metro.cz

Počasí v Praze

22 °C / 36 °C

Středa, 26. června 2019. Svátek má Adriana.
Plošinu využívali nejen vozíčkáři.
Větší foto
Plošinu využívali nejen vozíčkáři. | foto: Metro.cz

Vedení nákupního centra má problém s bezbariérovostí. Viní návštěvníky

22. května 2019  9:53 Filip Jaroševský Metro.cz
Do redakce nám čas od času dorazí naštvaný čtenářský příspěvek. Hned několik z nich se v posledních týdnech týkalo pohyblivé plošiny v Obchodním centru Nový Smíchov v Praze 5. Ta zde obvykle pomáhá pohybově handicapovaným návštěvníkům, důchodcům s taškami nebo maminkám s kočárky překonat schody u vchodu ze Štefánikovy ulice. Nyní je však již poněkolikáté během krátké doby mimo provoz.

„Provozovatel obchodního centra ignoruje pohybově handicapované návštěvníky i lidi s kočárky, neboť se nestará o pro ně nutné zprovoznění plošiny. Sama jsem se opakovaně telefonicky domáhala nápravy, ovšem marně. Jejich zdůvodnění jsou výsměchem všem, kteří krátká schodiště nemohou bez pomoci zvládnout,“ napsala deníku Metro čtenářka Marta Zelenková, která je v důchodovém věku.

Vedení obchodního centra je podle slov Eriky Reidingerové z jeho ředitelství podobně zoufalé jako jeho pohybově omezenější návštěvníci. Plošina se totiž podle ní opravdu rozbila již poněkolikáté. Když sem ale před několika dny dorazili opraváři, kteří se navíc zpozdili kvůli dodávce náhradních dílů, nedokázali si s problémem poradit. Budou se tedy muset co nevidět vrátit, plošinu demontovat a odvézt si ji na opravu do dílny mimo centrum. „V době nutné pro opravu lze využít hlavní vstup z Plzeňské i vedlejší z Kartouzské ulice. Ty jsou plně bezbariérové. Za komplikace se návštěvníkům omlouváme,“ radí Reidingerová.

„Nutno však poznamenat, že tato poškození vznikají nerespektováním zákazů a pravidel pro používání plošiny, která je výhradně určena pro přepravu invalidních vozíků,“ uzavírá Reidingerová.

Ačkoli se má ke vchodu ze Štefánikovy ulice plošina za pár týdnů vrátit, maminky i mnoho handicapovaných si na ni mohou nechat zajít chuť. Dělníci totiž na pokyn ředitelství obchodního centra technickým zásahem zařídí, aby byla pro kočárky i důchodce s taškami nepoužitelná. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Nabíječi koloběžek si vydělají méně, ale za adrenalin to stojí

Koloběžky přivezly zábavu i problémy na chodnících.
vydáno 25. června 2019  19:58

Viděli jste někdy člověka, jak jede po ulici na dvou zelených elektrokoloběžkách? Není to zloděj ani vtipálek, je to takzvaný dobíječ – juicer. Když...  celý článek

Nový viadukt dřív než za rok. Využití najde většina oblouků

Takto by mohl viadukt vypadat v roce 2022.
vydáno 25. června 2019  13:09

Změny okolí karlínského vlakového přemostění vyjdou na zhruba 343 milionů korun.  celý článek

Na Smetance chtějí chránit ptáky i javor

Pozůstatky kácení u školy.
vydáno 25. června 2019  5:22

Radní Prahy 2 dnes diskutují o kácení v areálu školy. „Setkání svolali s několikaletým zpožděním,“ reagují obyvatelé.  celý článek

Milostné vzdechy sousedů zákony neutiší, říká právník

Pražané si stěžují na vzdychání. Řeší to i letáky.
vydáno 24. června 2019  8:20

Deník Metro oslovil právníka Jana Lukeše s otázkou, jak by se dal v Praze vyřešit problém s takzvanými „královnami soulože“. Téma, které se s příchodem...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám