metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 22 °C

Sobota, 17. srpna 2019. Svátek má Petra.
Vizualizace Rezidence Radotín.
Větší foto
Vizualizace Rezidence Radotín. | foto: VCES, a.s.Metro.cz

V Radotíně začnou stavět bytový komplex, vznikne 375 bytů. Zastupitelstvo schválilo prodej pozemků

29. října 2015  15:49 Metro.cz
Radotínské zastupitelstvo schválilo prodej pozemků k Centru Radotín na mimořádném zasedání v pondělí. Po patnácti letech příprav se v listopadu začne s vlastní realizací první etapy „Centra Radotín“.

Podél ulice Na Betonce a části obchodní třídy vedoucí kolem Alberta až k potoku vznikne komplex pěti tří až pětipatrových bytových domů. Ve všech objektech tak vznikne 75 nových bytů, celkem tak 375 bytů.

Na začátku listopadu se začne s demolicí nepotřebných objektů mezi ulicemi Na Betonce a Jaspisovou, tedy na ploše původně využívané jako parkoviště. Následovat budou zemní a výkopové práce. Jak již dříve řekl radotínský starosta Mgr. Karel Hanzlík, důležitou prioritou v rámci výstavby „Centra“ je minimalizace omezení pro občany a zachování stávajícího počtu parkovacích míst pro rezidenty a řešení dopravy v klidu.

Součástí stavby je proto vybudování nového parkoviště na začátku budoucí obchodní třídy v prostoru mezi kotelnou a domem číslo popisné 1362, kde vznikne 22 nových parkovacích míst. V plánu jsou další parkovací plochy – v Prvomájové ulici mezi Slinkovou a Vinohrady. V ulici Prvomájové již probíhá úprava dosavadního chodníku a za supermarketem Albert na náměstí Osvoboditelů obslužná komunikace.

Následná etapa bude zahrnovat samotnou „jádrovou“ lokalitu na náměstí Osvoboditelů, mezi stávajícím obchodním centrem Albert a Radotínským potokem. „Přesná podoba budoucí zástavby je ještě stále upřesňována, a to z důvodu řady faktorů, které často ne zcela závisí na radotínské radnici nebo investorovi lokality. Jde například o podobu revitalizace železniční trati Praha – Beroun a její termín realizace,“ uvedl Mgr. Karel Hanzlík, starosta Městské části Praha 16.

Komentáře

Hlavní zprávy

Autobusy na Zličíně čekají škatulata. Může za ně děravá vozovka

Dopravní omezení během první etapy oprav na autobusovém nádraží Zličín.
vydáno 17. srpna 2019  6:00

V pondělí se začnou v prostorách autobusového terminálu na Zličíně dít nemalé změny. Kvůli opravě povrchu, který je podle dopravního podniku již ve velmi...  celý článek

Stojící autobus se spuštěným motorem? Je to na pokutu

Ilustrační snímek
vydáno 17. srpna 2019  5:34

Česká města dusí autobusy čekající na turisty. Za to hrozí pokuta 2500 korun.  celý článek

Do spící metropole jsme vyrazili s odhodláním nikoho nepotkat

Hradčanské náměstí bez turistů je zážitek nejen pro fotku.
vydáno 16. srpna 2019  17:07

Představa prázdného Staroměstského náměstí, Karlova mostu nebo snad nádvoří Pražského hradu se zdá jako absolutní nesmysl. Věřte, že se to však každodenně...  celý článek

Počet článků na Wikipedii vystřelil vzhůru, dnes zapomenutá Nupedie živořila, říká wikipedista

Vojtěch Dostál
vydáno 16. srpna 2019  12:52

Wikipedii založili roku 2001 dva třicátníci, Jimmy Wales a Larry Sanger. „Ti dva experimentovali s různými webovými projekty včetně lechtivých magazínů...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám