metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 18 °C

Čtvrtek 23. března 2023. Svátek má Ivona

VAŠE FOTKY: Tramvaje jedou do vodovny. Déšť Prahu nečekaně vyšplouchl

  14:59,  aktualizováno  16:20
To je zase kalamita! Tramvaj číslo 29 vjíždí do podjezdu u Bulhara a jde ke dnu jako Titanic. Cestovní horečku u pasažérů okamžitě střídá ponorková nemoc. Po schodech vedoucích z parčíku do Ruské ulice tečou vodopády. Ze Senovážného náměstí je rázem Senovážné moře. A cestující na Masarykově nádraží si musejí dávat velký pozor, aby omylem neskončili ve sprchovém koutě. Podívejte se, jak Prahu potrápil dnešní déšť.

Voda se valila nejen po ulicích, ale i v metru. "Vstup do vestibulu metra A Můstek je zavřený," napsal nám čtenář Aleš Náhlý. Jeho informaci potvrdila i mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková. "Kromě toho déšť zatopil tramvajovou trať u hlavního nádraží. Linky 5, 26 a 29 musely být odkloněny," dodala Řehková.

Hasiči mají kvůli dešti napilno

Pražští hasiči vyjížděli kvůli přívalovému dešti zatím k 22 případům. "Většinou musíme čerpat vodu, zatopen byl například suterén Národní knihovny na Starém Městě," sdělila mluvčí hasičů Pavlína Adamcová. "Vyjížděli jsme hned po 14.00 do Michle, kde jsme museli zasahovat na několika místech," uvedla mluvčí. Hasiči byli často v Nuslích, výjezd registrovali i do Pařížské ulice nebo na Vinohrady. "Museli jsme jet také do restaurace v Lublaňské ulici, v níž stálo asi 40 centimetrů vody," podotkla Adamcová. Na Senovážném náměstí spadl před hotelem strom, který bylo potřeba odstranit.

V Divadle ABC voda zasáhla herecké šatny, klub, kanceláře, rekvizitárnu a zadní část jeviště. "Dnešní představení Markéta Lazarová od 19.00 se proto ruší. O dalších případných změnách v programu bude Divadlo ABC informovat na webových stránkách," řekla mluvčí Městských divadel pražských Tereza Mrzenová.

Toalety přetečou pokaždé, když prší

Provoz Národní knihovny přerušen nebyl, hasiči již vodu z jejího sklepa odčerpali. "Voda vytekla ven z prostorů toalet, což se nám při přívalových deštích stává poměrně často. Je to v části, která ještě není revitalizovaná, a nemá proto zabezpečení proti spodní vodě," sdělila mluvčí knihovny Irena Maňáková. Škoda by podle ní měla být minimální, hasiči ale ještě kontrolují, zda se voda nedostala i do dalších sklepních prostor.

Zobrazit celou fotogalerii

Prohlédněte si pohodlně všechny fotografie

Komentáře

Hlavní zprávy

Tuberkulóza je nemocí všech století. Může ji mít každý, ale nemusí se nikdy projevit

vydáno 23. března 2023  11:01

„Zlá nemoc je u nás definitivně vymýcena.“ Před rokem 1989 byl plicní virus v Československu údajně zcela potlačen. Ale jen na papíře.  celý článek

Zenovou saunu najdete na střeše. Doplněná je také o japonskou zahradu

vydáno 23. března 2023  6:47

Mistrovství republiky bývá většinou nervy drásající podívaná. To v saunových ceremoniálech je pravým opakem. Diváky čeká relax a zklidnění. Zmiňované...  celý článek

Je tu jaro. Pojďte si hrát. Zveme vás na zajímavá pražská dětská hřiště

vydáno 22. března 2023  14:49

Ověřené tipy o Praze pro děti i rodiče. To je web Pražské zkratky. Jeho autorka Růžena Jeleneková tentokrát čtenářům poradí, kde v metropoli najdete...  celý článek

Akce představí také nezničitelné želvušky, popularizuje vědu a její přístroje

vydáno 22. března 2023  13:25

Právě probíhá týden plný akcí zaměřených na elektronovou mikroskopii. Zajímavá je pro malé i velké.  celý článek