metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / 0 °C

Sobota 28. ledna 2023. Svátek má Otýlie
Vítězslav Křížek na Vespě. | foto: Metro.cz

Vespaři ovládnou o víkendu město. Pojedou se na střechu podívat na letadla

  7:00
O víkendu se v Praze sjedou milovníci skútrů značky Vespa. "Nechci to zakřiknout, ale očekávám, že takových 150 kousků by mohlo přijet,“říká Vítězslav Křížek, prezident klubu českých příznivců této italské značky.

V ulicích vidím stále více těchto skútrů. je to tak?
Nejenom Vesp, ale obecně skútrů je k vidění víc a víc. Dříve to byla rarita potkat někoho na Vespě v Praze, takže se všichni znali. To dneska už není možné, protože jezdí hodně především mladých lidí, hlavně okolo třiceti. Nejčastěji jsou to ženy, které jezdí elegantně oblečené. Dá se říct, že Vespa se u nich stala módním doplňkem.

Jaká kubatura je podle vás  ideální do města?
Do města, si myslím, je ideální stopětadvacítka, na padesátce jedete pomalu, do kopce to není úplně ono.

O víkendu chystáte akci. O co se jedná?
Akce se jmenuje PragoVespa. Je to již třetí ročník. Konat se bude od pátku do neděle a je to třetí mezinárodní setkání vespařů. Jezdí sem ale i lidé, kteří Vespu nemají, ale chtějí si ji třeba pořídit.

Z jakých krajů až vespaři na sraz přijedou?
Přijedou z Ostravy, brna, Plzně, ze Slovenska. Ze zahraničí pak čekáme Rakušany a Italy. Takže takovéto mezinárodní zastoupení.

Jak bude setkání probíhat?
Není to jen bezduché, že bychom se setkali a opili. Má to program. V pátek jedeme na obchodní dům Šestku, podívat se na letadla, protože firma Piagio, která Vespy vyrábí, dělala původně letadla, takže to má takovou spojitost. V sobotu pak děláme slalom na parkovišti a Džbánu, výsledky soutěží vyhlásíme večer. No a v neděli nás poté čeká spanilá jízda Prahou, kterou bude celá akce ukončena.

Komentáře

Hlavní zprávy

Děti se projedou historickou tramvají se slevou a dozvědí se, kde je Čertův sloup

vydáno 27. ledna 2023  16:30

Dárek k vysvědčení v podobě symbolického jízdného historickou tramvají linky číslo 42 za 65 korun připravila na víkend pro dětské návštěvníky metropole...  celý článek

Příběh o zrodu Chippendales je majstrštyk kabelovky Hulu! Tedy pardon, Disney+

Strážce streamu
vydáno 27. ledna 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Osmidílná minisérie s krkolomným názvem Představujeme vám Chippendales! vypráví příběh o Somenovi „Stevovi“ Banerjee, indicko-americkém podnikateli, který...  celý článek

Made in Czech Republic neznamená ušité v Číně. Češi na sebe mohou být hrdí i v oblasti módy

vydáno 27. ledna 2023  7:11

Ten, kdo se pohybuje na trhu ryze tuzemských módních značek, se s tímhle problémem již mnohokrát setkal a v podstatě s ním téměř každý den bojuje....  celý článek

Nedorazila vám do schránky obálka s volebními lístky pro druhé kolo? Nezmatkujte

vydáno 27. ledna 2023  5:58

Česko volí prezidenta. Pravidla volby se v porovnání s prvním kolem liší jen minimálně.  celý článek