metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 16 °C

Středa, 18. září 2019. Svátek má Kryštof.
Do takovéto podoby chtěl vlastní historickou usedlost přeměnit
Do takovéto podoby chtěl vlastní historickou usedlost přeměnit | foto: in.Spira Group

Velké plány investora padly. Usedlost Turbová teď chce raději prodat

26. července 2012  11:51 Tomáš Belica Metro.cz
Wellness studio s restaurací a lanovka, která by vozila majitele do jejich luxusních bytů v rezidenci Turbová? Nic z toho se neuskuteční.

Před více než rokem deník Metro informoval o záměrech vlastníka usedlosti Turbová udělat z této kulturní památky luxusní byty s wellness studiem a s restaurací. Podle dřívějších sdělení zástupců společnosti Praturb se práce měly rozjet v letošním roce. Až na nové plechové okapy je ale teď usedlost v Košířích, kde dříve žil malíř Jiří Trnka, stále ve stejném stavu.

Turbová chátrala, památkáři chtěli nápravu

Vlastník měl s Turbovou velké plány, které se ale zase nelíbily památkářům. "Byl tam projekt, který byl tak špatný, že nešel akceptovat,“ říká Zdenka Poliačiková z pražského památkového ústavu s tím, že vlastník nebyl ochotný k žádným kompromisům. Turbová tak dál stála ladem a chátrala. Magistrátní památkáři tak v minulosti museli opakovaně vzhledem k neuspokojivému stavu celé usedlosti ukládána opatření, které měly zabezpečit hlavní objekt a hospodářské budovy. "V současné době je stav usedlosti zabezpečen a ze strany orgánu památkové péče zde probíhají pravidelné kontroly," sdělila mluvčí magistrátu Tereza Králová.

Turbová je na prodej?

Podle informací magistrátního odboru památkové péče se zatím žádná z variant rekonstrukce Turbové nechystá k realizaci. Informace o dalších plánech nemá ani jednatel společnosti in.Spira Group, která zatím poslední projekt na rekonstrukci Turbové předložila.

"Nemám informace, poslední projekt byl ten náš. Investor už půl roku hledá kupce,“ řekl deníku Metro Karel Veselý. O potvrzení, zda je usedlost skutečně na prodej a za jakou cenu Metro požádalo také adovokátní kancelář Braun Partners, která investora zastupuje. "Mohu potvrdit, že naše advokátní kancelář zastupuje vlastníka usedlosti Turbová. Jako advokáti máme pochopitelně povinnost zachovávat mlčenlivost," sdělil advokát Jiří Bárta.

 

Komentáře

Hlavní zprávy

Češi stále častěji platí mobilem

Platba mobilem s NFC
vydáno 18. září 2019  5:55

Digitální placení výsadou mladých? Internetové bankovnictví zvládají bez potíží i senioři.  celý článek

Elektroparkování zdarma? Mimo Prahu zatím s obtížemi

Elektromobil na hradeckém Masarykově náměstí (5. června 2012)
vydáno 17. září 2019  5:53

Praha ulehčuje majitelům „čistých“ aut život. Parkují zdarma. V dalších městech je to problém.  celý článek

Sloupek Mardoši: Vyhořel u ohně

Mardoša, člen skupiny Tata Bojs
vydáno 16. září 2019  16:10

Na kytaru u táboráku jsem hrál naposled někdy ve čtrnácti. Od té doby mně sem tam někdo řekne, ať zahraju („hraješ přece v kapele“), ale to je v podstatě...  celý článek

Čechy trápí i jiné choroby než rakovina. Přitom jsou, na rozdíl od ní, nevyléčitelné

Ilustrační snímek
vydáno 16. září 2019  5:51

Onemocnění Karla Gotta zvedlo zájem veřejnosti o zhoubné nemoci.   celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám