metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 14 °C

Pondělí, 20. září 2021. Svátek má Oleg.
Bydlení pro boháče, to má být osud Prokopského údolí. | foto: www.jrd.cz

V Prokopském údolí roste bydlení pro boháče. Podaří se to zastavit?

  10:00
Jeden luxusní objekt v těsné blízkosti přírodní rezervace už roste, další dva chce firma stavět už v příštím roce. Formálně je vše v pořádku, ale odpůrci upozorňují na to, jak ochotně šly úřady firmě na ruku.

Tři luxusní rezidenční projekty má v plánu vystavět v Prokopském údolí developerská společnost JRD. Svým zákazníkům slibuje bydlení hned v sousedství přírodní rezervace, za což ti zaplatí - podle velikosti a typu projektu - od 3 do skoro 30 milionů korun.

Kvůli Prokopskému údolí jde do voleb

Formálně je tady vše v pořádku. Projekty, z nichž jeden už roste, mají stát na pozemcích, kde územní plán počítá s bytovou či smíšenou výstavbou. „Společnost JRD koupila pozemky od soukromých vlastníků v letech 2008 a 2010 a rozhodla se zde postavit energeticky úsporné projekty pro bydlení, které budou mít komorní rozsah,“ uvádí developer.

Sdružení protestující kvůli zastavování Prokopáku ale upozorňují na to, jak ochotně šly úřady firmě na ruku a potřebná povolení poskytly. „Když se spojí státní správa, samospráva a developer, který si myslí, že za peníze může vše, pak viním celý tento systém,“ říká Jiří Urválek, který pod hlavičkou Společnost proti developerské výstavbě v Prokopském údolí kandiduje ve volbách. Jestli se podaří alespoň dva zbývající projekty (jejich stavba má začít v příštím roce) zastavit, Urválek sám netuší.

Co roste v Prokopáku?

Projekty, které plánuje společnost JRD.

  • Byty Semmering - jde o dvanáct bytů ve dvou domech s cenou od 6,6 milionu do skoro devíti milionů korun. S výstavbou chce firma začít příští podzim či zimu, hotovo má být v roce 2017. V současnosti je proti projektu podána správní žaloba. 
  • Rezidence Trilobit - třípatrový bytový dům, kde nejdraží byt stojí téměř 16 milionů. Začít stavět se má příští jaro, dokončeno má být v létě 2016, čeká se na vydání stavebního povolení.
  • Vily Diamantica - tento projekt se už staví, osm vil se prodávají od téměř 19 milonů korun do více než 26 milionů. Dokončeny mají být příští léto.

Komentáře

Hlavní zprávy

Stížnosti byly vyslyšeny. „Hrobečky“ jsou pryč, naopak v Branické přibyly patníky

vydáno 19. září 2021  17:39

Rekonstrukce Branické ulice je v Braníku už několik měsíců velké téma. Nejprve místní řešili nevelké jámy, kam měly být umístěny nové stromy. Díry byly...  celý článek

Od Žižky k Tachovu. Váha nepřežila stavbu tunelu

vydáno 19. září 2021  5:55

Náměstí s váhou a tunelem – nová výstava nejen pro milovníky žižkovské historie.  celý článek

Politická kampaň je plná lží a „zákroků na penaltu“

vydáno 17. září 2021  14:34

Tématem voleb jsou Andrej Babiš, covid a migrace.  celý článek

Tipy na víkend. Potkat můžete své sousedy nebo vstoupit pod zem

vydáno 17. září 2021  10:57

Deník Metro přináší další tipy na akce, které můžete o víkendu navštívit. Kde strávit čas? Například v českých městech a obcích se už ode dneška koná akce...  celý článek

Vaše fotky z Prahy