metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / 11 °C

Pondělí, 25. října 2021. Svátek má Beáta.

Záchod v ceně rodinného domku. Veřejné WC na Petříně čeká rekonstrukce

  8:54
Návštěvníci Petřína si již brzy budou moci odskočit na zbrusu nový veřejný záchod. Město v úterý vybralo nejlepší nabídku na kompletní rekonstrukci těchto dlouhodobě nevyhovujících toalet. Výběr padl na firmu, která se chystá záchod předělat za 4 991 490 korun bez DPH.

Ilustrační snímek | foto: iDNES.cz

„Myslím si, že i do parků patří veřejné toalety a zrekonstruování stávajících s rozšířením i pro handicapované považuji za správný počin města,“ říká radní hlavního města Jana Plamínková.

V rámci kompletní rekonstrukce bude podle informací radnice vyměněno veškeré vybavení, a tím zajištěna lepší ekonomičnost provozu a snadnější údržba celé budovy.

Toalety pro ženy a muže by měly být po ukončení oprav bezbariérové a propojeny místností obsluhy. Bude sloužit také jako údržbová a technická místnost. „Byla bych ráda, kdyby se nám podařilo v budování toalet v městských parcích pokračovat,“ dodává radní Plamínková.

Jednu z posledních, ještě dražších oprav zažily naposled veřejné záchodky na hlavním nádraží. Po rekonstrukci za sedm a půl milionu je mohou Pražané využívat od října 2014.

Od té doby slibuje dopravní podnik rekonstrukci dalších pětadvaceti toalet ve stanicích pražského metra. Náklady oprav, na které dopravní podnik vypsal na jaře výběrové řízení, by se měly pohybovat okolo 173 milionů korun.

„Cílem a snahou dopravního podniku je realizace oprav v koordinaci s případnými jinými opravami, jako jsou například rekonstrukce stanic, vestibulů nebo výměna pohyblivých schodů, abychom naše cestující omezovali stavební činností co možná nejméně,“ řekla deníku Metro mluvčí podniku Aneta Řehková.

Autor: Metro.cz

Hlavní zprávy

Střelci Alecu Baldwinovi se na place zhmotnila noční můra. Připomněla i filmovou Vránu

vydáno 24. října 2021  18:46

Do natáčení hollywoodského hitu se někdy vloudí tragédie. Které jsou nejznámější?  celý článek

Není to jen radost. O odvrácené straně mateřství si teď můžete přečíst také knížku

vydáno 24. října 2021  9:05

Upřímný mateřský blog si před třemi lety založila Tereza Maroušková. Působí na Instagramu jako Nas*aná máma a poodkrývá odvrácenou stranu mateřství...  celý článek

Pojeďte s námi na výlet. Nádraží Jedlová. Penzion (nejen) pro šotouše

vydáno 23. října 2021  11:43

Poznávat krajinu lze všelijak. Jsou výlety, ke kterým stačí jenom jízdenka na vlak, který vás bez složitého trmácení dopraví rovnou téměř do pokoje.  celý článek

Skoncovat s manželstvím jde i kladivem. Na Netlixu je to navíc zábava

Strážce streamu
vydáno 22. října 2021  14:00

STRÁŽCE STREAMU Věčně rozhádaný manželský pár vyrazí na odlehlou chatu s cílem zabít jeden druhého, shrábnout životní pojistku svého protějšku a žít si poklidně dál jako...  celý článek

Vaše fotky z Prahy