metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 25 °C

Čtvrtek 1. června 2023. Svátek má Laura

Další 4 fotografie v galerii
Trezor bývalé Živnobanky. Tady hra začíná. | foto: Metro.cz

Václavovi šlohli korunu z lega. Pomůžete ji najít?

  14:41
Vyzkoušeli jsme první živou detektivní hru v prostředí českých památek z kostek lega.

Národní muzeum, Karlštejn, svatovítská katedrála, zámek Lednice a Hluboká nebo třeba vysílač Ještěd. Na ploše zabírající téměř kilometr čtvereční najdete 30 modelů sestavených z kostiček legendární stavebnice. Výstava Czech Repubrick v prostorách spodního patra hračkářství Hamleys v pražské ulici Na Příkopě 14 nyní láká na bonusovou novinku. Můžete si tu hrát na detektivy.

Hra Temnyho parťáci: Ukradená koruna je určena pro až pětičlenné skupiny hráčů od sedmi let. Na začátku dostáváme vybavení. „Připnu vám pás s věcmi, které se vám budou hodit,“ říká sympatická obsluha. Máme na něm UV baterku svítící modře, červenou průhlednou plácačku, zrcátko, tužku a mapu. A pak osm kabelů, které nám zatím nedávají smysl. Na každém konci je konektor „jack“.

Startujeme u trezoru, který tu zbyl ještě z dob, kdy v budově hračkářství byla Živnobanka. Jsou zde korunovační klenoty. Samozřejmě z lega. Ale co chybí? Koruna!

Zkoumáme důkazy, které za sebou zanechala zlodějská banda Temnyho parťáků. Děti asi padesát minut trvající hra baví, používáme všechny obdržené předměty a prokousáváme se k cíli. Nic, milí čtenáři, neprozradíme, jen si pamatujte, kudy přesně vaše kroky vedou. A nakonec se vám budou hodit i ty kabely.

Čekaly na nás nástrahy ve formě různých šifer, jako je například Morseova abeceda. Často ale nebylo třeba jen bystré mysli, spolehnout jsme se museli i na zrak a hmat.

O doprovodné texty a ilustrace, které hrou provázejí, se postaraly spisovatelka Milada Rezková a ilustrátorka Adéla Bierbaumer. Hra běží do 30. září, vždy od 10 do 20 hodin. Vstupné na výstavu je 290 korun, děti do metru výšky mají vstup zdarma, do 15 let platí 210 korun. Při koupi on-line je vše levnější. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Jičínský pivovar vypustil Řáholeckou sojku. V Olomouci vám nově načepují i Fridu a Sherlocka

vydáno 1. června 2023  12:29

Zatímco před deseti lety bylo na našem území zhruba 100 minipivovarů, momentálně jich je 507. Kvůli pandemii a jiným těžkostem sice některé v posledních...  celý článek

Mucha je jeden z nemnoha českých malířů, který svým dílem přesáhl národní věhlas, říká Pospíšil

vydáno 1. června 2023  8:00

Spolek pro Slovanskou epopej zahájil výstavu Budoucnost Slovanské epopeje, která představuje vybrané varianty budoucího umístění stěžejního díla Alfonse...  celý článek

Pečujte o své vztahy a nehoňte se za nejistými cíli, radí psychoterapeutka

vydáno 1. června 2023  6:00

Klimatická krize, omezení a ztráty na majetku i na životech způsobené pandemií covidu, válka vedená Ruskem proti Ukrajině – to jsou některé z příčin, jež...  celý článek

Komerční sdělení

Steelers ovládli šlágr Snapbacks ligy na Bazalech

vydáno 1. června 2023

8. kolo Snapbacks ligy amerického fotbalu proti sobě svedlo oba vedoucí týmy skupin. ISMM Ostrava Steelers na Bazalech vyzvali Vysočinu Gladiators. Dlouho...  celý článek