metro.cz

Počasí v Praze

17 °C / 20 °C

Středa, 23. června 2021. Svátek má Zdeňka.

Dalších 29 fotografií v galerii
Strašnický rybník (rok 2014) | foto: Filip JaroševskýMetro.cz

Ve Strašnicích mají u bytovky bazén. Radost z něj ale mají jen kachny

  9:18
Mít bazén je příjemné, ale jen když je to dobrovolně. Ve Strašnicích o tom vědí své. Mezi bytovými domy ulice Ke strašnické a Gutově se nachází trvale zatopený pozemek v místě, kde by mohl být dvůr.

Situace trvá již několik let, na vodní ploše žijí kachny a celá funguje trochu jako rybník. Zadní dveře domů jsou trvale zamčené, jelikož vedou přímo do jámy. V případě jejich otevření by následoval pád z výšky do vody.

V létě je voda zelená a smrdí

Nájemníci nad tím kroutí hlavou. „Přistěhovali jsme se sem začátkem roku 2001 a byli jsme celou situací velmi překvapeni,“ říká Věra Krnáčová, nájemnice z bytového domu. Celá situace se stojící vodou prý započala již v jednadevadésátém roce. Původně tu mělo být podzemní parkování, uvažovalo se i o dětském hřišti. Problém však trvá léta, náprava je v nedohlednu. Vzniklý rybník lidem způsobuje nepříjemnosti.

Strašnický rybník
Strašnický rybník

Okolí bytového domu je prakticky neustále zaplavené.

„V létě je celý zelený a voda značně zapáchá,“ vysvětluje nájemnice. „Pokud ho zrovna nevyužije někdo jako skládku či si zde nehrají děti, kterým musejí následně pomáhat ven hasiči, žije zde několik vodních živočichů, převážně kachny. Teď v chladnějších měsících je tu v nočních hodinách slyšet kačer,“ dodává.

Rybník vzniknul místo podzemních garáží

O přesné příčině problému však nevědí ani úřednice. „Víme o tom, že se ve vnitrobloku, respektive v proluce hromadí dešťová voda. Majitel zde měl v plánu vybudovat podzemní garáže. Vlastník však nemá potřebné peníze, a tak se celý vývoj zastavil,“ vysvětluje příčinu problému vedoucí odboru životního prostředí, dopravy a rozvoje úřadu Prahy 10 Martin Pecánek.

Majitele pozemku, který by měl celý problém řešit je však problematické sehnat. „Majitelem je firma Garážový park Strašnice,“ říká Daniel Bernard referent čistoty a vzhledu z odboru životního prostředí, dopravy a rozvoje Prahy 10. Pracovnice hotelu, v němž muž pracuje uvedla, že nyní je na tři dny v zahraničí. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Řádili v Zahradním Městě Pat a Mat? Modré zóny vedou podél fiktivního chodníku

vydáno 23. června 2021  15:34

Podivný úkaz vyfotografovala čtenářka v Konvalinkové ulici v Praze 10. Od deníku Metro získává odměnu 300 korun.   celý článek

Nejvíc špindírů se v průběhu pandemie urodilo v Praze. Každý desátý Čech zlenivěl

vydáno 23. června 2021  6:00

Snídaně v posteli, oběd možná u stolu v kuchyni a večeře? Ještě uvidíme. Home office změnil nejen „pracovní návyky“.  celý článek

Do pražských kohoutků zase teče Vltava. V podolském chrámu vody to opět hučí

vydáno 22. června 2021  17:00

Příjemný chládek. Kolem asi dvacet přihlížejících novinářů. Náměstek primátora Petr Hlubuček právě stiskl dotykovou obrazovku na velkém panelu. Gesto...  celý článek

Chcete vychlazenou MHD? Deník Metro radí, jak předejít horkým chvilkám

vydáno 22. června 2021  6:00

Jako v peci, či naopak v mrazáku. Tak čtenáři Metra v posledních dnech popisují prostředí v pražské hromadné dopravě. Teplotní pohodu si lze přitom...  celý článek

Vaše fotky z Prahy