metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 25 °C

Sobota 2. července 2022. Svátek má Patricie

Větší foto
Stanice metra Budějovická | foto: MF DNES

Velikonoce bez metra. Nové pražce pro Pankrác i Kačerov

  13:02
Mezi čtyřmi stanicemi metra C budou Pražané o víkendu popojíždět autobusy.

Jakmile se přiblíží velikonoční svátky, uzavře se několik stanic metra C. Tohle pravidlo hodlá dopravní podnik (DPP) dodržet i letos. Od pátku do pondělka proto obousměrně přeruší provoz mezi stanicemi Pražského povstání a Kačerov. Důvodem výluky je oprava trati, kde budou dělníci vyměňovat dřevěné pražce za modernější betonové.

„Na lince metra C bude docházet k výměně ve dvou úsecích, a to Pankrác – Pražského povstání, kde proběhne výměna 164 kusů pražců, a Pankrác–Budějovická, kde jich vyměníme 324,“ říká pro deník Metro Aneta Řehková.

V rámci výluky bude mezi uzavřenými stanicemi přes den pendlovat náhradní autobusová linka XC, posílen bude také provoz linek číslo 135 a 196. Dojde i ke drobným změnám v zastávkách autobusů. Pro linku číslo 134 se zastávka Pražského povstání ve směru Dvorce přemístí zhruba o pětadvacet metrů vpřed, ve směru Podolská vodárna pak o dvacet metrů zpět. Pro linky číslo 138, 189 a 215 se přemísťuje zastávka Kačerov vpřed do zastávky linky 106.

„Po dobu výluky budou u uzavřených stanic metra a v jejich bezprostředním okolí k dispozici vyškolení a jazykově vybavení informátoři dopravního podniku odění v reflexních vestách. Celkem 32 vyškolených pracovníků bude radit cestujícím a rozdávat letáky,“ dodává dopravní ředitel Ladislav Urbánek.

O velikonoční výluce informoval také organizátor dopravy Ropid na svém Facebooku. Zde se však informace o uzavření metra nesetkala s nadšením. Ropid poté musel vysvětlovat, že výměna pražců není jednoduchou záležitostí. Nejde však také stihnout přes noc, kdy metro nejezdí. „Výměny dřevěných pražců z roku 1974 probíhají často i v nočních obdobích. Za jednu takovou noc se však stihne vyměnit maximálně pět pražců,“ vysvětluje Ropid na sociální síti.

Komentáře

Hlavní zprávy

Frontová linie. Na letištích chybí lidé. Bojuje se o odbavení i náhrady

vydáno 1. července 2022  16:27

Dva covidové roky letiště i letecké společnosti krvácely. Teď úpí znovu. Lidé zase létají jako diví, ale na přepážkách „nejsou lidi“.  celý článek

Je Orville lepší než Star Trek? MacFarlane i potřetí servíruje komediální poctu sci-fi žánru

Strážce streamu
vydáno 1. července 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU To, že máme v tuzemsku konečně legálně možnost koukat na kousky ze streamovací platformy Disney+, je jednoduše skvělé. Jedním z důkazů budiž sci-fi...  celý článek

„DBK je jako černý pták s roztaženými křídly.“ Obchodní dům slaví výročí

vydáno 1. července 2022  6:23

Pro někoho představuje socialistický pozůstatek, pro jiného reprezentuje jedno z vrcholných děl české brutalistní architektury. DBK, tehdejší Dům bytové...  celý článek

Na pražském Újezdě nahlédnete do hlavy umělkyně

vydáno 30. června 2022  11:49

V malostranském sklípku se dnes večer odehraje Vernisáž jako víno.  celý článek