metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 7 °C

Čtvrtek, 21. ledna 2021. Svátek má Běla.
Osvětlení petřínské rozhledny
Ilustrační snímek | foto: iDNES.cz

Záchod v ceně rodinného domku. Veřejné WC na Petříně čeká rekonstrukce

19. října 2016  8:54 Filip Jaroševský Metro.cz
Návštěvníci Petřína si již brzy budou moci odskočit na zbrusu nový veřejný záchod. Město v úterý vybralo nejlepší nabídku na kompletní rekonstrukci těchto dlouhodobě nevyhovujících toalet. Výběr padl na firmu, která se chystá záchod předělat za 4 991 490 korun bez DPH.

„Myslím si, že i do parků patří veřejné toalety a zrekonstruování stávajících s rozšířením i pro handicapované považuji za správný počin města,“ říká radní hlavního města Jana Plamínková.

V rámci kompletní rekonstrukce bude podle informací radnice vyměněno veškeré vybavení, a tím zajištěna lepší ekonomičnost provozu a snadnější údržba celé budovy.

Toalety pro ženy a muže by měly být po ukončení oprav bezbariérové a propojeny místností obsluhy. Bude sloužit také jako údržbová a technická místnost. „Byla bych ráda, kdyby se nám podařilo v budování toalet v městských parcích pokračovat,“ dodává radní Plamínková.

Jednu z posledních, ještě dražších oprav zažily naposled veřejné záchodky na hlavním nádraží. Po rekonstrukci za sedm a půl milionu je mohou Pražané využívat od října 2014.

Od té doby slibuje dopravní podnik rekonstrukci dalších pětadvaceti toalet ve stanicích pražského metra. Náklady oprav, na které dopravní podnik vypsal na jaře výběrové řízení, by se měly pohybovat okolo 173 milionů korun.

„Cílem a snahou dopravního podniku je realizace oprav v koordinaci s případnými jinými opravami, jako jsou například rekonstrukce stanic, vestibulů nebo výměna pohyblivých schodů, abychom naše cestující omezovali stavební činností co možná nejméně,“ řekla deníku Metro mluvčí podniku Aneta Řehková.

Komentáře

Hlavní zprávy

Postavil dům z kontejnerů. Teď chce know-how předat dál

Kontejnerový dům v Hranicích na Moravě při dokončování fasády.
vydáno 21. ledna 2021  7:24

Když začal loni v březnu stavět Marek Popálený v Hranicích na Moravě dům z kontejnerů, začali se u něj stavovat místní, ale i další, kteří projížděli....  celý článek

Vyzkoušeli jsme si každodenní patálie pražských řidičů. Místo na sídlišti jsme hledali vážně dlouho

V Novodvorské ulici se parkuji i „v druhé řadě“.
vydáno 20. ledna 2021  17:38

Kroužíme po sídlišti. Je šest večer a my už pět minut hledáme místo. Vytipovali jsme si vchod v Novodvorské v Praze 4, který je v tuto chvíli naším...  celý článek

Hledáte parťáka na výlet? Máme pro vás tip

Z výletu na Okoř.
vydáno 20. ledna 2021  12:00

Máte toulavé boty, rádi sportujete nebo vás baví divadlo, ale vašim přátelům se moc „ven“ nechce? Zkuste facebookovou skupinu Pražáci pro společné...  celý článek

KOLOBLOG: Malé Brdy ve Velké Praze

Cyklista v Kunratickém lese Koloblog
vydáno 20. ledna 2021  8:00

Člověk to má léta pod nosem a nenapadne ho, že nemusí jezdit sedmdesát kilometrů od Prahy do brdských kopců, když je má za rohem. Léta běhávám po...  celý článek

Vaše fotky z Prahy