metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 8 °C

Sobota, 29. února 2020. Svátek má Horymír.
Vánoce na náměstí Míru
Vánoce na náměstí Míru | foto: Daniel Blazek

Ve středu na náměstí Míru začnou vánoční trhy. Další budou na Tylově náměstí

19. listopadu 2013  11:26 Adam Váchal Metro.cz
Na náměstí Míru ve středu začnou vánoční trhy. Otevřeny budou každodenně až do Štědrého dne. "Návštěvníci si na nich budou moct zakoupit tradiční vánoční zboží nebo výrobky občanských sdružení pomáhajících například zdravotně postiženým dětem," uvedla mluvčí Prahy 2 Ilona Chalupská. Podívejte se, kde se dále otevřou vánoční trhy.

Svařák, klobása a hlavně spousta vánočního zboží. Ještě není ani prosinec a v hlavním městě již začíná nadválda Vánoc. "Na Staroměstském náměstí budou trhy zahájeny spolu s rozsvícením vánočního stromku 30. listopadu," láká návštěvy nejpopulárnějšího adventního tržiště  mluvčí společnosti Taiko Eva Hromádková.

Náměstí Míru startuje zítra

Na náměstí Míru startují vánoční trhy dokonce již zítra. Šedesát stánků s vánočním sortimentem zde bude otevřeno každý den až do 24. prosince. První adventní neděli zde pak bude rozlévat starostka Prahy 2 Jana Černochová vánoční polévku.

Druhá městská část dále chystá otevřít tržiště 2. prosince také na Tylově náměstí. Začátkem prosince se lidé dočkají adventního místa také na pěší zóně Anděl. "Celý prosinec zde bude otevřeno zhruba padesát stánků,“ popisuje mluvčí páté městsé části Ivona Kratochvílová.

Kde dále budou trhy?

Adventní tržiště se také již tradičně otevře na Vítězném náměstí. To však nebude přístupné každý den, vánoční atmosféry si zde lidé užijí vždy v pátek a sobotu od 29. listopadu do 21. prosince. Vánoční stánky budou v prosinci také stát již tradičně na náměstí Republiky, Palackého náměstí, Malostranském náměstí, v Havelské ulici a také na Václavském náměstí.

Komentáře

Hlavní zprávy

Z Riegrových sadů mohou zmizet stromy

Napadený smrk
vydáno 29. února 2020  5:46

Na území Prahy 2 padly již čtyři smrky napadené kůrovcem. Dendrologové mají pohotovost.  celý článek

Co je tajemný biohacking?

Biohacking
vydáno 29. února 2020  5:40

Pokud se zajímáte o různé moderní a inovativní přístupy k životnímu stylu, možná jste už zaslechli zvláštně znějící pojem biohacking. Jedná se o přístup k...  celý článek

Hrát o Voskovcovi s Werichem je od nás drzé, říká Matoušek

Matoušek (vlevo) a Kočárník v roli Wericha
vydáno 28. února 2020  17:41

Dílo Jiřího Voskovce a Jana Wericha měli rádi odmalička. A tak už při studiích připravili Daniel Matoušek a Tomáš Kočárník inscenaci Hovory V+W, kterou...  celý článek

Branické divadlo začne svou novou kapitolu už za dva týdny

Branické divadlo.
vydáno 28. února 2020  14:27

Nový nájemník Branického divadla se představí veřejnosti 14. března pod názvem Divadlo Bravo. O šest dní později zde proběhne premiéra inscenace Mimjové,...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám