metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 3 °C

Sobota, 22. ledna 2022. Svátek má Slavomír.

Větší foto
Mapa uzavírek. | foto: TSK

VELKÝ SEZNAM UZAVÍREK: Evropské, Vltavské i Nuselské se v létě autem raději vyhněte

  5:24
Léto bude v hlavním městě, alespoň co do rozkopaných ulic, můstků, nájezdů a chodníků, opět rušné. Technická správa komunikací (TSK) totiž chystá na letní měsíce rekonstrukci mnoha důležitých dopravních tepen.

„V centru bude například ve spolupráci s dopravním podnikem rekonstruována tramvajová zastávka I. P. Pavlova v ulici Bělehradská, v Praze 6 bude stržen most v Horoměřické ulici a zahájena stavba nového, výměna povrchu je připravena také ve Vltavské na Smíchově. Všechny stavby jsou v tuto chvíli naplánovány. U některých ještě čekáme na podpisy smluv a konečná rozhodnutí o dopravním omezení,“ říká mluvčí TSK Barbora Lišková.

Co už opravují?
Nadále budou pokračovat práce na mostech X034 v ulici K Barrandovu a X031 u Ořechu na Pražském okruhu, v rámci třetí etapy rekonstrukce Nuselské, na Jižní spojce u Štěrbohol nebo stavba protihlukové stěny v ulici Slánská v Řepích.

Nebezpečná zkratka

  • Řidiči v okolí rekonstruované Vídeňské v Kunraticích, pozor! Místní radnice se podle pracovníků Technické správy komunikací rozhodla pro udržení pořádku rázně zakročit proti řidičům, kteří se pokouší projet zkratkou. 
  • Tou má být ulice K Zeleným domkům. Řidiči tu ale jezdí v protisměru. „Opravdu to nemá smysl,“ varuje správa na Facebooku.
  • Od včerejška zde na popud radnice nejen městská, ale i státní policie nekompromisně rozdává pokuty. „Dodržujte značení a objízdné trasy. Děkujeme za pochopení,“ dodává správa.
  • Pokud přece jen přehlédnete varovné cedule, jeďte zpět ulicí K Výzkumným ústavům až dolů na Jalodvorskou a pak zpět na Krč a přes Chodov nebo Jalodvorskou nahoru na Libuš. Ulice Trnková nefunguje.

„Veškeré práce a omezení plánujeme a připravujeme tak, aby měly co nejmenší dopad na pražskou dopravu. Například na Evropské budeme uzavírat boční ulice vždy jen na nezbytnou dobu a opravy půjdou postupně. Stejně tak na Lahovickém mostě na Strakonické bude zachován provoz ve dvou jízdních pruzích v každém směru s tím, že práce budou prováděny jen ve zbývajícím pruhu, opět po etapách,“ dodává Lišková.

V mapce, jež je k vidění výše, jsou opravy rozlišeny do dvou barevných kategorií. Zatímco oranžová označuje stavby, kde práce již běží déle, červená označuje ty, které nedávno započaly či teprve započnou.

1. Vídeňská
Od začátku června do konce září TSK rekonstruuje komunikace a chodníky Vídeňské ulice od křížení s ulicí K Zeleným domkům po ulici Dobronická. V jejím rámci pokládá živičný povrch a na chodníky klade betonovou dlažbu. Stavba je rozdělena na dvě etapy. Během obou je průjezd uzavřen.

2. Nábřeží Kapitána Jaroše
Mezi ulicemi Dukelských hrdinů a Štefánikovým mostem plánují dělníci do 14. srpna vyměnit dlážděnou vozovku na nábřeží za asfalt. Součástí stavby je úprava odvodnění. Ve směru ke Štefánikovu mostu je doprava vedena po kolejích. Plynulý provoz MHD by měl být zachován.

3. Most v Horoměřické
Most přes Nebušický potok v Horoměřické ulici dělníci zdemolují začátkem července. Práce mají být hotovy přibližně v červnu příštího roku. Řidiči budou muset úsek objíždět. Zatím není jasné, kudy přesně to bude.

4. Vltavská
Od července do prosince letošního roku chce správa komunikací opravit 350 metrů dlouhý úsek Vltavské ulice mezi Nádražní ulicí a Hořejším nábřežím. Částečný provoz chce zachovat po celou dobu.

5. Holešovičky – sjízdná rampa
Tři sta metrů dlouhý sjezd z ulice V Holešovičkách do Povltavské ulice se dočká nového povrchu a izolací. Silnice bude uzavřena po polovinách.

6. Spořilov
V termínu od 1. července do 31. prosince se dělníci pustí do výstavby nové protihlukové stěny mezi Jižní spojkou a Spořilovskou ulicí. Nejprve však zdemolují tu stávající. Práce budou probíhat při částečném omezení dopravy.

7. Novovysočanská
Novovysočanská ulice se v úseku mezi ulicemi Spojovací a Pod Plynojemem dočká během července, srpna a září nové vozovky. Komunikace bude v jenom směru uzavřena a osazena semafory. Doprava tedy bude vedena kyvadlově.

8. Evropská
Od 20. srpna do 31. října budou probíhat práce také v Evropské ulici, konkrétně mezi křižovatkami s Gymnasijní a Horoměřickou. V průběhu postupu prací se na nutnou dobu uzavřou křižovatky navazujících ulic.

9. Strakonická
Strakonická ulice je v úseku Nad Lahovickým mostem dodnes rozleptána po nedávné chemické havárii. Dělníci proto chtějí během srpna a září vrátit zdejší vozovce protismykové vlastnosti. Nový asfalt vyfasuje celková plocha o velikosti 9500 metrů čtverečních. Doprava bude vedena v rámci jednotlivých etap v zúžených pruzích. Nájezd z Radotína na Lahovický most se v první etapě uzavře úplně.

10. Zastávka I. P. Pavlova
Od července do října proběhne rekonstrukce tramvajové zastávky na bezbariérovou. Průjezd se zcela uzavře. Objízdná trasa bude upřesněna.

11. Most X031 – Ořešská
Kvůli opravě mostu, kterou zahájili v březnu, tu budou dělníci pracovat zhruba do konce září. Na mostě je provoz řízen kyvadlově, tedy semafory. Pod mostem lze projet zúžením.

12. Most přes ulici Makovského, protihluková stěna v úseku Čistovická a Plzeňská
Na obou projektech začali dělníci správy komunikací pracovat v průběhu března. Most má být hotov v roce 2020, protihluková stěna na konci října. Na mostě X039 i ve Slánské se dá projet zúžením.

13. Jižní spojka – protihluková stěna
Výstavba stěny mezi ulicí Na Strži a 5. května ve směru na Barrandovský most podél ulice V Podzámčí začala v dubnu. Hotovo má být na konci září. Průjezd je sice užší, ale stále možný.

14. Štěrboholská spojka
Práce tu skončí na konci srpna. Průjezd je pouze omezen, přibudou tu nové rampy a opraví se povrchy.

15. Nuselská
Mezi mostem přes Botič a Michelskou ulicí probíhají od března do 22. září výměny povrchů a úprava odvodnění. Uzavírka se týká vždy jen poloviny vozovky.

16. Most X034 – ulice K Barrandovu
V úseku mezi ulicí K Barrandovu a Geologická pracují dělníci od ledna do prosince letošního roku. Doprava je tu ve směru z centra vedena v jednom jízdním pruhu. Další etapa by pak měla být zahájena koncem června a bude zasahovat do levých jízdních pruhů v obou uvedených směrech. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Youtuberská limuzína stojí. Žáci buštehradské školy se vozí raději ve svém

vydáno 22. ledna 2022  8:46

Na „buštěhradském hrádku“ se studenti učí nejen točit videa, ale také hrát a vytvářet počítačové hry. Pro některé to je splnění velkého snu.  celý článek

Nejen Hra na oliheň. Jižní Korea umí pro Netflix točit i kvalitní reality show

Strážce streamu
vydáno 21. ledna 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU Už jste stihli zkouknout všech osm dílů seznamovací reality show Peklo pro nezadané, která měla na Netflixu premiéru kolem vánoc? Pokud ne, tak to...  celý článek

Chcete-li jezdit autem s ELkovou SPZkou, musíte mít kde dobíjet. Teď je to však snazší

vydáno 21. ledna 2022  12:27

SPZka s písmeny EL vám zajistí spoustu výhod. Od parkování zdarma na modrých zónách, přes umožnění vjezdu tam, kam se ostatní vozy nedostanou, až po...  celý článek

Varování na záchod na náměstí Kinských, který kradl mince, přišlo od čtenáře. Rozbil ho vandal

vydáno 21. ledna 2022  5:11

Na nefunkční WC upozornil deník Metro všímavý a současně rozezlený čtenář. Zoufalí Pražané si tu kvůli nepřístupné budce museli ulevovat u stromu.  celý článek

Vaše fotky z Prahy