metro.cz

Počasí v Praze

16 °C / 28 °C

Pondělí, 22. července 2019. Svátek má Magdaléna.
Petr Horníček
Větší foto
Petr Horníček | foto: MAFRA

Venkovní scéna je velká výzva, říká Petr Horníček z Losers Cirque Company

14. května 2019  15:12 Pavel Urban Metro.cz
Novocirkusový soubor Losers Cirque Company chystá od pátku Open Air Festival v Amfiteátru na Vyšehradě. Člen souboru Petr Horníček hovořil pro Metro o akci i nevšedních hostech.

Jak vás napadlo zorganizovat tento festival?
Moc dlouho neposedím na místě – a přišel opět bláznivý nápad v krásném prostoru na Vyšehradě. Vystupovat pod širým nebem nás láká. Druhá myšlenka byla nabídnout divákům spojení naší skupiny Losers Cirque Company s hudebními interprety a propojit tak svět hudby se světem pohybu. Do toho zapojit světla a občas i nějaké animace. Rád bych, aby diváci měli zvukový i vizuální zážitek.

Jak se těšíte na venkovní scénu, nebojíte se nepříznivého počasí?
Venkovní scéna je velká výzva. Jiné podmínky než v divadle… zvuk, světlo, otevřený prostor. To vše má jinou atmosféru. Pokud bude pršet, diváci dostanou pláštěnky.

Podle čeho jste oslovoval hudebníky a zpěváky, kteří se na něm budou podílet, a proč právě je?
Sleduji domácí hudební scénu a výběr interpretů jsem volil tak, aby byl celý týden pestrý. Každý z nich je zajímavý svým hudebním žánrem a my jsme i podle toho udělali dramaturgickou linku. Pro všechny je spolupráce výzvou. Máme omezený čas na zkoušky a to nás nutí vše dobře připravit.

Jak si mám představit propojení zpěváků s divadlem a novým cirkusem?
Každý večer bude jiný. Zahajovací večer je kompilací z našich šesti představení, takový průlet naší tvorbou. Ukážeme i některé záběry ze zkoušek a tréninků, což neměli diváci možnost vidět. Hudební večery mají témata, která vycházejí od hudebních interpretů. Například skupina Skety ukáže svoje vášně a tak poodhalí každý sám něco ze sebe. S Klárou Vytiskovou máme téma podle jejího posledního alba Home, s Vojtou Dykem hudební laboratoř a s Danem Bártou Kmeny. Některé scény budeme dotvářet pohybem, ať už tanečním, či akrobatickým, jiné zase světlem a animací.

Přizpůsobili se někdy vaši hosté už hotovým dílům?
Každý večer je jedinečný a vytváříme ho pro tuto příležitost. Nápadů je spousta ze všech stran, takže občas musíme takzvaně „stříhat“.

Co bylo v těchto spojeních nejtěžší, čeho si ceníte?
Nejtěžší bylo dát všechny v krátkém čase dohromady. Většina hudebníků je hodně časově vytížená a to platí i pro naši skupinu. Z produkčního hlediska je to tedy velmi náročné. Na druhou stranu vznikají krásné momenty a myslím, že to všechny baví. Jsem rád, že do toho jdou všichni naplno.

Zopakujete ještě někdy nějaké z představení, která budou k vidění zatím jen na festivalu?
Doufám, že nezůstaneme u jednoho projektu, s každým se v budoucnu setkáme a naše zkušenosti dál posuneme. Open Air festival bude mít druhý ročník. 

Komentáře

Hlavní zprávy

„Dveře únikovek nezamykají“

Petr Hučík (druhý zleva)
vydáno 22. července 2019  11:25

Kvůli požáru přišlo začátkem tohoto roku o život pět mladých Polek. Navštívily totiž jednu z únikových her v místním zábavním centru a kvůli nedodržení...  celý článek

Ženská parkovací místa. Podle restaurace jsou bezpečnější

Parkovací místa pro ženy
vydáno 22. července 2019  5:55

Testy ukazují, že ženy jsou na parkovištích opatrnější. Potřebují ale místo.  celý článek

Ohníček, barvičky i umělá krev. Vyzkoušeli jsme si Chemii hrou

Redaktorka na workshopu Chemie hrou.
vydáno 21. července 2019  6:02

Na Veletrhu vědy, který začátkem června proběhl v Praze, si návštěvníci mohli prohlédnout hodně věcí, ať už je baví biologie, medicína, nebo astronomie....  celý článek

Sonda do duše českého nohejbalu: Už není sportem pro pivaře

Memoriál Jardy Svobody, tradiční turnaj na osadě Havran se letos konal už po...
vydáno 20. července 2019  6:57

„Chlapi, dáme pivko a čutneme si nohec? Já s bráchou proti vám všem, o panáka!“ Tohle je sonda do duše českého nohejbalu, za kterou v létě možná dostaneme...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám