metro.cz

Počasí v Praze

17 °C / 27 °C

Úterý, 27. července 2021. Svátek má Věroslav.

Záchod v ceně rodinného domku. Veřejné WC na Petříně čeká rekonstrukce

  8:54
Návštěvníci Petřína si již brzy budou moci odskočit na zbrusu nový veřejný záchod. Město v úterý vybralo nejlepší nabídku na kompletní rekonstrukci těchto dlouhodobě nevyhovujících toalet. Výběr padl na firmu, která se chystá záchod předělat za 4 991 490 korun bez DPH.

Ilustrační snímek | foto: iDNES.cz

„Myslím si, že i do parků patří veřejné toalety a zrekonstruování stávajících s rozšířením i pro handicapované považuji za správný počin města,“ říká radní hlavního města Jana Plamínková.

V rámci kompletní rekonstrukce bude podle informací radnice vyměněno veškeré vybavení, a tím zajištěna lepší ekonomičnost provozu a snadnější údržba celé budovy.

Toalety pro ženy a muže by měly být po ukončení oprav bezbariérové a propojeny místností obsluhy. Bude sloužit také jako údržbová a technická místnost. „Byla bych ráda, kdyby se nám podařilo v budování toalet v městských parcích pokračovat,“ dodává radní Plamínková.

Jednu z posledních, ještě dražších oprav zažily naposled veřejné záchodky na hlavním nádraží. Po rekonstrukci za sedm a půl milionu je mohou Pražané využívat od října 2014.

Od té doby slibuje dopravní podnik rekonstrukci dalších pětadvaceti toalet ve stanicích pražského metra. Náklady oprav, na které dopravní podnik vypsal na jaře výběrové řízení, by se měly pohybovat okolo 173 milionů korun.

„Cílem a snahou dopravního podniku je realizace oprav v koordinaci s případnými jinými opravami, jako jsou například rekonstrukce stanic, vestibulů nebo výměna pohyblivých schodů, abychom naše cestující omezovali stavební činností co možná nejméně,“ řekla deníku Metro mluvčí podniku Aneta Řehková.

Autor: Metro.cz

Hlavní zprávy

Odpálený most zlobil D11. Vše komplikoval „dobře utajený“ kabel vysokého napětí

vydáno 27. července 2021  6:13,  aktualizováno  11:47

Trosky zdemolované stavby silničáři uklidili o den a půl později. Uvnitř to vypadalo jinak než v dokumentaci, kterou měli silničáři k dispozici.  celý článek

Bez pásů či bez sedačky. Nezodpovědní rodiče často vědomě riskují zdraví a životy svých dětí

vydáno 27. července 2021  10:43

Na silnicích ke denně k vidění ledacos. Třeba když na místě řidiče sice sedí dospělý muž, ovšem volant třímá asi čtyřleté dítě sedící na jeho klíně.  celý článek

Komerční sdělení

Vzhůru na lov! Jaké lovecké oblečení a vybavení by vám nemělo chybět?

vydáno 27. července 2021

Lovíte různá zvířata a pohybujete se fakticky neustále v lese? Pak zcela jistě víte, že byste se měli řádně obléct a vzít s sebou vhodnou výbavu. Vždyť v...  celý článek

Konec narkomanů na Andělu? Praha je dlouhodobě přehlíží

vydáno 26. července 2021  18:58

V Praze 5 jsou dvě ze tří pražských kontaktních center pro závislé. Zásahy policistů v civilu ovoce zatím ale nepřinášejí.   celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám