metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 8 °C

Středa 29. března 2023. Svátek má Taťána
Zaz je často označována za novodobou Édith Piaf. | foto: MAFRAMAFRA

Vetřelec, Zaz i taneční hudba. Program festivalu Metronome Prague 2023 je kompletní

  18:27
Čtyři venkovní a tři vnitřní scény, 80 koncertů a bohatý doprovodný program včetně kvalitní gastronomie a festivalových barů.

Ve čtvrtek 22. června se holešovické výstaviště otevře v 16 hodin. Návštěvníci se před hlavní hvězdou dne, funkovými Jamiroquai, mohou těšit na unikátní set PSH live band. Rytmický večer uzavře projekt Monkey Business Spexial s hosty Danem Bártou, Otou Klempířem a Michaelem Viktoříkem z J.A.R. a pak elektronické duo Bratři. Vrcholem programu budou populární norská zpěvačka Aurora, vycházející neo-soulová a rapová hvězda Biig Piig, písničkářka Aiko i koncert Midi lidi & Laco Lučenič se speciálním programem věnovaným „elektronickému období“ Mekyho Žbirky.

V pátek 23. června hlavní scény patří francouzské novodobé šansoniérce Zaz, berlínským elektromágům Moderat, britským rockerům Editors a izraelské zpěvačce RiffCohen, která nabídne mix rocku a hudby Blízkého východu. Koncertní speciály si nachystaly slovenská zpěvačka Jana Kirschner, rocková kapela Para nebo domácí Zrní. Hudebník a producent Lazer Viking se podělí o scénu s kultovními Moderat.

V sobotu 24. června publiku udělají radost Annet X, britsko-český projekt Emily Burns s Janem Ponocným, James Harries či rockeři The Silver Spoons nebo americká rocková písničkářka Sir Chloe. Hlavním očekáváním programu budou francouzští M83 s novým albem, post punkoví White Lies a čím dál tím populárnější švédská zpěvačka Tove Lo. Nachystáno je mnoho dalších hudebních událostí. Do Prahy míří čerstvá držitelka prestižní ceny Brit Awards v kategorii „vycházející hvězdy“ Holly Humberstone. Další speciál si připravili domácí MYDY nebo slovenští punkeři Saténové ruky. Na rapové scéně vystoupí domácí rapeři Pio Squad či Supercroo.

Novinkou v programu bude taneční scéna Beats for Metronome, jejíž dramaturgii má pod palcem tým z proslulého festivalu Beats for Love a na níž vystoupí například David Penn, Simon Doty, Mike Väth a další.

Nedílnou součástí Metronome Prague je i doprovodný program pod názvem Metronome Fair, jeho letošní téma je Odvaha a čítá mnoho položek. Ve spolupráci s Alšovou jihočeskou galerií Metronome představí unikátní realizaci ikonického Vetřelce umělce Hanse Rudolfa Gigera, tedy toho, za kterého byl Giger oceněn Oscarem. Spolu s dalšími českými uměleckými institucemi pořadatelé přichystali venkovní instalace, živě a s publikem se tu budou natáčet podcasty, nebudou chybět zajímavé filmové produkce a neziskové organizace představí své aktivity. Program myslí i na děti.

Komentáře

Hlavní zprávy

Jak se chovat k čerstvé mamince? Šestinedělí je pořád ještě velké tabu

vydáno 29. března 2023  18:10

Péči porodní asistentky si ženy musí platit samy.  celý článek

Sportovní turistika přináší skrytě miliardy do pokladen. Největším magnetem je Praha

vydáno 29. března 2023  13:30

Nehlučí v ulicích do ranních hodin a skryté kouty nejsou cítit jejich zvratky. Existuje druh návštěvníků, který Česku slušně vydělává.   celý článek

Putin je hráč pokeru, který prohrál a nemá co ztratit, říká fotoreportér Dárvík Máca

vydáno 29. března 2023  11:00

Válka na Ukrajině se propadá do bahna a krve. Deníku Metro je ctí, že již od samého začátku konfliktu spolupracuje s Vojtěchem Dárvíkem Mácou,...  celý článek

Chytří holubi z ulic. Poznají sami sebe v zrcadle, nebojí se ani umělého dravce

vydáno 29. března 2023  4:05

Podle odborníků panuje kolem holubů řada mýtů. Věděli jste ale, že holubi jsou velmi inteligentní. Dokáží trénovat kognitivní dovednosti a dokonce...  celý článek