metro.cz

Počasí v Praze

17 °C / 29 °C

Pátek, 14. srpna 2020. Svátek má Alan.
Zaplavený vestibul stanice metra Dejvická
Dalších 32 fotografií v galerii
Zaplavený vestibul stanice metra Dejvická | foto: S. Gibson

VAŠE FOTKY: Stanici Dejvická vyplavila voda, strhla i strop. Metro nejezdilo

12. prosince 2013  9:42,  aktualizováno  17:13 Tomáš Belica, Jiří Bigas, Lukáš Hrábek Metro.cz, ČTK
Redakční mail zaplavily vaše snímky stanice metra Dejvická. Její vestibul byl plný vody a stanice byla uzavřena. "Dělníci prokopli vodovodní potrubí," napsal nám k nehodě čtenář Jan Špatný. "Havárie souvisí s opravou stropní desky, teď tam dělníci urazili hydrant," doplnila mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková. Po odčerpání vody a úklidových pracích byl provoz metra plně obnoven v 12.38.

"Voda silně prosakovala spárami do vestibulu stanice, kde se zřítila část obložení stropu, a protékala až na nástupiště, uvedla mluvčí," sdělila mluvčí Aneta Řehková. Voda zaplavila i vestibul u výstupu z metra na Vítězném náměstí. Dopravní podnik výstup uzavřel, otevřel ho až ve 13.30. Vlaky metra únik vody nijak nepoškodil. 

Gejzír vody byl vidět i z druhého konce Vítězného náměstí

Podle svědectví zpravodaje ČTK z místa začal před budovou Generálního štábu vyvěrat obří gejzír vody. Voda stříkala vysoko nad stavební oplocení, byla tak vidět i z druhého konce Vítězného náměstí.

Video od čtenáře Petra Semeráka

Na místo vyjeli hasiči, kteří vodu z metra odčerpali. "Vyteklo hrubým odhadem 400 až 500 kubíků vody," uvedl mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací Ondřej Pokorný. Za proražený vodovodní řad prý mohou dělníci, kteří opravují desku. "Mají dokumentaci, kterou ale nemají od nás, a podle ní tam vodovodní řad není," doplnil Pokorný.

Zaplavený vestibul metra Dejvická

Zaplavený vestibul metra Dejvická

Dělníci prokopli vodovodní potrubí.

Dělníci prokopli vodovodní potrubí.

"V dokumentaci stávajícího stavu, kterou máme k dispozici pro realizaci stavby, nebyla existence tohoto vodovodního řadu zaznamenána. Výstavba metra v 70. letech probíhala živelně a archivní dokumentace skutečného provedení stavby často neodpovídá stavu nalezenému v terénu," uvedla Taťjana Pelíšková, mluvčí stavební firmy OHL ŽS, a.s.

Toto foto bylo pořízeno pravě ve chvíli, kdy bagr prokopl vodovodní potrubí.

Toto foto bylo pořízeno pravě ve chvíli, kdy bagr prokopl vodovodní potrubí.

Praha 6 je z opravy izolace stropní desky dlouhodobě nervózní. Předpokládaný termín ukončení oprav ke konci listopadu se totiž dodržet nepovedlo a práce tak začaly až v zimním období. Podle dokumentu, který dnes dostala od Dopravního podniku je už nyní jisté že opravy se protáhnou až do konce září příštího roku. "Bylo nám řečeno, že to potrubí nebylo v projektové dokumentaci. Je to neomluvitelné, před takovou stavbou by se měly dělat nějaké sondy," neskrývá své rozhořčení starostka Prahy 6 Marie Kousalíková.

Obchodníci už sčítají škody

Voda ve stanici Dejvická

Voda ve stanici Dejvická

Voda ve stanici metra Dejvická

Voda ve stanici metra Dejvická

Jedním z vyplavených obchodů ve vestibulu je i trafika Relay. "Škody zatím nemáme sečtené. Zavřeno bude tak dlouho, dokud tam bude voda," řekl Metru Jiří Cet, provozní ředitel společnosti HDS Retail Czech Republic, které síť Relay patří.

Bez vody je i část budovy generálního štábu

  • Budova má ale několik přípojek, zastavená dodávka vody se tak týká pouze malého množství lidí.
  • "Vodovodní řad jsme okamžitě začali opravovat, předpoklad dokončení prací je v 15.00," uvedl mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací Ondřej Pokorný.
  • Proražený vodovodní řad má průměr 350 milimetrů a vybudován byl v roce 1931.

Komentáře

Hlavní zprávy

Wi-fi síť poslední sbohem umírajícímu nikdy nenahradí, říká zdravotní sestra

Silvie Bulková ze IV. interní kliniky VFN: „Stále platí, že moje rouška chrání...
vydáno 13. srpna 2020  17:59

Silvie Bulková si jako zdravotní sestra IV. interní kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze prožila nejtěžší jarní týdny koronavirové epidemie. Její...  celý článek

Na konci roku by mohlo být bez práce „jen“ 360 tisíc lidí

ilustrační snímek
vydáno 13. srpna 2020  13:14

Kanál Odra – Dunaj: 283 miliard. Kampaň na podporu domácí turistiky: 2 miliardy. Když to oželíme, zchudneme méně.  celý článek

Švédské koule ochutnáte i na Andělu. Nejsou ale masové

David ochutnává pokrm za 49 korun.
vydáno 13. srpna 2020  5:27

Masové kuličky s bramborovou kaší, brusinkovým džemem a smetanovou omáčkou. I jen díky tomuto jídlu mnoho Čechů navštěvuje prodejny švédského...  celý článek

KOLOBLOG: „Haló? Zrovna šlapu, ale klidně mluv“

Ilustrační snímek Koloblog
vydáno 12. srpna 2020  16:25

Redaktor Pavel Hrabica je cyklista tělem i duší. Na kole vyráží do práce i na výlety. Ve své rubrice Koloblog dává čtenářům tipy, kam se vydat na...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám