metro.cz

Počasí v Praze

-6 °C / 0 °C

Pondělí 6. února 2023. Svátek má Vanda
Bydlení pro boháče, to má být osud Prokopského údolí. | foto: www.jrd.cz

V Prokopském údolí roste bydlení pro boháče. Podaří se to zastavit?

  10:00
Jeden luxusní objekt v těsné blízkosti přírodní rezervace už roste, další dva chce firma stavět už v příštím roce. Formálně je vše v pořádku, ale odpůrci upozorňují na to, jak ochotně šly úřady firmě na ruku.

Tři luxusní rezidenční projekty má v plánu vystavět v Prokopském údolí developerská společnost JRD. Svým zákazníkům slibuje bydlení hned v sousedství přírodní rezervace, za což ti zaplatí - podle velikosti a typu projektu - od 3 do skoro 30 milionů korun.

Kvůli Prokopskému údolí jde do voleb

Formálně je tady vše v pořádku. Projekty, z nichž jeden už roste, mají stát na pozemcích, kde územní plán počítá s bytovou či smíšenou výstavbou. „Společnost JRD koupila pozemky od soukromých vlastníků v letech 2008 a 2010 a rozhodla se zde postavit energeticky úsporné projekty pro bydlení, které budou mít komorní rozsah,“ uvádí developer.

Sdružení protestující kvůli zastavování Prokopáku ale upozorňují na to, jak ochotně šly úřady firmě na ruku a potřebná povolení poskytly. „Když se spojí státní správa, samospráva a developer, který si myslí, že za peníze může vše, pak viním celý tento systém,“ říká Jiří Urválek, který pod hlavičkou Společnost proti developerské výstavbě v Prokopském údolí kandiduje ve volbách. Jestli se podaří alespoň dva zbývající projekty (jejich stavba má začít v příštím roce) zastavit, Urválek sám netuší.

Co roste v Prokopáku?

Projekty, které plánuje společnost JRD.

  • Byty Semmering - jde o dvanáct bytů ve dvou domech s cenou od 6,6 milionu do skoro devíti milionů korun. S výstavbou chce firma začít příští podzim či zimu, hotovo má být v roce 2017. V současnosti je proti projektu podána správní žaloba. 
  • Rezidence Trilobit - třípatrový bytový dům, kde nejdraží byt stojí téměř 16 milionů. Začít stavět se má příští jaro, dokončeno má být v létě 2016, čeká se na vydání stavebního povolení.
  • Vily Diamantica - tento projekt se už staví, osm vil se prodávají od téměř 19 milonů korun do více než 26 milionů. Dokončeny mají být příští léto.

Komentáře

Hlavní zprávy

Koho skolí infarkt dřív? Ženy chrání hormony, muži dokáží rozpoznat příznaky

vydáno 6. února 2023  5:56

Statistiky dožití hovoří ve prospěch žen. Obě pohlaví se vzájemně špičkují, kdo koho utrápí dřív a proč je víc vdov než vdovců.  celý článek

Ve Světozoru se psala historie. Dnes kino láká na operu nebo třeba na Terryho ponožky

vydáno 5. února 2023  16:43

Seriál o zajímavých pražských biografech pokračuje nedaleko Václavského náměstí. Světozor má hned tři sály. Prohlídka kina začíná exkurzí do minulosti.  celý článek

Zmizelá fontána za obchodním domem Máj. Vystřídala ji Kafkova otáčecí hlava

vydáno 5. února 2023  11:30

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Konspirace se rojí i kolem voleb. Všichni hledají zásahy tajných služeb nebo mocností

vydáno 3. února 2023  14:36

„Náhoda? Nemyslím si!“ O výhru Pavla se údajně postaral šikovně nastavený software. Vznikla prý „osa zla“.  celý článek