metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 8 °C

Sobota, 29. února 2020. Svátek má Horymír.
Rozsvícení stromku na Staroměstském náměstí
Loňské trhy na Staroměstském náměstí | foto: Dana Koudelková

Vánoční trhy v centru metropole slibují pestrý kulturní program

26. listopadu 2014  12:58 ČTK
Letošní vánoční trhy začnou na Staroměstském a Václavském náměstí v Praze v sobotu 29. listopadu a potrvají do úterý 6. ledna. Vánoční smrk na Staroměstském náměstí v přibližně dvouminutové animaci na hudbu Antonína Dvořáka rozsvítí v sobotu v 17.00 herečka Hana Maciuchová s režisérem Jakubem Kohákem. Trhy doprovodí pestrý kulturní program. Informoval o tom dnes Milan Heidler, výkonný ředitel společnosti Taiko.

Vánoční strom z Nespek na Benešovsku ozdobí kopie tradičních perníčků o velikosti půl metru, které zaznamenaly velký úspěch na trzích před dvěma lety. Zelenou dominantu náměstí rozsvítí 100 tisíc led diodových žárovek a 300 blesků. Špičku stromu ozdobí kometa. Celkem bude na Staroměstském náměstí 110 prodejních stánků i tradiční Betlém s živými zvířaty. Vánoční atmosféru navodí souběžně i náměstí Republiky, a to od 29. listopadu do 30. prosince. Na Václavském náměstí dekoratéři umístí desetimetrový umělý strom oděný do zlaté barvy s obřími zlatými koulemi.

V srpnu Praha vypověděla firmě Taiko smlouvu na provozování vánočních a velikonočních trhů v centru města. Podle radních byla smlouva pro Prahu nevýhodná. Taiko ročně městu platilo 2,66 milionu korun. „Na začátku příštího roku začne firmě dvouletá výpovědní lhůta, takže budeme pořádat ještě dvakrát vánoční a dvakrát velikonoční trhy a dále se uvidí,“ řekl Heidler s tím, že zatím nemůže potvrdit, zda se firma přihlásí do nového výběrového řízení.

Na Silvestra bude koncert

Pódium pro každodenní kulturní akce umístí organizátoři tradičně na Staroměstské náměstí za sochou Jana Husa. Kromě různých sborů na něm letos vystoupí také známí umělci. Například 10. prosince zde zahraje skupina Čechomor. Součástí měsíčního programu je také tradiční Mikuláš s velkou show pro děti a 11. prosince Den s rekordy a kuriozitami. Chybět nebude na Štědrý den Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby v podání orchestru a sólistů Národního divadla a Státní opery. Na Silvestra vystoupí ve 22.00 popová formace Eddie Stoilow.

„Letošní program držíme stále v duchu tradic. Zároveň ho ale chceme více odlehčit. Kuchařská show nebo vystoupení známých kapel je toho důkazem a věřím, že bude mít u lidí o adventu úspěch. Zvlášť, když i vystoupení hudebníků bude ve vánočním duchu,“ sdělil programový ředitel Jan Žampa. První vánoční trh v hlavním městě letos začal 20. listopadu na náměstí Míru na Vinohradech.

Komentáře

Hlavní zprávy

Z Riegrových sadů mohou zmizet stromy

Napadený smrk
vydáno 29. února 2020  5:46

Na území Prahy 2 padly již čtyři smrky napadené kůrovcem. Dendrologové mají pohotovost.  celý článek

Co je tajemný biohacking?

Biohacking
vydáno 29. února 2020  5:40

Pokud se zajímáte o různé moderní a inovativní přístupy k životnímu stylu, možná jste už zaslechli zvláštně znějící pojem biohacking. Jedná se o přístup k...  celý článek

Hrát o Voskovcovi s Werichem je od nás drzé, říká Matoušek

Matoušek (vlevo) a Kočárník v roli Wericha
vydáno 28. února 2020  17:41

Dílo Jiřího Voskovce a Jana Wericha měli rádi odmalička. A tak už při studiích připravili Daniel Matoušek a Tomáš Kočárník inscenaci Hovory V+W, kterou...  celý článek

Branické divadlo začne svou novou kapitolu už za dva týdny

Branické divadlo.
vydáno 28. února 2020  14:27

Nový nájemník Branického divadla se představí veřejnosti 14. března pod názvem Divadlo Bravo. O šest dní později zde proběhne premiéra inscenace Mimjové,...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám