metro.cz

Počasí v Praze

18 °C / 23 °C

Úterý, 20. srpna 2019. Svátek má Bernard.
Osvětlení petřínské rozhledny
Ilustrační snímek | foto: iDNES.cz

Záchod v ceně rodinného domku. Veřejné WC na Petříně čeká rekonstrukce

19. října 2016  8:54 Filip Jaroševský Metro.cz
Návštěvníci Petřína si již brzy budou moci odskočit na zbrusu nový veřejný záchod. Město v úterý vybralo nejlepší nabídku na kompletní rekonstrukci těchto dlouhodobě nevyhovujících toalet. Výběr padl na firmu, která se chystá záchod předělat za 4 991 490 korun bez DPH.

„Myslím si, že i do parků patří veřejné toalety a zrekonstruování stávajících s rozšířením i pro handicapované považuji za správný počin města,“ říká radní hlavního města Jana Plamínková.

V rámci kompletní rekonstrukce bude podle informací radnice vyměněno veškeré vybavení, a tím zajištěna lepší ekonomičnost provozu a snadnější údržba celé budovy.

Toalety pro ženy a muže by měly být po ukončení oprav bezbariérové a propojeny místností obsluhy. Bude sloužit také jako údržbová a technická místnost. „Byla bych ráda, kdyby se nám podařilo v budování toalet v městských parcích pokračovat,“ dodává radní Plamínková.

Jednu z posledních, ještě dražších oprav zažily naposled veřejné záchodky na hlavním nádraží. Po rekonstrukci za sedm a půl milionu je mohou Pražané využívat od října 2014.

Od té doby slibuje dopravní podnik rekonstrukci dalších pětadvaceti toalet ve stanicích pražského metra. Náklady oprav, na které dopravní podnik vypsal na jaře výběrové řízení, by se měly pohybovat okolo 173 milionů korun.

„Cílem a snahou dopravního podniku je realizace oprav v koordinaci s případnými jinými opravami, jako jsou například rekonstrukce stanic, vestibulů nebo výměna pohyblivých schodů, abychom naše cestující omezovali stavební činností co možná nejméně,“ řekla deníku Metro mluvčí podniku Aneta Řehková.

Komentáře

Hlavní zprávy

Nahlédnutí do dějin soli. Vzácné druhy jsou drahé jako lanýže

Muzeum soli v Pagu je ve skladišti, které je památkově chráněné.
vydáno 20. srpna 2019  11:10

V Chorvatsku, na ostrově Pagu, dobývají sůl už od římských časů. Vzácná surovina, kdysi dražší než zlato, z odpařovacích nádrží v Pažském zálivu, pokrývá...  celý článek

Dětem z Řitky vzali spoje do školy. Zdržovaly by

Středočeská obec Řitka
vydáno 20. srpna 2019  8:36

Část obyvatel středočeské obce je na řadu měsíců odříznuta od světa. Na vině je podle nich oprava mostu i neschopnost úřadů.  celý článek

Kolečko: Režírování bylo, jako když řídíte kajak a nejste Hilgertová

Scenárista a režisér Petr Kolečko s herečkami Petrou Hřebíčkovou a Denisou...
vydáno 19. srpna 2019  15:33

Proslavil se jako scenárista. Na konci srpna ale vstoupí do kin komedie Přes prsty, pod kterou je Petr Kolečko podepsán také jako režisér. V rozhovoru pro...  celý článek

Ceny pozemků rostou, výměra pro jeden domek se zmenšuje

Pozemek v okolí Mladé Boleslavi hledala rodina čtyři roky. Oblíbenou lokalitu...
vydáno 19. srpna 2019  10:22

Ubírání obytné plochy se netýká jenom bytů. Lidem stačí stále menší pozemky i pro rodinný dům.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám