metro.cz

Počasí v Praze

20 °C / 28 °C

Neděle 14. srpna 2022. Svátek má Alan
Kraslice už v těchto dnech koupíte třeba Na Můstku. | foto: Richard Horák

V sobotu začnou v centru Prahy velikonoční trhy, nabídnou 150 stánků

  12:51
V sobotu začnou na pražském Václavském a Staroměstském náměstí tradiční velikonoční trhy, které nabídnou celkem asi 150 prodejních stánků. Informovali o tom zástupci pořadatelské společnosti Taiko. Kromě stánků s velikonočním zbožím a občerstvením bude stejně jako v minulých letech připraven kulturní a zábavní program.

Kdy mají otevřeno

  • Stánky s velikonočním zbožím a suvenýry budou otevřeny ve všední dny od 9.00 do 19.00, o víkendech pak až do 20.00 hodin.
  • Občerstvení budou stánky nabízet do půlnoci.

Pořadatelé doufají, že současná vysoká cena vajec se nijak výrazně neprojeví na ceně kraslic. Kvůli zdražení vajíček ale omezí malování vajec v dětských dílnách. V některých pouličních stáncích v centru metropole se už nyní kraslice prodávají, u Václavského náměstí jejich cena začíná zhruba na 40 až 50 korunách.

Staroměstské náměstí už nyní zdobí desetimetrová bříza, na kterou pořadatelé zavěsí plyšová kuřátka a zajíce. K ní přibude zlatý déšť a čtyři třešňové stromy, pod kterými vyrostou zahrádky z umělé trávy a květin.

Staroměstskou dílnu, v které si děti budou moci vyzkoušet například pletení pomlázek, ozdobí tři velké modely, na kterých děti uvidí, jak se líhnou kuřata. "Nově uvolníme prostor před Národní galerií, který byl dosud využíván jako zázemí pro účinkující," uvedl architekt trhů Pavel Kocych.

Na pódiu uvidíte folklórní soubory a divadlo

Co nabízejí

  • Lidé si budou moci koupit kraslice, velikonoční dekorace, pomlázky, nádivku či jidáše s medem.
  • Prodávat se budou také dřevěné výrobky, svíčky a sortiment charitativních organizací.

Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení folklorních, dechových a lidových souborů, tanečních a divadelních skupin.

Podle Henriho Morstyna, který má program na starosti, se v rámci trhů chystá na poslední březnový den mistrovství v otevírání ústřic. V dalších dnech jsou připraveny například ukázky výcviku dravých ptáků nebo soutěže živých králíků ve skákání přes překážky.

Komentáře

Hlavní zprávy

„Obchodní“ stezky ve metropoli. Lidé nechodí tudy, kudy jim to architekti, developeři a plánovači nalinkují.

PRAHA? AHA!
vydáno 14. srpna 2022  16:56

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Při povodních před 20 lety pomáhali také vojáci. Z vody tahali muže s koněm

vydáno 14. srpna 2022  7:22

Zástupce velitele 243. vrtulníkové letky major Marek Bohuněk a jeho kolega palubní technik praporčík Jaroslav Vlček v roce 2002 sloužili u Letky letecké...  celý článek

Ježčí zkouška dospělosti může proběhnout i u vás na zahradě

vydáno 13. srpna 2022  7:07

Pokud máte chuť ubytovat pichlavého souseda, musíte projít konkurzem. První mláďata se už zabydlují v Troji.  celý článek

Predátor je s námi 35 let. Důstojného následovníka neměl nejmíň dvanáct. Tedy až do teď

Strážce streamu
vydáno 12. srpna 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU To, že se snímek Predátor: Kořist povedl, se dalo tušit již pár dní před jeho premiérou na streamovací platformě Disney+. Film zasazený na počátek...  celý článek