metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 19 °C

Pátek, 17. září 2021. Svátek má Naděžda.

Dalších 29 fotografií v galerii
Světelná show na Vltavě | foto: Bedřich Helan

VAŠE FOTKY: Vodní show na Vltavě přilákala na náplavku 100 tisíc zvědavců. Doprava kolabovala

  11:24,  aktualizováno  11:39
Ve čtvrtek poprvé Vltavu hned třikrát ozářil ohňostroj barev v rámci unikátní vodní show, která se bude opakovat ještě v pátek a v sobotu. Akce se těšila mnohem větší pozornosti, než si možná dokázali její pořadatelé představit. Diváci zcela zaplnili vltavské břehy i přilehlé ulice a nápor lidí jen s obtížemi zvládala rovněž hromadná doprava.

„Těší nás velký zájem, který mnohonásobně překonal naše očekávání a proto bychom rádi poděkovali Policii ČR za bezpečnostní dopravní opatření, Správě nábřeží pražského Magistrátu za pohotovou koordinaci i Městské policii za bezproblémový průběh,“ uvedl manažer projektu Roman Kulifaj.

„Ještě nikdy jsem nezažila tak nacpané metro“

Světelná show na Vltavě
Světelná show na Vltavě

Obrovský zájem o světelnou show potvrzují i čtenáři Metra. „Po skončení akce jsem jela metrem. Ještě nikdy jsem ho nezažila tak nacpané,“ napsala Anna Karlíková. „V centrální části Prahy bylo naprosto přeplněné metro, ale i povrchová doprava,“ přidal se Matěj Hrabánek.

Kdo včera extravagantní show propásl, nemusí věšet hlavu. Představení má naplánováno ještě několik repríz dnes a také v sobotu. Začátek show je vždy v 19.30, 20.30 a 21.30. Unikátní světelná podívaná na vodě, kterou mohli obdivovat už dříve třeba obyvatelé New Yorku, je zdarma a trvá 15 minut.

Vodní projekce je nejlépe vidět a slyšet z Výtoně

Světelná show na Vltavě

„Kapacita pražské náplavky byla během prvního dne show několikanásobně překročena, proto bychom rádi lidem doporučili, že vodní projekce je nejlépe vidět a slyšet z Výtoně od železničního mostu,“ upozorňuje manažer projektu, Roman Kulifaj.

Komentáře

Hlavní zprávy

Hlavu vzhůru! Zamávejte největší vzducholodi světa

vydáno 16. září 2021  21:11

Česko křižuje chlouba hraběte Zeppelina. Sledujte let on-line.  celý článek

Covidu navzdory! Během pandemie v Česku vzniklo třicet pět minipivovarů

vydáno 16. září 2021  14:12

Trend domácího popíjení se stále drží. Zákazníci se do hospod vrací pomalu. Festival na Pražském hradě má připomenout, že minipivovary žijí a mají co...  celý článek

Češi si podzimní dovolenou chtějí užít doma

vydáno 16. září 2021  11:55

Jižní Čechy nebo jih Moravy. Tyto regiony jsou největšími taháky letošního podzimu. Právě sem většina Čechů, kteří zůstanou doma, zamíří. Vyplývá to z...  celý článek

Stinné stránky motorismu lze zmírnit. Zapojit se můžete i vy, a navíc vás to bude bavit

vydáno 16. září 2021  5:51

Automobily se staly neodmyslitelnou součástí našeho života. Kdo by se dobrovolně vzdal výhod v podobě praktičnosti, pohodlí, svobody, takřka neomezených...  celý článek

Vaše fotky z Prahy