metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 11 °C

Středa 28. září 2022. Den české státnosti
Bydlení pro boháče, to má být osud Prokopského údolí. | foto: www.jrd.cz

V Prokopském údolí roste bydlení pro boháče. Podaří se to zastavit?

  10:00
Jeden luxusní objekt v těsné blízkosti přírodní rezervace už roste, další dva chce firma stavět už v příštím roce. Formálně je vše v pořádku, ale odpůrci upozorňují na to, jak ochotně šly úřady firmě na ruku.

Tři luxusní rezidenční projekty má v plánu vystavět v Prokopském údolí developerská společnost JRD. Svým zákazníkům slibuje bydlení hned v sousedství přírodní rezervace, za což ti zaplatí - podle velikosti a typu projektu - od 3 do skoro 30 milionů korun.

Kvůli Prokopskému údolí jde do voleb

Formálně je tady vše v pořádku. Projekty, z nichž jeden už roste, mají stát na pozemcích, kde územní plán počítá s bytovou či smíšenou výstavbou. „Společnost JRD koupila pozemky od soukromých vlastníků v letech 2008 a 2010 a rozhodla se zde postavit energeticky úsporné projekty pro bydlení, které budou mít komorní rozsah,“ uvádí developer.

Sdružení protestující kvůli zastavování Prokopáku ale upozorňují na to, jak ochotně šly úřady firmě na ruku a potřebná povolení poskytly. „Když se spojí státní správa, samospráva a developer, který si myslí, že za peníze může vše, pak viním celý tento systém,“ říká Jiří Urválek, který pod hlavičkou Společnost proti developerské výstavbě v Prokopském údolí kandiduje ve volbách. Jestli se podaří alespoň dva zbývající projekty (jejich stavba má začít v příštím roce) zastavit, Urválek sám netuší.

Co roste v Prokopáku?

Projekty, které plánuje společnost JRD.

  • Byty Semmering - jde o dvanáct bytů ve dvou domech s cenou od 6,6 milionu do skoro devíti milionů korun. S výstavbou chce firma začít příští podzim či zimu, hotovo má být v roce 2017. V současnosti je proti projektu podána správní žaloba. 
  • Rezidence Trilobit - třípatrový bytový dům, kde nejdraží byt stojí téměř 16 milionů. Začít stavět se má příští jaro, dokončeno má být v létě 2016, čeká se na vydání stavebního povolení.
  • Vily Diamantica - tento projekt se už staví, osm vil se prodávají od téměř 19 milonů korun do více než 26 milionů. Dokončeny mají být příští léto.

Komentáře

Hlavní zprávy

Strach z vysokých účtů vede také k energetické vynalézavosti

vydáno 27. září 2022  13:04

Úřad vlády objevil Ameriku? V rámci úspor namontují ve Strakově akademii pohybová čidla a vymění staré žárovky za úsporné.  celý článek

V metropoli spustila povolební tancovačka. Křeslo primátora se hned neobsadí

vydáno 26. září 2022  18:55

Praha sobě v nové pražské koalici? To je zbytečné, stačí nám Starostové a Piráti, tvrdí vítězné Spolu.  celý článek

Zábradlí mizí z Náměstí Míru. Dejte pozor, zatím jenom po kouskách

vydáno 26. září 2022  5:11

Konec přebytečných klandrů započal. Překážky mizí i tam, kde to místní celkem dost překvapuje.  celý článek

Famózní premiéra v pražských Arkádách: unikátní Peugeot e-Legend poprvé v Česku!

vydáno 25. září 2022  18:32

V OC Arkády Pankrác se udála nevídaná věc. Ukázal se zde koncepční vůz, který nemá obdoby. Je autonomní, což znamená, že dokáže řídit zcela sám (i když...  celý článek