metro.cz

Počasí v Praze

17 °C / 18 °C

Pondělí, 3. srpna 2020. Svátek má Miluše.
Petr Horníček
Větší foto
Petr Horníček | foto: MAFRA

Venkovní scéna je velká výzva, říká Petr Horníček z Losers Cirque Company

14. května 2019  15:12 Pavel Urban Metro.cz
Novocirkusový soubor Losers Cirque Company chystá od pátku Open Air Festival v Amfiteátru na Vyšehradě. Člen souboru Petr Horníček hovořil pro Metro o akci i nevšedních hostech.

Jak vás napadlo zorganizovat tento festival?
Moc dlouho neposedím na místě – a přišel opět bláznivý nápad v krásném prostoru na Vyšehradě. Vystupovat pod širým nebem nás láká. Druhá myšlenka byla nabídnout divákům spojení naší skupiny Losers Cirque Company s hudebními interprety a propojit tak svět hudby se světem pohybu. Do toho zapojit světla a občas i nějaké animace. Rád bych, aby diváci měli zvukový i vizuální zážitek.

Jak se těšíte na venkovní scénu, nebojíte se nepříznivého počasí?
Venkovní scéna je velká výzva. Jiné podmínky než v divadle… zvuk, světlo, otevřený prostor. To vše má jinou atmosféru. Pokud bude pršet, diváci dostanou pláštěnky.

Podle čeho jste oslovoval hudebníky a zpěváky, kteří se na něm budou podílet, a proč právě je?
Sleduji domácí hudební scénu a výběr interpretů jsem volil tak, aby byl celý týden pestrý. Každý z nich je zajímavý svým hudebním žánrem a my jsme i podle toho udělali dramaturgickou linku. Pro všechny je spolupráce výzvou. Máme omezený čas na zkoušky a to nás nutí vše dobře připravit.

Jak si mám představit propojení zpěváků s divadlem a novým cirkusem?
Každý večer bude jiný. Zahajovací večer je kompilací z našich šesti představení, takový průlet naší tvorbou. Ukážeme i některé záběry ze zkoušek a tréninků, což neměli diváci možnost vidět. Hudební večery mají témata, která vycházejí od hudebních interpretů. Například skupina Skety ukáže svoje vášně a tak poodhalí každý sám něco ze sebe. S Klárou Vytiskovou máme téma podle jejího posledního alba Home, s Vojtou Dykem hudební laboratoř a s Danem Bártou Kmeny. Některé scény budeme dotvářet pohybem, ať už tanečním, či akrobatickým, jiné zase světlem a animací.

Přizpůsobili se někdy vaši hosté už hotovým dílům?
Každý večer je jedinečný a vytváříme ho pro tuto příležitost. Nápadů je spousta ze všech stran, takže občas musíme takzvaně „stříhat“.

Co bylo v těchto spojeních nejtěžší, čeho si ceníte?
Nejtěžší bylo dát všechny v krátkém čase dohromady. Většina hudebníků je hodně časově vytížená a to platí i pro naši skupinu. Z produkčního hlediska je to tedy velmi náročné. Na druhou stranu vznikají krásné momenty a myslím, že to všechny baví. Jsem rád, že do toho jdou všichni naplno.

Zopakujete ještě někdy nějaké z představení, která budou k vidění zatím jen na festivalu?
Doufám, že nezůstaneme u jednoho projektu, s každým se v budoucnu setkáme a naše zkušenosti dál posuneme. Open Air festival bude mít druhý ročník. 

Komentáře

Hlavní zprávy

RESTART: Šéf Středočeského inovačního centra věří v nové technologie

Marek Špok Restart
vydáno 3. srpna 2020  18:45

Zkušený obchodník i manažer Marek Špok se stal v listopadu 2019 ředitelem Středočeského inovačního centra (SIC). Tehdy ještě netušil, co přinese letošní...  celý článek

Veslování bolí, proto u něj hodně lidí nevydrží, říká Ondřej Synek

Ondřej Synek
vydáno 3. srpna 2020  15:51

Místo závodění na olympijských hrách v Tokiu jsme českého skifaře Ondřeje Synka potkali na paddleboardu na Máchově jezeře. Pětinásobný mistr světa a...  celý článek

Vydejte se do pohádky nebo po stopách Járy Cimrmana

Zámek Červená Lhota
vydáno 3. srpna 2020  5:37

Česká Kanada nabízí památky, krásnou přírodu i spoustu zajímavostí. Máme pro vás pár tipů.   celý článek

Pánové, větrejte dírkami i kotníky. Také v létě můžete nosit elegantní boty

Tyhle polobotky vznikly v Americe po 2. světové válce. Tehdy...
vydáno 2. srpna 2020  13:23

Deník Metro poradí, v jakých botách vám bude fajn i v tropických dnech.   celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám