metro.cz

Počasí v Praze

16 °C / 28 °C

Neděle, 5. července 2020. Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje.
Stanice metra Budějovická
Větší foto
Stanice metra Budějovická | foto: MF DNES

Velikonoce bez metra. Nové pražce pro Pankrác i Kačerov

17. dubna 2019  13:02 Filip Jaroševský Metro.cz
Mezi čtyřmi stanicemi metra C budou Pražané o víkendu popojíždět autobusy.

Jakmile se přiblíží velikonoční svátky, uzavře se několik stanic metra C. Tohle pravidlo hodlá dopravní podnik (DPP) dodržet i letos. Od pátku do pondělka proto obousměrně přeruší provoz mezi stanicemi Pražského povstání a Kačerov. Důvodem výluky je oprava trati, kde budou dělníci vyměňovat dřevěné pražce za modernější betonové.

„Na lince metra C bude docházet k výměně ve dvou úsecích, a to Pankrác – Pražského povstání, kde proběhne výměna 164 kusů pražců, a Pankrác–Budějovická, kde jich vyměníme 324,“ říká pro deník Metro Aneta Řehková.

V rámci výluky bude mezi uzavřenými stanicemi přes den pendlovat náhradní autobusová linka XC, posílen bude také provoz linek číslo 135 a 196. Dojde i ke drobným změnám v zastávkách autobusů. Pro linku číslo 134 se zastávka Pražského povstání ve směru Dvorce přemístí zhruba o pětadvacet metrů vpřed, ve směru Podolská vodárna pak o dvacet metrů zpět. Pro linky číslo 138, 189 a 215 se přemísťuje zastávka Kačerov vpřed do zastávky linky 106.

„Po dobu výluky budou u uzavřených stanic metra a v jejich bezprostředním okolí k dispozici vyškolení a jazykově vybavení informátoři dopravního podniku odění v reflexních vestách. Celkem 32 vyškolených pracovníků bude radit cestujícím a rozdávat letáky,“ dodává dopravní ředitel Ladislav Urbánek.

O velikonoční výluce informoval také organizátor dopravy Ropid na svém Facebooku. Zde se však informace o uzavření metra nesetkala s nadšením. Ropid poté musel vysvětlovat, že výměna pražců není jednoduchou záležitostí. Nejde však také stihnout přes noc, kdy metro nejezdí. „Výměny dřevěných pražců z roku 1974 probíhají často i v nočních obdobích. Za jednu takovou noc se však stihne vyměnit maximálně pět pražců,“ vysvětluje Ropid na sociální síti.

Komentáře

Hlavní zprávy

Na našem území vařili pivo už Keltové, avšak chmelení piva se připisuje Slovanům

Když si objednáte Budvar, máte jistotu, že jde o originál z Českých Budějovic.
vydáno 4. července 2020  15:08

V Česku mají tradici velké i malé pivovary.  celý článek

„Manželka si zuby čistí, já si je umývám, ona rozsvěcí, já rozžínám“

Obrázkový slovník od UAX Magazín
vydáno 4. července 2020  7:17

Nářečí to u nás mají podle jazykovědců nahnuté, ale pořád se naštěstí najde dost lokálpatriotů, kteří bojují za jejich záchranu. Pořídit si lze učebnici...  celý článek

Komerční sdělení

Se zpětnou hypotékou od FINEMO.CZ si mohu dál užívat

Se zpětnou hypotékou od FINEMO.CZ si mohu dál užívat
vydáno 4. července 2020  7:00

Dokud jsem neodešel do důchodu, měl jsem pohodový život. Koupil jsem si všechno, co jsem potřeboval, a ještě jsem si udělal radost novým autem, po kterém...  celý článek

S nelegálním průjezdem na Českobrodské chtějí zatočit radní. Policie tu nestíhá

Zákaz průjezdu je tu denně porušován.
vydáno 3. července 2020  17:13

Přesně 415 nezákonných průjezdů nákladních automobilů. Tohle číslo za pouhých dvanáct hodin naměřil v Českobrodské ulici automatický sčítač, který sem...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám