metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 5 °C

Pátek, 28. ledna 2022. Svátek má Otýlie.
Některé městské části dovolí řidičům parkovat o Vánocích i na modrých zónách zdarma. | foto: ČTK

Vánoce zruší modré parkovací zóny. Strážníci budou tolerantnější

  12:59
Část městských částí zruší o vánočních svátcích modré parkovací zóny na svém území. Podívejte se, kde za parkovaní na modré o Vánocích nedostanete pokutu.

Řidiči si o Vánocích nebudou muset lámat hlavu, kde zaparkovat. Některé městské části totiž o svátcích povolí bezplatné parkování na modrých parkovacích zónách. "Vánoční svátky i silvestrovské oslavy jsou tradičním časem pro setkávání rodiny a přátel. Chceme dát všem příležitost v tomto období navštívit své příbuzné a známé, aniž by museli řešit, kde, na jak dlouho a za kolik budou moci u nás zaparkovat," říká zástupce starosty Prahy 7 Josef Neuberg.

Praha 2 zóny neruší, strážníci budou tolerantní

V ulicích sedmé městské části tak budou moci řidiči bezplatně parkovat od neděle 23. prosince od 20 hodin, standardní režim placeného parkování zde bude obnoven opět ve středu 2. ledna v 8 hodin ráno.

Také další městské části vyjdou řidičům vstříc. "My rozhodně nebudeme modré zóny na Vánoce rušit, ale budeme mít tradiční dohodu se strážníky, aby byli tolerantnější. Pokud s řidiči nebudou vyloženě problémy, tak pokutováni nebudou," ubezpečuje místostarosta druhé městské části Václav Vondrášek.

Na Žižkově pokutu nedostanete, v centru města ano

Stejně jako v Praze 7 také na území třetí městské části se o Vánocích nebudou muset řidiči strachovat, zda mohou nechat své auto stát volně na "modré". Od soboty 22. prosince do úterý 1 ledna nebudou modré zóny platit. "Vánoce a Nový rok patří k obdobím plných návštěv blízkých a přátel a toto opatření má občanům Prahy 3 usnadnit setkávání se s nimi," říká starostka MČ Praha 3 Vladislava Hujová.

Naopak v centru metropole si budou muset řidiči i nadále dávat pozor, kde zaparkují své auto. "Jako každý rok nechystáme žádné výjimky v parkovacích zónách během vánočních svátků. Vše zůstane beze změny. Je to vzácné území, které je potřeba chránit. Doporučujeme na vánoční procházku se vydat pěšky a užít si vánoční atmosféru, kterou Praha 1 pro rezidenty i návštěvníky připravila," zakončuje mluvčí první městské části Veronika Blažková.

Komentáře

Hlavní zprávy

Film Lucie postrach ulice je fantasy. Chobotnice z II. patra sci-fi

vydáno 28. ledna 2022  5:55

Kolektiv autorů motajících se kolem filmového webu vám udělá pořádek ve světě udatných hrdinů, spanilých princezen a čarodějů.  celý článek

Komerční sdělení

Pod městem leží evropský unikát

vydáno 28. ledna 2022

Cesta za splněním klimatického plánu by měla výjimečnou technologii chránit nikoli likvidovat.  celý článek

Bude ve čtvrti poliklinika, domov důchodců nebo bazén? Tlačte více na developery, žádá petice

vydáno 27. ledna 2022  12:46

Do areálu Nákladového nádraží Žižkov se zakously první bagry. Rozjela se příprava výstavby nové čtvrti a už se zvedá kritika.   celý článek

Kvůli nové lávce do Karlína si dávají tramvaje v Holešovicích přednost

vydáno 27. ledna 2022  5:49

Na Bubenském nábřeží zbyla kvůli výstavbě pouze jediná kolej. Pro Pražany je to atrakce.  celý článek

Vaše fotky z Prahy