metro.cz

Počasí v Praze

18 °C / 30 °C

Úterý 16. srpna 2022. Svátek má Jáchym
Rudolf Blažek | foto: Metro.cz

Vedení města zřejmě odvolá členy dozorčí rady akciovky Technická správa komunikací

  15:15
Je odvolání členů dozorčí rady akciové společnosti Technická správa komunikací (TSK) opravdu na spadnutí? Dnes to sdělily tři na sobě nezávislé zdroje obeznámené s děním ve firmě. Mělo by se jednat o bývalé náměstky primátora Jiřího Nouzu (TOP 09) a Rudolfa Blažka (ODS) a zastupitelku Gabrielu Kloudovou (dříve ODS). Akciovou společnost TSK založilo loni bývalé vedení města složené z členů TOP 09 a má nahradit současnou příspěvkovou organizaci se stejným názvem.

„Materiál o výměně členů dozorčí rady by měl být hotov a předložen radě přespříští týden,“ řekl dnes pod podmínkou anonymity jeden z dobře informovaných zdrojů. Podle dalších zdrojů k odvolání mělo dokonce údajně už dojít v uplynulých týdnech.

V pětičlenné dozorčí radě TSK je mimo jiné bývalý náměstek primátora a nynější zastupitel Jiří Nouza (TOP 09) nebo bývalá pražská zastupitelka původně zvolená za ODS Gabriela Kloudová. V radě je rovněž bývalý zastupitel a náměstek primátora Rudolf Blažek (ODS). Ten byl náměstkem ve vedení města v éře primátora Pavla Béma (ODS), poté také krátce působil na ministerstvu obrany.

Vedení města případnou výměnu dozorčí rady nechtělo komentovat. „Nebudu se k tomu vyjadřovat,“ řekl náměstek primátorky Petr Dolínek z ČSSD, do jehož kompetence TSK spadá.

Transformaci TSK z příspěvkové na obchodní společnost připravilo loni bývalé vedení města. Původně měla příspěvková organizace zaniknout na konci roku. Odklad způsobilo zamýšlené a nakonec neuskutečněné převedení části Pražských služeb pod TSK. Kdy bude transformace dokončena, zatím není jasné. Podle Dolínka s ní ale město i nadále počítá.

Nové vedení města složené z ANO, ČSSD a Trojkoalice (Strana zelených, KDU-ČSL a STAN) již od svého listopadového nástupu do vedení města vyměnilo členy dozorčí rady v několika společnostech, které město vlastní nebo v nich má podíl. Naposledy vedení města vyměnilo členy dozorčí rady Obecního domu, k obměně došlo i v Pražských službách nebo dopravním podniku. Výměnu chystá Praha i ve společnosti Operátor opencard.

Komentáře

Hlavní zprávy

Před covidem byl coworking spíše módou pro jednotlivce, teď se stal pravidlem

vydáno 16. srpna 2022  5:04

Dilema mezi home officem a přítomností v kanceláři. To nyní řeší mnoho firem. Trendy pociťují developeři. Přizpůsobují tomu své plány.  celý článek

Chcete mít z babičky diamant? Moderní trendy vládnou i v pohřebnictví

vydáno 15. srpna 2022  18:14

Novinky se nevyhnou žádnému oboru lidského počínání. I tak konzervativní profese, jako je pohřbívání, nepřešlapuje na místě. Na hřbitově v Ďáblicích...  celý článek

S mazlíčkem do ciziny? Vezměte ho s sebou. Není to ale bez starostí

vydáno 15. srpna 2022  14:26

Češi letos po dvouleté covidové pauze vyrážejí jako o život na dovolenou do zahraničí.  celý článek

Bronzový skejťák, svědek divokých devadesátých let, se vrací na Folimanku

vydáno 15. srpna 2022  5:15

Zítra se pod Nuselský most vrací první socha svého druhu na světě.  celý článek