metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 3 °C

Čtvrtek 1. prosince 2022. Svátek má Iva

Větší foto
Plošinu využívali nejen vozíčkáři. | foto: Metro.cz

Vedení nákupního centra má problém s bezbariérovostí. Viní návštěvníky

  9:53
Do redakce nám čas od času dorazí naštvaný čtenářský příspěvek. Hned několik z nich se v posledních týdnech týkalo pohyblivé plošiny v Obchodním centru Nový Smíchov v Praze 5. Ta zde obvykle pomáhá pohybově handicapovaným návštěvníkům, důchodcům s taškami nebo maminkám s kočárky překonat schody u vchodu ze Štefánikovy ulice. Nyní je však již poněkolikáté během krátké doby mimo provoz.

„Provozovatel obchodního centra ignoruje pohybově handicapované návštěvníky i lidi s kočárky, neboť se nestará o pro ně nutné zprovoznění plošiny. Sama jsem se opakovaně telefonicky domáhala nápravy, ovšem marně. Jejich zdůvodnění jsou výsměchem všem, kteří krátká schodiště nemohou bez pomoci zvládnout,“ napsala deníku Metro čtenářka Marta Zelenková, která je v důchodovém věku.

Vedení obchodního centra je podle slov Eriky Reidingerové z jeho ředitelství podobně zoufalé jako jeho pohybově omezenější návštěvníci. Plošina se totiž podle ní opravdu rozbila již poněkolikáté. Když sem ale před několika dny dorazili opraváři, kteří se navíc zpozdili kvůli dodávce náhradních dílů, nedokázali si s problémem poradit. Budou se tedy muset co nevidět vrátit, plošinu demontovat a odvézt si ji na opravu do dílny mimo centrum. „V době nutné pro opravu lze využít hlavní vstup z Plzeňské i vedlejší z Kartouzské ulice. Ty jsou plně bezbariérové. Za komplikace se návštěvníkům omlouváme,“ radí Reidingerová.

„Nutno však poznamenat, že tato poškození vznikají nerespektováním zákazů a pravidel pro používání plošiny, která je výhradně určena pro přepravu invalidních vozíků,“ uzavírá Reidingerová.

Ačkoli se má ke vchodu ze Štefánikovy ulice plošina za pár týdnů vrátit, maminky i mnoho handicapovaných si na ni mohou nechat zajít chuť. Dělníci totiž na pokyn ředitelství obchodního centra technickým zásahem zařídí, aby byla pro kočárky i důchodce s taškami nepoužitelná. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Jaké jsou časté triky kybernetických útočníků? Velký nátlak a časová tíseň

vydáno 1. prosince 2022  8:20

Počet on-line útoků stále roste. Několika účinnými kroky si můžete ochránit peníze.  celý článek

Změny v topení? Mnozí se vracejí ke dřevu a uhlí, evidují to také naše vlastní nosy

vydáno 1. prosince 2022  6:52

Proti blankytnému nebi se rýsuje úzký proužek dýmu z komína. Podobný obrázek vidíme stále častěji. A také to cítíme.  celý článek

Nefunguje vám čip v Lítačce? Revizorovi se neospravedlníte, ale pokutu vám vrátí

vydáno 30. listopadu 2022  18:15

Platný doklad o zakoupení příslušného kuponu vás před pokutou nezachrání. Na každý pád zaplatíte nejméně 50 korun.  celý článek

První rok krize se víc krade. Ovlivní tlak na naše peněženky i spotřebu alkoholu?

vydáno 30. listopadu 2022  12:01

Znáte někoho, kdo si nestěžuje? Kdo nenadává na poměry? Nahlaste ho, dostane vyznamenání.  celý článek