metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 26 °C

Neděle, 9. května 2021. Svátek má Ctibor.

Větší foto
Slza na turné k desce Holomráz vystoupila 7. března 2018 v pražském Foru Karlín. | foto:  František Vlček, MAFRA

V Plzni budou válet slámu, zahraje i kapela Slza

  18:08
Tuto sobotu se v Šafaříkových sadech v Plzni uskuteční česko-německá sousedská slavnost dasFest, kterou pořádá Česko-německý fond budoucnosti. Jeho ředitel Tomáš Jelínek v rozhovoru pro deník Metro nastínil, na co se mohou návštěvníci těšit.

Jaký je hlavní cíl akce?
Jde nám především o to, aby se všichni zúčastnění dobře bavili a uvědomili si, jak důležité jsou v dnešní době dobré sousedské vztahy nejen v rámci naší země, ale i přes hranice. Doufám, že se Češi a Němci zase o trochu lépe poznají a společně si užijí den plný zábavy.

Na co se mohou lidé těšit?
Akce odstartuje ve 12 hodin a skončí až ve 22 hodin. Na programu toho tedy bude opravdu hodně. Půjde mimo jiné například o diskuse, koncerty, divadlo, workshopy, dílny a další aktivity pro děti i dospělé. Chybět nebudou ani oblíbené německé štrásnfesty z různých regionů, soutěž ve válení slámy či dobroty z regionálních kuchyní.

Zmínil jste soutěž ve válení slámy, můžete ji trochu přiblížit? Dá se do ní ještě přihlásit?
Jde o unikátní soutěž ve válení balíků slámy. Návštěvníci při ní zažijí atmosféru oblíbeného berlínského klání, které za svůj vznik vděčí českým pobělohorským exulantům. Soutěž je určená čtyř- až šestičlenným týmům, přičemž vždy najednou „válejí“ jen čtyři lidé. Soutěž je otevřená i pro veřejnost a stále je možné se do ní přihlásit. Více najdete na dasfest.cz.

Kdo z hudebníků vystoupí?
Českým headlinerem bude populární formace Mydy Rabycad, které bude sekundovat německá královna electroswingu Alice Francis. Z Německa přijede i kapela Hundreds, českou scénu zastoupí i kapela Slza a domácí plzeňské duo Teepee. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Dobrý večer, zrychlete krok, zavíráme!

PRAHA? AHA!
vydáno 9. května 2021  11:03

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Oceňovat matky je důležité nejen druhou neděli v květnu

vydáno 9. května 2021  7:57

Druhou květnovou neděli se ve většině zemí Evropy včetně České republiky každoročně oslavují matky. Výjimkou jsou například Španělsko či Maďarsko, ve...  celý článek

Osvobození v květnu 1945 přineslo i výbuchy násilí

vydáno 8. května 2021  5:30

Šeříky kvetly zkraje května 1945 obzvlášť opojně. Německá šestiletá okupace českých zemí se uzavírala. Ale co všechno pro osvobozený národ začínalo? Na...  celý článek

Chytrá řešení i přírodní materiál. To jsou netradiční domy v Česku

vydáno 7. května 2021  14:46

Paneláky a řadovky bývají ohrané. Nadšenci vymýšlejí jiný styl bydlení.  celý článek

Vaše fotky z Prahy