metro.cz

Počasí v Praze

-2 °C / -2 °C

Neděle, 16. prosince 2018. Svátek má Albína.
Věrnostní karty
Věrnostní karty | foto: Pavel Urban, Metro.cz

Věrnostních karet u sebe nosíme pět

17. dubna 2017  10:58 Pavel Urban Metro.cz
Nejzajímavější odměnou věrnostních programů jsou pro nakupující slevy na zboží.

V peněžence hledáte tu správnou kartičku, abyste ušetřili peníze na další nákup nebo sbírali body na nějaký dárek. To je běžný obrázek Čechů při nákupech.

Z aktuálního průzkumu společnosti KPMG vyplývá, že téměř dvě třetiny z nás u sebe obvykle nosí asi pět věrnostních kartiček do obchodů.

Více a častěji je nosí ženy, průměrně jich mají sedm, muži jen čtyři. Nejvíce věrnostních kartiček v průměru vlastní (sedm) i využívají (pět) lidé v příjmové kategorii od třiceti tisíc korun čistého a více.

Ne všechny karty, které nosíme, aktivně využíváme. Většinou jde jen o tři. Na ty další přichází řada jen sporadicky. Devět z deseti Čechů považuje za nejlákavější odměnu za účast ve věrnostních programech možnost slev na zboží.

„Věrnostní karty často nabízí okamžitou cenovou výhodu, navíc má zákazník pocit, že dostává něco exkluzivního. Češi mají obecně v oblibě výhody při nákupu. Zajímavé je, že právě slevy patří mezi nejvyhledávanější benefity a naopak soutěže o ceny mezi ty nejméně oblíbené,“ uvádí za KPMG Karel Růžička.

„Našim zákazníkům, tedy lépe řečeno vesměs zákaznicím, nabízíme skutečně propracovaný věrnostní systém. Vedle výhod vlastní sítě obchodů a kosmetických poradkyň Yves Rocher po celé republice dáváme věrným zákaznicím možnost využít celou řadu dalších benefitů. Ty stěžejní, které zákaznice rády využívají, jsou nabídky zvýhodněných cen, dárků k nákupu, miniproduktů pro otestování novinek nebo také speciálních dárků k narozeninám,“ dodává mluvčí značky Yves Rocher Michaela Zábranská.

Komentáře

Hlavní zprávy

Rychlé šípy oslaví 80. let od svého vzniku

Rychlé šípy štětcem Jana Fischera
vydáno 16. prosince 2018  6:40

Mirek Dušín, Širokko i Jan Tleskač by zatleskali. V neděli proběhne křest tištěné podoby plakátů Rychlých šípů, navíc se bude číst z knihy Tajemství...  celý článek

GALERIE: TSK letos dokončila rekonstrukci či výstavbu dvanácti mostů a lávek

Zenklova
vydáno 15. prosince 2018  13:15

Technická správa komunikací (TSK) má na území hlavního města na starosti více než sedm set mostů a lávek. Kromě aktuálních diagnostik těch velkých přes...  celý článek

Lev, sova či ježek. Maskota má jen polovina prvoligových týmů

Maskot
vydáno 15. prosince 2018  6:26

V zámoří je celkem běžné, že sportovní týmy mají kromě roztleskávaček své maskoty. Většinou vycházejí z klubového znaku. Často jde o zvířata a nejinak...  celý článek

V kancelářích bez košů? Velké firmy mění zvyky

Recyklační boxy
vydáno 14. prosince 2018  15:04

Asi padesáti pracovníkům pražské centrály ČSOB odebrali minulý měsíc odpadkové koše. Chtějí-li něco vyhodit, musí ujít pár desítek metrů do kuchyňského...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám