metro.cz

Počasí v Praze

4 °C / 6 °C

Pondělí 5. prosince 2022. Svátek má Jitka

Další 1 fotografie v galerii
Vavřinecký potok zaplní po dvou letech opět tisíce vodáků | foto: Archiv Tipsport Sportuj s námi

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Vavřinecký potok zaplní po dvou letech opět tisíce vodáků

Komerční sdělení Pamatuje suchá leta i dva ročníky, jež zhatila pandemie. Letos ovšem od Vavřineckého potoka na Kutnohorsku jdou výtečné zprávy – vody je dostatek na sobotní závodní den 15. října i nedělní volné splutí 16. října. Organizátoři po zkušenostech z uplynulých ročníků očekávají, že se závodu a následně volného splutí mohou zúčastnit až tři tisíce vodáckých nadšenců.

Akce se v tomto roce stala součástí projektu České unie sportu – Tipsport Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je mediální skupina MAFRA.

Vavřinecký potok zaplní po dvou letech opět tisíce vodáků

„Hrázný na Vavřineckém rybníku nás ujistil, že voda je a měla by vystačit na sobotu i neděli. Sice tam probíhaly nějaké stavební práce a bylo třeba něco upustit předem, nicméně stav je i tak dobrý. Jediné, co neumíme, je zařídit počasí, ale zdá se, že i to nám nakonec bude přát,“ uvedl Václav Polák z pořádajícího Oddílu vodní turistiky Pečky.

Jako první se na plavbu na šestnáctikilometrové trati vedoucí od hráze Vavřineckého rybníka do Toušic vydají v sobotu od 9.30 h závodníci v kategoriích C1, K1 a C2. Ti také mají při splouvání přednost v brankách. Zásadní podmínkou k účasti jsou předchozí zkušenosti na vodě, trať totiž není vhodná pro začátečníky. Posádky rovněž musejí disponovat vestou, přilbou, neoprenem a především vhodným plavidlem, ať už se budou účastnit závodu, nebo jen jeho hobby části.

„Bezpečnost je pro nás velmi důležitá. Už se našli vtipálci, kteří napěchovali pytel od brambor pet lahvemi a chtěli jej použít jako plavidlo. S takovou výbavou ovšem neprojdou registrací. Vody teče při upouštění rybníka skutečně hodně. Přípustné jsou uzavřené kanoe a kajaky i nafukovací kanoe. Rafty už třeba ne – na potoce je málo místa a je tam i řada nízkých můstků, které představují riziko,“ vysvětlil Václav Polák.

V neděli bude od ranních hodin probíhat Sjezd podzimní Dakotou a Vlčím dolem neboli volné splutí. Když před dvěma lety kvůli restrikcím proběhla pouze komorní akce pro partnery, nechala se na vody Vavřineckého potoka zlákat i olympijská vítězka Barbora Špotáková se svým partnerem Lukášem.

Vavřinecký potok zaplní po dvou letech opět tisíce vodáků

Komentáře

Hlavní zprávy

Geometrie a její symetrie uklidňují můj vnitřní zmatek, říká o svých špercích Hana Melčová

vydáno 4. prosince 2022  17:33

Jako malá si Hana Melčová přála prodávat v květinářství, líbilo se jí množství barev, tvarů květin a tvůrčí prostředí. Před lety začala pod značkou...  celý článek

Když architekti kouzlí, vznikají skládačky, sluje, převisy. Chtěli byste v tom bydlet?

PRAHA? AHA!
vydáno 4. prosince 2022  11:58

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Spadla vám do díry v poklopu klíče či jiná cennost? Některé kanály za úplatu odklápějí

vydáno 4. prosince 2022  6:00

Přemýšleli jste někdy o tom, co dělat, když vám spadnou klíče do kanálu? Podobná svízelná situace se přitom může lehce stát každému. V takovém případě je...  celý článek

Kdo nejlépe uvaří sníh? Staroměstské náměstí bude plné čertů, andělů a soutěží

vydáno 3. prosince 2022  18:33

Největší vánoční trhy v metropoli ožijí v pondělí velkou podívanou. Na Staroměstském náměstí si totiž dávají sraz Mikuláši, čerti a andělé z celé Prahy....  celý článek