metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 27 °C

Pátek, 23. srpna 2019. Svátek má Sandra.
Trezor bývalé Živnobanky. Tady hra začíná.
Další 4 fotografie v galerii
Trezor bývalé Živnobanky. Tady hra začíná. | foto: Metro.cz

Václavovi šlohli korunu z lega. Pomůžete ji najít?

24. února 2019  14:41 Petr Holeček Metro.cz
Vyzkoušeli jsme první živou detektivní hru v prostředí českých památek z kostek lega.

Národní muzeum, Karlštejn, svatovítská katedrála, zámek Lednice a Hluboká nebo třeba vysílač Ještěd. Na ploše zabírající téměř kilometr čtvereční najdete 30 modelů sestavených z kostiček legendární stavebnice. Výstava Czech Repubrick v prostorách spodního patra hračkářství Hamleys v pražské ulici Na Příkopě 14 nyní láká na bonusovou novinku. Můžete si tu hrát na detektivy.

Hra Temnyho parťáci: Ukradená koruna je určena pro až pětičlenné skupiny hráčů od sedmi let. Na začátku dostáváme vybavení. „Připnu vám pás s věcmi, které se vám budou hodit,“ říká sympatická obsluha. Máme na něm UV baterku svítící modře, červenou průhlednou plácačku, zrcátko, tužku a mapu. A pak osm kabelů, které nám zatím nedávají smysl. Na každém konci je konektor „jack“.

Startujeme u trezoru, který tu zbyl ještě z dob, kdy v budově hračkářství byla Živnobanka. Jsou zde korunovační klenoty. Samozřejmě z lega. Ale co chybí? Koruna!

Zkoumáme důkazy, které za sebou zanechala zlodějská banda Temnyho parťáků. Děti asi padesát minut trvající hra baví, používáme všechny obdržené předměty a prokousáváme se k cíli. Nic, milí čtenáři, neprozradíme, jen si pamatujte, kudy přesně vaše kroky vedou. A nakonec se vám budou hodit i ty kabely.

Čekaly na nás nástrahy ve formě různých šifer, jako je například Morseova abeceda. Často ale nebylo třeba jen bystré mysli, spolehnout jsme se museli i na zrak a hmat.

O doprovodné texty a ilustrace, které hrou provázejí, se postaraly spisovatelka Milada Rezková a ilustrátorka Adéla Bierbaumer. Hra běží do 30. září, vždy od 10 do 20 hodin. Vstupné na výstavu je 290 korun, děti do metru výšky mají vstup zdarma, do 15 let platí 210 korun. Při koupi on-line je vše levnější. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Čápi se otrávili jedem na hraboše

Čáp nejspíš pozřel hraboše, který se otrávil nástrahou.
vydáno 23. srpna 2019  5:41

Nevhodně zvolený způsob likvidace hlodavců má na svědomí úhyn desítek jihomoravských zajíců i ptáků z Opavska.  celý článek

Značky na přání vydělaly miliony

Registrační značka na přání.
vydáno 22. srpna 2019  16:02

Význam čísel se u Asijců žijících v Česku přenáší také na jejich auta.  celý článek

Metropole bude mít více vlakových zastávek

Návrh nové podoby železničního mostu, kde bude i zastávka Výtoň .
vydáno 22. srpna 2019  11:35

Ředitel Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy Ondřej Boháč nastínil, jaké nové železniční zastávky vznikají a co bude s tratí na letiště.  celý článek

Chtěl samotářský džob. Půl století hlídá bunkr

Miroslava Nedvěda je bunkr Bezovka druhým domovem.
vydáno 22. srpna 2019  5:26

Pro správce Miroslava Nedvěda se stal kryt Bezovka v Praze druhým domovem. Společnost mu tu dělají ryby a ptactvo.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám