metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 8 °C

Sobota, 29. února 2020. Svátek má Horymír.
Velikonoční trhy jsou již postaveny na Staroměstském náměstí.
Velikonoční trhy jsou již postaveny na Staroměstském náměstí. | foto: Gabriela Uhrová

Velikonoce jsou za rohem. Praha chystá tradiční oslavy

26. března 2013  10:34 Adam Váchal Metro.cz
Velikonoce se letos budou slavit především na farmářských tržištích. Návštěvníci se mohou těšit na dílny, muziku i zábavná představení. Největší oslavy proběhnou na Staroměstském a Václavském náměstí, kde se konají tradiční velikonoční trhy.

Proč čekat až do pondělí, Velikonoce se budou v hlavním městě slavit už od zítřka. Na Staroměstské náměstí, kde se právě konají velikonoční trhy, přiveze agentura Dobrý den z Pelhřimova extrémní velikonoční rekvizity a zábavnou soutěž s živými králíky. Den rekordů a kuriozit začne v 15 hodin. "Přivezeme šedesátikilovou kraslici z javorového dřeva zdobenou vylévaným cínem, sbírku drátenických kraslic s obřím, metrovým keramickým drátovaným vejcem či kuriózní vejce bez vejce,“ říká se Josef Vaněk z pořadatelské agentury Dobrý den.

Velikonoce oslaví také farmáři

Velikonoce se budou slavit také na farmářských trzích. Tento pátek je připraven speciální program pro návštěvníky trhů na Jiřího z Poděbrad, v sobotu pak na náplavce u Rašínova nábřeží. "Můžete se těšit na divadélko pro děti, možnost nakoupit všechny důležité suroviny na pondělní pomlázku a naučit se rozličné velikonoční zvyky v našich velikonočních dílnách," popisuje Jiří Sedláček z pořadatelské společnosti Archetyp.

V pondělí od devíti hodin ráno se pak v rámci letošních prvních farmářských trhů na Jižním Městě, uskuteční akce Vítání Velikonoc. "Dopolední program je určen zejména pro děti z jihoměstských mateřských a základních škol, ale přijít se může podívat samozřejmě každý,“ říká starosta jedenácté městské části Dalibor Mlejnský.

S pomlázkou na Petřín

Tento čtvrtek od 13 hodin pak bude probíhat velikonoční akce také v parku Stromovka před bývalou Šlechtovou restaurací. Lidé se mohou těšit na hudební vystoupení, filmové promítání pod širým nebem či na soutěž o ceny.

V sobotu od deseti hodin pak začne velikonoční akce pod Petřínskou rozhlednou. Kde se bude bojovat o vytvoření prvního českého rekordu v počtu upletených pomlázek na jednom místě, a to pod dohledem komisaře.  Návštěvníci Petřína uvidí a budou si moci na místě vyzkoušet tradiční lidová řemesla jako je kovář, nebo dráteník. Pro rodiny s dětmi je připraveno rámci Petřínského rodinného zápolení mnoho atrakcí, jako je netradiční zdobení vajíček, střílení z praku na plechovky, balónková dílna a malování na obličej, výroba pomlázek a píšťalek , divadelní představení a následná loutková dílna. Vše bude probíhat za doprovodu flašinetáře.

Komentáře

Hlavní zprávy

Z Riegrových sadů mohou zmizet stromy

Napadený smrk
vydáno 29. února 2020  5:46

Na území Prahy 2 padly již čtyři smrky napadené kůrovcem. Dendrologové mají pohotovost.  celý článek

Co je tajemný biohacking?

Biohacking
vydáno 29. února 2020  5:40

Pokud se zajímáte o různé moderní a inovativní přístupy k životnímu stylu, možná jste už zaslechli zvláštně znějící pojem biohacking. Jedná se o přístup k...  celý článek

Hrát o Voskovcovi s Werichem je od nás drzé, říká Matoušek

Matoušek (vlevo) a Kočárník v roli Wericha
vydáno 28. února 2020  17:41

Dílo Jiřího Voskovce a Jana Wericha měli rádi odmalička. A tak už při studiích připravili Daniel Matoušek a Tomáš Kočárník inscenaci Hovory V+W, kterou...  celý článek

Branické divadlo začne svou novou kapitolu už za dva týdny

Branické divadlo.
vydáno 28. února 2020  14:27

Nový nájemník Branického divadla se představí veřejnosti 14. března pod názvem Divadlo Bravo. O šest dní později zde proběhne premiéra inscenace Mimjové,...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám