metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 24 °C

Středa, 5. srpna 2020. Svátek má Kristián.
Autobus v Zakryté ulici v Michli. Napsali jste nám
Větší foto
Autobus v Zakryté ulici v Michli. | foto: Jiří SerbusMetro.cz

V Zakryté ulici stojí autobus „Bludný Holanďan.“ Koho je?

20. července 2020  11:58 Filip Jaroševský Metro.cz
Záhada. Praze tento vrak nesloužil. Naposled chtěl jet do Všetat.

„Na moři mají Bludného Holanďana, my máme bludný autobus!“ napsal Jiří Serbus na web Metro.cz do rubriky Hlídač, kam Pražané posílají svoje fotky, které pořídili ve městě a zachycují na nich nejrůznější i zajímavé situace. Pan Serbus ke svému vzkazu přiložil fotografii opuštěného posprejovaného autobusu, který je již mnoho týdnů odstaven na krajnici Zakryté ulice v Michli. Získává tak odměnu tři sta korun.

Deník Metro se po majiteli autobusu nejprve pídil u organizátora dopravy Ropid. Podle jejího mluvčího Filipa Drápala ale mezi pražské autobusy nepatří. „Nejspíš ho vlastní nějaká soukromá osoba, v systému pražské integrované dopravy každopádně již zařazen není,“ vysvětluje Drápal.

Pátrání

Pokud víte něco bližšího o autobusu či jeho majiteli, kontaktujte, prosím, autora článku e-mailem: filip.jarosevsky@metro.cz.

Deník Metro se proto obrátil na pražský dopravní podnik. Ten se má totiž ve zvyku zbavovat nepotřebného majetku, mezi kterým tradičně figurují především desítky vyřazených autobusů a tramvají. Oddělení likvidace majetku tak činí pomocí veřejné dražby a šetří tak dopravci náklady na případnou likvidaci ojetých vozů. Ty bývají častokrát bez podvozku či v podobně dezolátním stavu, v jakém se nachází Bludný Holanďan čtvrté městské části. Podle mluvčí dopravního podniku Anety Řehkové však dopravní podnik nikdy takový autobus v majetku neměl.

„Autobus na fotografii je Karosa C954E. Lze to poznat podle linkového provedení, dvojice dveří, vysokých kufrů a lepených skel. Takový typ pražský dopravní podnik nikdy nevlastnil. S tím, kdo si daný autobus na dané místo odstavil, tedy nemáme nic společného,“ dodává Řehková.

Vůz má za okénkem papír, podle kterého chtěl dojet svou poslední jízdu z Prahy do Mladé Boleslavi a Všetat. Autobus má také pravděpodobně propadlou technickou kontrolu, je ho tedy možné na webu Správa služeb hlavního města Prahy v magistrátní aplikaci Zmente.to nahlásit jako autovrak.

Jelikož je však odstavené torzo autobusu podle pražských dopravců pravděpodobně majetkem nějakého soukromníka, a nikoliv dopravního podniku některého z jiných českých měst, rádi bychom požádali o pomoc čtenáře deníku Metro.

Komentáře

Hlavní zprávy

Úspěch! Obří ilegální reklama u Nuselského mostu po dlouhých letech zmizela

Plachta zmizela 5. srpna 2020 v odpoledních hodinách.
vydáno 5. srpna 2020  14:45

Je to první malá výhra v dlouholetém boji proti ilegální reklamě v Praze. První reklama na černé inzertní ploše u Nuselského mostu zmizela. Svou obří...  celý článek

Udělejte z Prahy lepší město. Do instagramové výzvy se zapojil také deník Metro

Metro už se zapojilo.
vydáno 5. srpna 2020  10:46

Tu pohozená lahev, támhle tucet vajglů, tady zase samolepka na lampě. Realita ulic metropole i dalších měst. Něco s tím udělat se rozhodli studenti z...  celý článek

Podpora lidí nás nakopla, říká šéf Brutal Assaultu

Tomáš Fiala
vydáno 4. srpna 2020  15:57

„Skoro všichni lidé si nechali vstupenku na příští rok a tím nás podpořili,“ říká šéf největšího metalového festivalu u nás. Pětadvacátý ročník Brutal...  celý článek

Legenda investigativní novinařiny vzpomíná na krále podsvětí i na brutalitu mafie z Východu

Josef Klíma
vydáno 4. srpna 2020  13:56

Od začátku července můžete na platformách Apple, Spotify, SeznamZprávy.cz nebo Google Podcasts poslouchat podcast s názvem České podsvětí. Josef Klíma zde...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám