metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 1 °C

Čtvrtek, 20. ledna 2022. Svátek má Ilona.

Větší foto
Ve Vršovické ulici se budou měnit tramvajové koleje. Zastávka u stadionu Bohemians by měla být společná pro tramvaje i autobusy. | foto: google.cz.mapsMetro.cz

Ve Vršovické ulici se zazelenají tramvajové koleje

  8:21
Léto sice včera kalendářně skončilo, ale metropoli čeká ještě jedna velká „letní“ tramvajová výluka. Od soboty 3. října začne oprava tramvajové tratě ve Vršovické ulici, a to od Otakarovy po křižovatku s Minskou. Za tři sta milionů se ulice tak konečně dočká moderní tratě.

Oprava kolejí bude rozdělena do dvou částí. První, západní úsek plánuje dopravní podnik opravit ještě letos, druhý, východní, od Koh-i-nooru po Kubánské náměstí, příští rok na jaře.

„Práce budou pokračovat podle počasí, ale letos bychom rádi opravili úsek Vršovické alespoň po Koh-i-noor a příští rok dokončíme zbytek,“ slibuje technický ředitel dopravního podniku Jan Šurovský.

Cestující v Nuslích a ve Vršovicích se po opravě mohou těšit na tichou trať se spoustou moderních úprav. Část tratě bude zatravněná a budou na ní bezbariérové zastávky. „Do budoucna počítáme s tím, že u Bohemky budou tramvaje a autobusy stavět ve stejné zastávce, cestující tak získají přímý přestup, který byl ve Vršovicích mnohdy velmi komplikovaný,“ potvrdil Šurovský.

Dopravní podnik se během oprav pokusí i usnadnit cestování v této části města, které komplikuje další probíhající výluka v Bělehradské. „Bude zavedena náhradní autobusová doprava,“ řekl Šurovský. Ta pravděpodobně povede přímo po trase Bělehradská, Otakarova, Koh-i-noor.

Náklady na obnovu celé Vršovické jsou vyčísleny na tři sta milionů korun. Dopravnímu podniku se na ni na rozdíl od jiných oprav už nepodařilo získat evropské peníze, rekonstrukce proto bude hrazena z dotace od města.

Komentáře

Hlavní zprávy

Neexistující cena, špatný bus i málem „oloupená“ seniorka

vydáno 19. ledna 2022  14:25

Přehled úsměvných současných kauz některých pražských politiků přináší deník Metro.  celý článek

Elektromobilita nám pročistí městský vzduch, vědí radnice českých měst

vydáno 19. ledna 2022  6:00

O nové čerpačce na klasická paliva už nikdo nepíše. Ovšem otevření dalšího stojanu pro elektromobily je v Česku stále ještě malá událost.  celý článek

Recyklace? Nejlepší je odpad vůbec nevytvářet, tvrdí expert na cirkulární ekonomiku

vydáno 18. ledna 2022  16:31

Hlavní město má novu vlastní strategii. Dokument nazvaný Strategie pro přechod na cirkulární ekonomiku schválili magistrátní radní v pondělí. Rozhodli tak...  celý článek

Ceny se ve stavebnictví dost „utrhly“. Prodávaný materiál může být navíc málo kvalitní

vydáno 18. ledna 2022  11:35

Šokují vás ceny stavebních materiálů a také to, kolik si řeknou řemeslníci za svou práci? Není to nic nového pod sluncem. Už jsme to zažili.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám