metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 3 °C

Úterý, 31. března 2020. Svátek má Kvido.
Strašnický rybník (rok 2014)
Dalších 29 fotografií v galerii
Strašnický rybník (rok 2014) | foto: Filip JaroševskýMetro.cz

Ve Strašnicích mají u bytovky bazén. Radost z něj ale mají jen kachny

25. listopadu 2014  9:18 Filip Jaroševský Metro.cz
Mít bazén je příjemné, ale jen když je to dobrovolně. Ve Strašnicích o tom vědí své. Mezi bytovými domy ulice Ke strašnické a Gutově se nachází trvale zatopený pozemek v místě, kde by mohl být dvůr.

Situace trvá již několik let, na vodní ploše žijí kachny a celá funguje trochu jako rybník. Zadní dveře domů jsou trvale zamčené, jelikož vedou přímo do jámy. V případě jejich otevření by následoval pád z výšky do vody.

V létě je voda zelená a smrdí

Nájemníci nad tím kroutí hlavou. „Přistěhovali jsme se sem začátkem roku 2001 a byli jsme celou situací velmi překvapeni,“ říká Věra Krnáčová, nájemnice z bytového domu. Celá situace se stojící vodou prý započala již v jednadevadésátém roce. Původně tu mělo být podzemní parkování, uvažovalo se i o dětském hřišti. Problém však trvá léta, náprava je v nedohlednu. Vzniklý rybník lidem způsobuje nepříjemnosti.

Strašnický rybník
Strašnický rybník

Okolí bytového domu je prakticky neustále zaplavené.

„V létě je celý zelený a voda značně zapáchá,“ vysvětluje nájemnice. „Pokud ho zrovna nevyužije někdo jako skládku či si zde nehrají děti, kterým musejí následně pomáhat ven hasiči, žije zde několik vodních živočichů, převážně kachny. Teď v chladnějších měsících je tu v nočních hodinách slyšet kačer,“ dodává.

Rybník vzniknul místo podzemních garáží

O přesné příčině problému však nevědí ani úřednice. „Víme o tom, že se ve vnitrobloku, respektive v proluce hromadí dešťová voda. Majitel zde měl v plánu vybudovat podzemní garáže. Vlastník však nemá potřebné peníze, a tak se celý vývoj zastavil,“ vysvětluje příčinu problému vedoucí odboru životního prostředí, dopravy a rozvoje úřadu Prahy 10 Martin Pecánek.

Majitele pozemku, který by měl celý problém řešit je však problematické sehnat. „Majitelem je firma Garážový park Strašnice,“ říká Daniel Bernard referent čistoty a vzhledu z odboru životního prostředí, dopravy a rozvoje Prahy 10. Pracovnice hotelu, v němž muž pracuje uvedla, že nyní je na tři dny v zahraničí. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Jak je v době pandemie složité přivést na svět dítě? Matky podepisují revers

Ilustrační snímek
vydáno 31. března 2020  11:37

Rodí se v rouškách a bez otců, kteří chtěli být oporou.  celý článek

Pandemická situace je jako zdvižený prst přírody lidstvu, varuje epidemiolog

Milan Tuček je přednostou Ústavu hygieny a epidemiologie 1. lékařské fakulty...
vydáno 31. března 2020  5:10

Milan Tuček je přednostou Ústavu hygieny a epidemiologie 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice Praha. Má za sebou bohatou...  celý článek

Brazilské zadečky se u nás neujaly, říká plastický chirurg

ilustrační snímek
vydáno 30. března 2020  18:41

V Americe přibývá plastických operací, které mají „změnit“ slečny tak, aby měly hezká selfie na sociálních sítích. Dorazí tento trend i k nám?  celý článek

Na úřadech byla československá vlajka dlouhou dobu bílou vránou

Symbolická akce má podpořit národní hrdost a připomenout významné výročí naší...
vydáno 30. března 2020  14:16

Česká vlajka slaví kulaté jubileum, přesně před sto lety, 30. března 1920, schválili poslanci Národního shromáždění lehce extravagantní návrh s modrým...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám