metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 22 °C

Středa 18. května 2022. Svátek má Nataša

Větší foto
Na čarodějnice v Ladronce doražte v kostýmu. | foto: MVP events s.r.o.Metro.cz

Velký přehled čarodějnických akcí

  14:50
Deník Metro sestavil seznam míst, kde se 30. dubna budou pálit čarodějnice. Tradičně největší akce bude v parku Ladronka, kde vystoupí David Stypka. Do Žlutých lázní dorazí v pondělí František Nedvěd, Pavel Callta zazpívá na pláži v Hostivaři a Olga Lounová vystoupí v rekreačním areálu Pražačka.

Na Kampě i v areálu Pražačka budou hořet ohně
Popový koncert, kouzleník i zapálení vatry. To jsou Žižkovské čarodějnice, které se 30. dubna konají v rekreačním areálu Pražačka. Hvězdou akce bude zpěvačka Olga Lounová. „Koncert si užijeme a snad nás neupálí,“ říká populární zpěvačka a herečka. „Čarodějnice mám moc ráda, u nás v Osečné je vždy velký oheň, mnoho čarodějnic a plno soutěží pro děti, nádhera,“ dodává Lounová.

Na akci zve návštěvníky také starostka Prahy 3 Vladislava Hujová. „Žižkovské čarodějnice se těší velkému zájmu ze strany dětí i rodičů a­ já věřím, že i letos si nenechají ujít čarodějné legrácky, pohádky, písničky, pálení vatry a opékání špekáčků, které se budou rozdávat zdarma,“ zve starostka. Brány Sportovního a rekreačního areálu Pražačka se otevřou v 15 hodin, přichystán je program pro malé i velké návštěvníky.

V centru můžete navštívit také Malostranské čarodějnice. Akce začíná v 19 hodin na Malostranském náměstí, odkud vyrazí průvod maskovaných čarodějnic a čarodějů na Kampu.

Žluté lázně otevřou už na čarodějnice, zahraje Nedvěd
Areál Žluté lázně v Praze 4 tradičně otevře své brány do nové sezony na čarodějnice. V pondělí 30. dubna se symbolicky slétnou do podolského areálu, aby společně oslavily svůj svátek. Program pro děti startuje už ve 14 hodin. Třímetrovou vatru pořadatelé zažehnou v 18 hodin a o půl sedmé návštěvníkům zazpívá František Nedvěd s kapelou Tiebreak. Program pokračuje do půlnoci tematickou párty s­DJ.

Nejvíc si akci užijí ti nejmenší. „Program zapojí všechny děti, které mohou vyhrát hezké ceny. Čekají je hádanky čarodějky Holiny, létání na koštěti, stezka odvahy, podlézání pod kouzelnou latí, která se bude postupně snižovat, i proskakování hořící obručí,“ zve Libuše Klinková, manažerka dětských programů areálu Žluté lázně.

Zkrátka nepřijdou ale ani dospělí, kteří se mohou těšit na adrenalinové pouťové atrakce nebo čarodějnický jarmark. Vstup do areálu je zdarma.

V Ladronce se bude hledat čarodějnický mazlíček roku.
Pro návštěvníky parku Ladronka je na pondělí připraven divadelní, kouzelnický a hudební program. Kromě čarodějnic dorazí i David Stypka se svou kapelou Bandjeez, který nedávno získal hudební cenu Anděl v kategorii sólový interpret. Veškerý program je zdarma.

Letos pořadatelé chystají několik novinek. Hranici nahradí pět metrů vysoká socha čarodějnice. „Změnu zaznamenají návštěvníci už v­ samotné podobě celého areálu. Program jsme rozdělili do více tematických scén, návštěvníci se tak rozprostřou do celého parku a budou se zde moci aktivně zapojit do programu,“ říká Ondřej Kolář, starosta městské části Praha 6.

Nové jsou také kategorie v­ soutěži o Čarodějnici a Čaroděje roku. Letos se také bude navíc hledat Čarodějnická rodinka a ­Čarodějnický mazlíček. „Čtyřnohý, dvounohý, několikanohý, beznohý. Soutěžit může každý, vaší kreativitě se meze nekladou. Pokud máte doma jen obyčejného psa, pomůže převlek, aby se mezi ostatními stvůrami cítil komfortně,“ radí pořadatelé.

Čarodějnice upálí na bobové dráze i hostivařské pláži
Koncerty, jízdy na wakeboardu a paddleboardu s instruktorem i soutěž Miss Čarodějnice a Čaroděj. Na to všechno se můžete těšit 30. dubna v ­areálu koupaliště Hostivař.

Na akci vystoupí Pavel Callta, Pankix a­ Lety Mimo. Během dne bude možné si opéct špekáčky – v areálu bude dostatek grilů i stánky, kde budou buřty k zakoupení. Pro nejmenší je připraven doprovodný program. Těšit se mohou na kouzelnou diskotéku, závod na košťatech, fotokoutek, lukostřelbu či skákací hrad. Děti mají do areálu vstup zdarma, dospělí zaplatí 50 korun.

Čarodějnickou akci pořádají již tradičně také na Bobové dráze Prosek. Pro děti budou od 14 hodin připraveny kreativní i sportovní hry s tematikou čarodějnic. Soutěžit se bude například v letu zručnosti na koštěti. Děti si také vyrobí kouzelnické amulety. „Zapálení hlavního ohně bude po 18. hodině. Na akci nebudou chybět jídla z grilu,“ zvou k­ bobové dráze pořadatelé. Vstup a parkování je zdarma.

Kam vyrazit 30. dubna

 • Praha 1: Malostranské čarodějnice 
 • Kde: Malostranské náměstí a Kampa
 • Výběr z programu: Čarodějnický průvod, skákací hrad, střelnice, opékání buřtu, ohnivá show. Na akci vystoupí moderní dechovka Lovesong Orchestra a středověká skupina Krless.
 • Info: www.sopmsh.estranky.cz/clanky/co-se-chysta
 • Praha 3: Žižkovské čarodějnice
 • Kde: V přilehlém kempu sportovního a rekreačního areálu Pražačka
 • Výběr z programu: Dětské dílny, Pavel Kožíšek – s kouzly kolem světa!, Pohádkový rock´n´roll s čarodějem, koncert Olgy Lounové
 • Info: www.praha3.cz/radnicni-noviny/akce-mestske-casti
 • Praha 4: Velký dětský čarodějnický den
 • Kde: Areál Žlutých lázní
 • Výběr z programu: Divadlo Mazec, jarmark, Den otevřených dveří příměstských táborů, velká hranice s čarodějnicí, škola žonglování, František Nedvěd se skupinou Tiebreak, večer bude program zakončen tematickou DJ´s party
 • Info: www.zlutelazne.cz
 • Praha 6: Čarodějnice na Ladronce
 • Kde: Park Ladronka
 • Výběr z programu: Vystoupení Davida Stypky a kapely Bandjeez, show kouzelníka Martina Kellmana, soutěže – Čaroděj a­ čarodějnice roku, závody na kolech, koloběžkách, bruslích i odrážedlech. Novinkou pro rok 2018 budou nové soutěžní kategorie: Čarodějná rodinka roku a Čarodějný mazlíček.
 • Info: www.carodejnicenaladronce.cz.
 • Praha 9: Pálení čarodějnic na Bobové dráze
 • Kde: Bobová dráha Prosek
 • Výběr z programu: Pro děti budou připraveny kreativní i sportovní hry s tematikou. Těšit se mohou třeba na let zručnosti. Na akci nebudou chybět jídla grilu.
 • Info: www.restaurace-bobovka.cz
 • Praha 10: Hostivařské čarodějnice na pláži
 • Kde: Hostivařská přehrada
 • Výběr z programu: Závod na košťatech, lukostřelba, Miss Čarodějnice a Čaroděj, jízdy na wakeboardu a paddleboardu s instruktorem, pro méně odvážné budou k dispozici lodičky a šlapadla. Hudební zážitek vám poskytnou Pavel Callta, Pankix a Lety Mimo.
 • Info: www.hostivarskaprehrada.cz

Komentáře

Hlavní zprávy

Takhle bude vypadat Vltavská filharmonie. Vznikne díky Dánům

vydáno 17. května 2022  19:33

Praha zná vítěze mezinárodní architektonické soutěže na podobu Vltavské filharmonie, je jím tým dánského studia Bjarke Ingels Group (BIG) v čele s Bjarkem...  celý článek

Plácáme se po ramenou, ale jsme špičkoví škůdci přírody

vydáno 17. května 2022  5:42

Česko patří k pěti nejhorším státům v ochraně přírody v EU. I když v přepočtu na ni dáváme víc peněz, než je unijní průměr.  celý článek

První den oprav na Barranďáku? Auta stála jen na Strakonické

vydáno 16. května 2022  15:30

Ostře sledovaná oprava Barrandovského mostu započala. Na očekávaný dopravní kolaps nedošlo.  celý článek

Na svou exkluzivní trať z Královky na Zvonařku se vrací nostalgická linka číslo 23

vydáno 16. května 2022  12:20

Nostalgická linka jezdí po stejné trase jako před přerušením provozu v březnu 2020.  celý článek