metro.cz

Počasí v Praze

19 °C / 21 °C

Pátek 1. července 2022. Svátek má Jaroslava

VAŠE FOTKY: Na Václavském náměstí ožívají stánky. Nový kiosek do centra lépe zapadá

  13:59aktualizováno  18:36
V únoru deník Metro přinesl informaci, že na Václavském náměstí na jaře ožijí opuštěné stánky s květinami, občerstvením a tiskem. Město využilo novelu tržního řádu, která umožňuje v omezeném rozsahu využít místa pro prodej a poskytování služeb mimo kolaudované provozovny. Naši pohotoví čtenáři dnes zachytili, jak jeden z nových kiosků vypadá.

Nový stánek na Václavském náměstí | foto: Aleš Náhlý

I když prozatím sešlo z původního plánu oživit Václavské náměstí moderními stánky od studia Cigler Marani Architects, párek v rohlíku nebo květinu si přeci v centru Prahy můžete koupit. Stánků tu bude stát prozatím jedenáct. "Z toho sedm míst je již obsazeno a čtyři stánky budou umístěny nově," řekl v únoru pro deník Metro radní Lukáš Manhart.

Novinka se na náměstí hodí víc

Takto měl vypadat stánek s tiskem.

V takovémto stánku se mělo prodávat občerstvení.

První vlaštovkou mezi staronovými stánky je kiosek společnosti Martin Tour. Ta své původní nepříliš pohledné prodejní místo, které se schovává na fotce za novinkou, mění za mnohem přitažlivější model. "Nový vzhled stánku reflektuje styl stávajícího městského mobiliáře, takže do celkového prostředí lépe zapadne," řekla webu Metro.cz mluvčí magistrátu Petra Hrubá.

Prozatímní kiosky budou na Václaváku fungovat až do doby, než se podaří za ně najít definitivní náhradu. Původně zvažovaných dvanáct prosklených stánků za 44 milionů korun se nelíbilo památkářům a město nakonec vypíše novou soutěž na jejich podobu. I když ji ale památkáři posvětí, nové kiosky se na Václaváku objeví až po kompletní zamýšlené proměně náměstí.

Tři přechodné stánky budou nyní prodávat tisk a tabák, ve čtyřech najdete občerstvení. Po jednom připadne na květiny, okružní jízdy metropolí, zmrzlinu a Pražskou informační službu.

Takhle mohly vypadat nové stánky

Město si původně vybíralo hned z několika návrhů

Město si původně vybíralo z několika návrhů.
Město si původně vybíralo z několika návrhů.
Město si původně vybíralo z několika návrhů.
Město si původně vybíralo z několika návrhů.
Autor: Metro.cz

Hlavní zprávy

Je Orville lepší než Star Trek? MacFarlane i potřetí servíruje komediální poctu sci-fi žánru

Strážce streamu
vydáno 1. července 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU To, že máme v tuzemsku konečně legálně možnost koukat na kousky ze streamovací platformy Disney+, je jednoduše skvělé. Jedním z důkazů budiž sci-fi...  celý článek

„DBK je jako černý pták s roztaženými křídly.“ Obchodní dům slaví výročí

vydáno 1. července 2022  6:23

Pro někoho představuje socialistický pozůstatek, pro jiného reprezentuje jedno z vrcholných děl české brutalistní architektury. DBK, tehdejší Dům bytové...  celý článek

Na pražském Újezdě nahlédnete do hlavy umělkyně

vydáno 30. června 2022  11:49

V malostranském sklípku se dnes večer odehraje Vernisáž jako víno.  celý článek

Ostražitosti nikdy není dost. Pozor i na domácí „hambáče“

vydáno 30. června 2022  4:38

Hygienická varování jsou spojená s každou letní sezonou. Stále jsme se nezbavili covidu. Čekají nás ale i jiné nástrahy.  celý článek