli, Záběhlicích i Modřanech

vydáno 19. října 2021  5:00

Na zelení pokryté zákazy je třeba upozornit včas. Čtenáři deníku Metro v tomto směru nelení.   celý článek

Komerční sdělení

Caravaning Brno bude největší oborovou přehlídkou po dvou letech

vydáno 19. října 2021

Cestování karavany a obytnými vozy láká pořád víc Čechů. Přijďte si vybrat z nejširší tuzemské nabídky od 21. do 24. října na brněnské výstaviště.  celý článek

Plevel z Břevnovských sadů vymycují dobrovolníci zdarma

vydáno 18. října 2021  14:57,  aktualizováno  15:42

Aby ovocné stromky starých odrůd dobře prospívaly, je třeba jim věnovat celoroční péči.   celý článek

V MHD přibývá lidí bez respirátorů. Na podzim je větší riziko přenosu virů, varuje epidemiolog

vydáno 18. října 2021  5:35,  aktualizováno  15:28

Kýchání a kašlání se ozývá stále častěji. Kde jsou strážníci, ptá se čtenář. Tím, jak se zhoršuje celková covidová situace, to není mnoha lidem jedno.  celý článek

Vaše fotky z Prahy