metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 5 °C

Pátek, 28. ledna 2022. Svátek má Otýlie.
Do druhého kola boje o Senát postupuje šéfka nadace Naše dítě Zuzana Baudyšová (za ANO) a senátor Tomáš Kladívko (za ODS) | foto: ČTK

V Praze 9 vyhrála první kolo voleb s přehledem Baudyšová, teď ji vyzve Kladívko

  7:00
Za Prahu 9 usedne v Senátu buď ředitelka společnosti Naše dítě Zuzana Baudyšová (za ANO), nebo současný senátor Tomáš Kladívko (ODS). Baudyšová v prvním kole voleb s velkým náskokem 37,02 procenta hlasů, Kladívko obdržel 16,71 procenta hlasů.
Co si myslí kandidáti na senátora
Zuzana BaudyšováTomáš Kladívko
Jak bojujete s nervozitou před druhým kolem?
Přiznám se, že nervózní zatím nejsem. Možná to přijde, až se v sobotu vzbudím, ale teď mám tolik práce, že na nervozitu není čas. Vím, že jsem v prvním kole udělala maximum, ale v tom druhém jakoby vše začínalo nanovo a já mám jen týden, abych přesvědčila lidi, že stojí za to ještě jednou přijít k volbám a hodit mi hlas.Nervozitu zatím nepociťuji, ta přijde až v sobotu, kdy se budou sčítat hlasy. Spíše cítím nervozitu u svých spolupracovníků, takže já musím být tím, kdo je v poslední fázi kampaně uklidňuje a přesvědčuje je, že svou práci dělají dobře.
Jaké budou vaše priority v Senátu?
V Senátu bych ráda prosazovala prorodinnou politiku. Pomohla zlepšit kvalitu života rodičům samoživitelům nebo seniorům, na které společnost často zapomíná. A samozřejmě, že mám i jasnou představu, jak by měla vypadat legislativa, aby bylo co nejméně zneužívaných a týraných dětí. Nejsou to ode mě jen plané sliby, před více než 20 lety jsem zakládala Nadaci Naše dítě a vybudovala jsem celostátní projekt Linky bezpečí. Mezi priority bych zařadil oblast vnitřní a vnější bezpečnosti, obranu státu a kybernetickou bezpečnost. V oblasti zahraniční politiky je mou prioritou podpora vývozu českých firem vyrábějících zboží s­vysokou přidanou hodnotou na zahraniční trhy.
Co říkáte na podporu od TOP 09, která radí svým voličům dát hlas ODS, pak ČSSD, ale hlavně ne ANO?
Pan Kalousek se evidentně rozhodl, že tuto svou životní etapu bude věnovat boji s panem Babišem a nasadí k tomu všechny možné prostředky včetně různých podpásovek i vulgarismů. Mně tento typ politiky vadí.Já jednám o své podpoře se zástupci pravicových stran TOP 09 a Svobodní.
Jaký méte vztah k obvodu, za který kandidujete?
Na rozhraní Prahy 9 a Prahy Východ bydlím už dlouhých 11 let, chodím sem nakupovat, procházet se, žiju tady. V nedalekém Újezdu nad Lesy zase bydlí můj syn a i tady trávím hodně času. Tahle část Prahy je má srdcová záležitost, a proto chci být tomuto obvodu nějak prospěšná.Žiji zde již přes třicet let, znám přednosti i potřeby našeho obvodu, zde jsem v listopadu 1989 spoluzakládal Občanské fórum a působil jsem zde v komunální politice jako starosta Prahy 9.

Komentáře

Hlavní zprávy

Film Lucie postrach ulice je fantasy. Chobotnice z II. patra sci-fi

vydáno 28. ledna 2022  5:55

Kolektiv autorů motajících se kolem filmového webu vám udělá pořádek ve světě udatných hrdinů, spanilých princezen a čarodějů.  celý článek

Komerční sdělení

Pod městem leží evropský unikát

vydáno 28. ledna 2022

Cesta za splněním klimatického plánu by měla výjimečnou technologii chránit nikoli likvidovat.  celý článek

Bude ve čtvrti poliklinika, domov důchodců nebo bazén? Tlačte více na developery, žádá petice

vydáno 27. ledna 2022  12:46

Do areálu Nákladového nádraží Žižkov se zakously první bagry. Rozjela se příprava výstavby nové čtvrti a už se zvedá kritika.   celý článek

Kvůli nové lávce do Karlína si dávají tramvaje v Holešovicích přednost

vydáno 27. ledna 2022  5:49

Na Bubenském nábřeží zbyla kvůli výstavbě pouze jediná kolej. Pro Pražany je to atrakce.  celý článek

Vaše fotky z Prahy