metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 3 °C

Čtvrtek 1. prosince 2022. Svátek má Iva
Vítězslav Křížek na Vespě. | foto: Metro.cz

Vespaři ovládnou o víkendu město. Pojedou se na střechu podívat na letadla

  7:00
O víkendu se v Praze sjedou milovníci skútrů značky Vespa. "Nechci to zakřiknout, ale očekávám, že takových 150 kousků by mohlo přijet,“říká Vítězslav Křížek, prezident klubu českých příznivců této italské značky.

V ulicích vidím stále více těchto skútrů. je to tak?
Nejenom Vesp, ale obecně skútrů je k vidění víc a víc. Dříve to byla rarita potkat někoho na Vespě v Praze, takže se všichni znali. To dneska už není možné, protože jezdí hodně především mladých lidí, hlavně okolo třiceti. Nejčastěji jsou to ženy, které jezdí elegantně oblečené. Dá se říct, že Vespa se u nich stala módním doplňkem.

Jaká kubatura je podle vás  ideální do města?
Do města, si myslím, je ideální stopětadvacítka, na padesátce jedete pomalu, do kopce to není úplně ono.

O víkendu chystáte akci. O co se jedná?
Akce se jmenuje PragoVespa. Je to již třetí ročník. Konat se bude od pátku do neděle a je to třetí mezinárodní setkání vespařů. Jezdí sem ale i lidé, kteří Vespu nemají, ale chtějí si ji třeba pořídit.

Z jakých krajů až vespaři na sraz přijedou?
Přijedou z Ostravy, brna, Plzně, ze Slovenska. Ze zahraničí pak čekáme Rakušany a Italy. Takže takovéto mezinárodní zastoupení.

Jak bude setkání probíhat?
Není to jen bezduché, že bychom se setkali a opili. Má to program. V pátek jedeme na obchodní dům Šestku, podívat se na letadla, protože firma Piagio, která Vespy vyrábí, dělala původně letadla, takže to má takovou spojitost. V sobotu pak děláme slalom na parkovišti a Džbánu, výsledky soutěží vyhlásíme večer. No a v neděli nás poté čeká spanilá jízda Prahou, kterou bude celá akce ukončena.

Komentáře

Hlavní zprávy

Nefunguje vám čip v Lítačce? Revizorovi se neospravedlníte, ale pokutu vám vrátí

vydáno 30. listopadu 2022  18:15

Platný doklad o zakoupení příslušného kuponu vás před pokutou nezachrání. Na každý pád zaplatíte nejméně 50 korun.  celý článek

První rok krize se víc krade. Ovlivní tlak na naše peněženky i spotřebu alkoholu?

vydáno 30. listopadu 2022  12:01

Znáte někoho, kdo si nestěžuje? Kdo nenadává na poměry? Nahlaste ho, dostane vyznamenání.  celý článek

Jak ušetřit za plyn a elektřinu? Robot z magistrátu radí také dlužníkům

vydáno 30. listopadu 2022  5:54

Portál, který má pomáhat Pražanům, funguje přes rok. Rostoucí ceny za elektřinu tu chtějí krotit i mimopražští obyvatelé.  celý článek

Komerční sdělení

Malá cena Velké Verandy v Chocni přivítá běžce už potřicáté

vydáno 30. listopadu 2022

V okolí Chocně se v neděli 4. prosince už potřicáté poběží lesní krosový závod nazvaný Malá cena Velké Verandy, která je současně Memoriálem Jiřího...  celý článek