metro.cz

Počasí v Praze

5 °C / 6 °C

Úterý, 28. ledna 2020. Svátek má Otýlie.

V Radotíně začnou stavět bytový komplex, vznikne 375 bytů. Zastupitelstvo schválilo prodej pozemků

  15:49aktualizováno  15:49
Radotínské zastupitelstvo schválilo prodej pozemků k Centru Radotín na mimořádném zasedání v pondělí. Po patnácti letech příprav se v listopadu začne s vlastní realizací první etapy „Centra Radotín“.

Vizualizace Rezidence Radotín. | foto: VCES, a.s.Metro.cz

Podél ulice Na Betonce a části obchodní třídy vedoucí kolem Alberta až k potoku vznikne komplex pěti tří až pětipatrových bytových domů. Ve všech objektech tak vznikne 75 nových bytů, celkem tak 375 bytů.

Na začátku listopadu se začne s demolicí nepotřebných objektů mezi ulicemi Na Betonce a Jaspisovou, tedy na ploše původně využívané jako parkoviště. Následovat budou zemní a výkopové práce. Jak již dříve řekl radotínský starosta Mgr. Karel Hanzlík, důležitou prioritou v rámci výstavby „Centra“ je minimalizace omezení pro občany a zachování stávajícího počtu parkovacích míst pro rezidenty a řešení dopravy v klidu.

Součástí stavby je proto vybudování nového parkoviště na začátku budoucí obchodní třídy v prostoru mezi kotelnou a domem číslo popisné 1362, kde vznikne 22 nových parkovacích míst. V plánu jsou další parkovací plochy – v Prvomájové ulici mezi Slinkovou a Vinohrady. V ulici Prvomájové již probíhá úprava dosavadního chodníku a za supermarketem Albert na náměstí Osvoboditelů obslužná komunikace.

Následná etapa bude zahrnovat samotnou „jádrovou“ lokalitu na náměstí Osvoboditelů, mezi stávajícím obchodním centrem Albert a Radotínským potokem. „Přesná podoba budoucí zástavby je ještě stále upřesňována, a to z důvodu řady faktorů, které často ne zcela závisí na radotínské radnici nebo investorovi lokality. Jde například o podobu revitalizace železniční trati Praha – Beroun a její termín realizace,“ uvedl Mgr. Karel Hanzlík, starosta Městské části Praha 16.

Autor:

Hlavní zprávy

Ženeva nahrazuje panáčky na značkách panenkami. Co na to v Česku?

Ženevská varianta
vydáno 28. ledna 2020  15:38

Podle dopravního značení přechází přes přechod výhradně muž. Co kdyby tam byla také žena?  celý článek

Kralupský útulek praská ve švech. Důvodem jsou i štěňátka konkurence

Jack bude prima společník i hlídač, který vás neutahá.
vydáno 28. ledna 2020  11:12

Udat v lednu či únoru dospělého psa do dobrých rukou bývá téměř nadlidský úkol. Alespoň podle pracovníků psího útulku Lesan, sídlícího pár kilometrů od...  celý článek

Začátek obtíží může připomínat chřipku, říká o koronaviru vedoucí protiepidemického oddělení

Ilustrační snímek
vydáno 28. ledna 2020  5:16

Epidemii nemoci způsobené koronavirem se v Číně zatím nedaří zbrzdit. A virus se dál rozšiřuje, případy jsou již známé i v Evropě. Co to vlastně...  celý článek

Asi proto, že jsme točili temný film, měli jsme na place zábavu, říká herečka

Klára Miklasová
vydáno 27. ledna 2020  17:44

Sedmadvacetiletá rodačka z Ostravy Klára Miklasová se představí od čtvrtka v kinech v hlavní roli mysteriózního thrilleru Daria. V rozhovoru pro deník...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám