metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 13 °C

Neděle, 17. listopadu 2019. Den boje za svobodu a demokracii.
Náměstí se už změnilo na pěší zónu, teď ho čeká ještě oprava.
Náměstí se už změnilo na pěší zónu, teď ho čeká ještě oprava. | foto: MHMPMetro.cz

Václavské náměstí se změní asi za 200 milionů korun

13. ledna 2017  10:32 Filip Jaroševský Metro.cz, Robert Oppelt
Václavské náměstí nepatří mezi místa, na která může být město příliš hrdé. Na ikonickém prostranství je vidět, že se tu od minulého století změnilo jen málo.

Obnova spodní části se sice připravuje, ale aby magistrát mohl opravit horní část, od Vodičkovy a Jindřišské k Muzeu, musí nejprve vybudovat podzemní kolektory, ve kterých budou nově vedeny všechny sítě. Než bude tahle náročná stavba hotová, nelze podle radní uvažovat o jakékoliv změně v horní části. Ale už letos se konečně práce na rekonstrukci dají do pohybu.

Na dvě stě milionů odhadem přijde oprava spodní části Václavského náměstí. Pokud získá město všechna povolení, měla by začít v roce 2018.

„Opravu bude připravovat přímo akciová společnost Kolektory, letos se začne projektovat,“ potvrzuje radní pro infrastrukturu Jana Plamínková.

Nejviditelnější letošní změnou na náměstí tak asi bude, že z něj zmizí některé stánky s občerstvením. Plán magistrátu ale překvapil některé trhovce. „Pokud vím, i nadále zůstáváme. Nikdo nás neinformoval o opaku,“ říká Světlana, která prodává klobásy ve stánku v dolní části Václaváku.

Stánky měly definitivně skončit s prodejem poslední prosincový den, ale zatím se tak nestalo. „Od prvního ledna nemohou na základě tržního řádu čtyři zmíněné stánky prodávat zboží. Po uběhnutí výpovědní lhůty by měly být odstraněny,“ slibuje mluvčí Prahy Vít Hofman.

Z původní dvacítky stánků tak na náměstí zůstane jen pět objektů s různým sortimentem.

Komentáře

Hlavní zprávy

Snowboarding už dávno není masovka. Zbylí fanoušci ho přestali hrotit

Snowboarding
vydáno 17. listopadu 2019  5:07

Sport, dnes známý jako snowboarding, se v českých zemích poprvé objevil jen velmi krátce po svém příchodu do Evropy, tedy na přelomu roku 1979 a 1980. Od...  celý článek

Jsem pankáč perfekcionista, říká Anna K.

Anna K.
vydáno 16. listopadu 2019  7:21

V době vydání tohoto rozhovoru je Anna K. právě v polovině svého předvánočního turné. Hudba je v jejím životě stále hlavním hnacím motorem, ale kromě ní...  celý článek

Svou práci musíme podávat líp, říká primátor

Start „stavby“ metra D
vydáno 15. listopadu 2019  18:02

Zkvalitnění pražské dopravy, řešení dostupnosti bydlení a digitalizace úřadu. To jsou podle Zdeňka Hřiba tři základní sliby, které se mu během jeho...  celý článek

Akce připomínající sametovou revoluci pokračují i po 17. listopadu

Praha 1989
vydáno 15. listopadu 2019  15:14

Pokud o víkendu nestihnete zajít na některou z akcí připomínající třicet let od sametové revoluce nebo ještě toužíte jít na další, budete mít možnost je...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám