metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 25 °C

Pondělí 8. srpna 2022. Svátek má Soběslav

Větší foto
Tereza Otáhalíková a SHIU - Tereza Havránková v sobotu 12.12 symbolicky ve 12:12 a 13:00 hod představí své kolekce v rámci Dyzajn marketu Zima. Modely návrhářek předvede mj. i nevidomá modelka Kateřina Gůrová. | foto: Archiv Dyzajn marketuMetro.cz

Vánoční inspirace. Dyzajn market o víkendu nabídne autorskou tvorbu

  17:24
Přes tři sta českých a zahraničních designérů se představí o víkendu na piazzetě Národního divadla. Na prodejní výstavě Dyzajn market Zima se můžete inspirovat nebo dokoupit chybějící vánoční dárky.

O nadcházejícím víkendu a 20. prosince od 10:00 do 19:00 hodin najdete na pultech Dyzajn marketu šperky, oblečení, módní doplňky, hračky,oblečení pro děti, i na bytové doplňky a kousky pro muže. Mezi nováčky Dyzajn marketu Zima přivítá například značku Artistka produkující malé série užitného porcelánu, ale hlavně originály volně malovaných předmětů.

“Hlavní ideou unikátního třídenního vánočního Dyzajn marketu je ukázat veřejnosti, že nákupy dárků nemusí nutně být plné stresu v přeplněných obchodních centrech. Pořízení vánočních dárků může pprobíhat i “zábavnou” formou, v pohodě, během kulturních zážitků a popř. samovýrobou na našich workshopech,“ říká Terezie Tunková, zakladatelka Dyzajn marketu.

Návštěvníci se zahřejí u skvělého jídla a pití, o které se postarají například VinCaffé (LaGenovese), Upekla, Café Buddha, bloggerský stánek I love espresso nebo chutné burgry a hotdogy Frank ́s. Na své si přijdou vegetariáni u pohankové palačinky od Galetky.

Pro nejmenší je připraven dětský koutek se spoustou workshopů, například s Aeroškolou nebo s úspěšným crowfundigovým projektem Ypsilonie - cesta do vyjmenované země.

V rámci doprovodného kulturního programu se návštěvníci mohou těšit na představení pro děti i dospělé divadelních spolků Kaká, Toy machine a Damúza. Akce je zdarma, bezbariérová a dog-friendly.

Komentáře

Hlavní zprávy

Pořádně zavřete okna. Je tu čas zbloudilých netopýrů

vydáno 8. srpna 2022  5:35

Invaze nočních návštěvníků potkávají hlavně Plzeňáky. Létající savci se chtějí pářit v jejich bytech.  celý článek

Zpěvačka Pam Rabbit říká nahlas, co si myslí, bez jakéhokoli filtru

vydáno 7. srpna 2022  21:00

Přestože se na hudební scéně pohybuje už několik let, výrazněji se prosadila až letos po vydání EP Mom, I’m lost. Zpěvačka, skladatelka a textařka Pamela...  celý článek

Auta popelářů a poslíčků vybojují sanitkám potřebné místo

vydáno 7. srpna 2022  17:20

Šířku záchranářské uličky či vozidla bránícího svozu odpadu bude v ulicích metropole monitorovat chytrá technologie.  celý článek

Sochy mezi námi. Narazíte na ně občas i tam, kde je vůbec nečekáte

PRAHA? AHA!
vydáno 7. srpna 2022  11:46

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek