metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 27 °C

Sobota, 24. srpna 2019. Svátek má Bartoloměj.
Bydlení pro boháče, to má být osud Prokopského údolí.
Bydlení pro boháče, to má být osud Prokopského údolí. | foto: www.jrd.cz

V Prokopském údolí roste bydlení pro boháče. Podaří se to zastavit?

6. srpna 2014  10:00 Tomáš Belica Metro.cz
Jeden luxusní objekt v těsné blízkosti přírodní rezervace už roste, další dva chce firma stavět už v příštím roce. Formálně je vše v pořádku, ale odpůrci upozorňují na to, jak ochotně šly úřady firmě na ruku.

Tři luxusní rezidenční projekty má v plánu vystavět v Prokopském údolí developerská společnost JRD. Svým zákazníkům slibuje bydlení hned v sousedství přírodní rezervace, za což ti zaplatí - podle velikosti a typu projektu - od 3 do skoro 30 milionů korun.

Kvůli Prokopskému údolí jde do voleb

Formálně je tady vše v pořádku. Projekty, z nichž jeden už roste, mají stát na pozemcích, kde územní plán počítá s bytovou či smíšenou výstavbou. „Společnost JRD koupila pozemky od soukromých vlastníků v letech 2008 a 2010 a rozhodla se zde postavit energeticky úsporné projekty pro bydlení, které budou mít komorní rozsah,“ uvádí developer.

Sdružení protestující kvůli zastavování Prokopáku ale upozorňují na to, jak ochotně šly úřady firmě na ruku a potřebná povolení poskytly. „Když se spojí státní správa, samospráva a developer, který si myslí, že za peníze může vše, pak viním celý tento systém,“ říká Jiří Urválek, který pod hlavičkou Společnost proti developerské výstavbě v Prokopském údolí kandiduje ve volbách. Jestli se podaří alespoň dva zbývající projekty (jejich stavba má začít v příštím roce) zastavit, Urválek sám netuší.

Co roste v Prokopáku?

Projekty, které plánuje společnost JRD.

  • Byty Semmering - jde o dvanáct bytů ve dvou domech s cenou od 6,6 milionu do skoro devíti milionů korun. S výstavbou chce firma začít příští podzim či zimu, hotovo má být v roce 2017. V současnosti je proti projektu podána správní žaloba. 
  • Rezidence Trilobit - třípatrový bytový dům, kde nejdraží byt stojí téměř 16 milionů. Začít stavět se má příští jaro, dokončeno má být v létě 2016, čeká se na vydání stavebního povolení.
  • Vily Diamantica - tento projekt se už staví, osm vil se prodávají od téměř 19 milonů korun do více než 26 milionů. Dokončeny mají být příští léto.

Komentáře

Hlavní zprávy

Do Vršovic svižně za dva roky

Pod ochranný rám na Zahradním Městě se brzy vrátí doprava.
vydáno 23. srpna 2019  12:14

Šestikilometrový úsek moderní trati spěje ke třetině.  celý článek

Čápi se otrávili jedem na hraboše

Čáp nejspíš pozřel hraboše, který se otrávil nástrahou.
vydáno 23. srpna 2019  5:41

Nevhodně zvolený způsob likvidace hlodavců má na svědomí úhyn desítek jihomoravských zajíců i ptáků z Opavska.  celý článek

Značky na přání vydělaly miliony

Registrační značka na přání.
vydáno 22. srpna 2019  16:02

Význam čísel se u Asijců žijících v Česku přenáší také na jejich auta.  celý článek

Metropole bude mít více vlakových zastávek

Návrh nové podoby železničního mostu, kde bude i zastávka Výtoň .
vydáno 22. srpna 2019  11:35

Ředitel Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy Ondřej Boháč nastínil, jaké nové železniční zastávky vznikají a co bude s tratí na letiště.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám