metro.cz

Počasí v Praze

-2 °C / 12 °C

Pondělí, 18. února 2019. Svátek má Gizela.
Nehoda v Olšanské ulici
Dalších 21 fotografií v galerii
Nehoda v Olšanské ulici | foto: icizinec@email.cz

VAŠE FOTKY: Policejní auto rozpáralo tramvaj ForCity v Olšanské ulici

17. října 2014  12:54,  aktualizováno  18:38 Jiří Bigas Metro.cz
Vykolejená tramvaj, zdemolovaný policejní vůz zaklíněný v soupravě a několik zraněných. Takový je výsledek strašidelně vypadající nehody, ke které došlo dnes těsně před polednem v Olšanské ulici.

„Tramvaj 15T na lince číslo 9 se srazila s policejním vozem,“ popsal událost webu Metro.cz mluvčí pražského dopravního podniku Jiří Štábl. Následkem nárazu přední část tramvaje ForCity vykolejila. „Ve voze bylo v tu dobu přibližně 60 lidí a nikdo z nich nebyl naštěstí zraněn,“ dodal mluvčí dopravce. Linky 9 a 26 podnik dočasně odklonil přes zastávku Flora. „Provoz na trati byl obnoven po 16. hodině,“ uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Dopadlo to lépe, než se zdálo

Nehoda v Olšanské ulici
Nehoda v Olšanské ulici

Ze zdemolovaného policejního vozu museli jeho posádku vysvobodit až hasiči. Policisté, kteří vozem jeli, jsou zranění. Záchranáři na místě ošetřili i jednoho chodce, který měl tržnou ránu na ruce, a oba policisty z havarovaného vozu. „Policisté utrpěli středně těžká zranění, ale nejsou v ohrožení života,“ uvedla pro Metro.cz mluvčí pražské záchranné služby Jiřina Ernestová. Naštěstí podle ní nedopadla nehoda tak tragicky, jak na první pohled působí.

Co bylo příčinou nehody, zatím není jasné. Na místě ji vyšetřují policisté a drážní inspekce. Škoda na tramvaji byla nejprve vyčíslena na 30 milionů korun, pak se částka snížila. „Škoda byla upřesněna v řádech milionů korun a neměla by se pohybovat v desítkách milionů,“ uvedl Drápal pro ČTK. Při nehodě byl poškozen i sloup trolejového vedení. Orientační dechová zkouška na alkohol u řidiče tramvaje byla podle pražského policejního mluvčího Tomáše Hulana negativní. U policistů ji nebylo možné kvůli jejich zranění provést, před jejich nástupem do služby byla však rovněž negativní.

Komentáře

Hlavní zprávy

„Chceš knihu? Jeď na Čerňák!“

Sídliště Černý Most
vydáno 17. února 2019  11:11

Vojtěch Havlovec spolu s kamarády vydal knihu o Černém Mostě. Název Linka č. 141 připomíná legendární autobus, který v době před postavením metra lidem ze...  celý článek

Prostor39 má kavárnu i ateliér

V Prostoru39 se konají i různé workshopy.
vydáno 17. února 2019  5:55

Budovu v oblíbené hipsterské čtvrti předělali vlastníma rukama.  celý článek

O dani z koček ministerstvo financí v této chvíli neuvažuje

Kočka (ilustrační foto)
vydáno 16. února 2019  13:30

Za dva miliony psů platí majitelé místní poplatky. Za milion koček ne.  celý článek

V Hitlerově armádě umírali také Češi

František Emmert
vydáno 16. února 2019  9:55

Historik František Emmert otevřel ve své nové knize Češi ve wehrmachtu třináctou komnatu éry hitlerismu. „V uniformách wehrmachtu bojovaly – často...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám