metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 19 °C

Sobota 3. června 2023. Svátek má Tamara

ViaBTC slaví 7. výročí: Po stopách vývoje těžby kryptoměn

  14:42
Hongkong 25. května 2023 (PROTEXT/PRNewswire) - V počátcích bitcoinu stačily na těžbu procesory nainstalované v osobních počítačích. S růstem sítě však rostla i výpočetní náročnost, což vyvolalo potřebu výkonnějšího těžebního softwaru. V roce 2010 představil Laszlo Hanyecz kód pro těžbu na GPU, načež v roce 2011 byl na GitHubu sdílen kód pro těžební zařízení FPGA. Do roku 2012 se mainstreamová zařízení pro těžbu BTC vyvinula na modely ASIC, které nahradily CPU, GPU i FPGA. Výsledkem bylo výrazné zvýšení hashrate Bitcoinu, který od roku 2010 do roku 2012 vzrostl 360,000.000krát.

S dalším růstem hashrate Bitcoinu byla samostatná těžba stále náročnější, což vedlo v roce 2010 k vytvoření prvního těžebního poolu. Dnes je ViaBTC předním hráčem v odvětví těžby kryptoměn a oslavuje již 7. výročí svých úspěchů a nepřetržitého vývoje.

Těžební pool vyžaduje značnou technickou kapacitu – s naplněním technických nároků tohoto odvětví však mělo mnoho poolů problémy, docházelo k útokům a nakonec i uzavírání. Nezralosti technologií a produktů v tomto oboru si povšiml jeden z prvních bitcoinových vývojářů Haipo Yang a rozhodl se vytvořit stabilnější a výkonnější pool. Nezávisle tedy vyvinul kód pro pool ViaBTC, který byl oficiálně spuštěn 5. června 2016.

"Vytvořením stabilního a výkonného těžebního poolu chceme našim uživatelům nabídnout nástroje a funkce, které potřebují k snadnému a jistému těžení kryptoměn," řekl zakladatel ViaBTC Haipo Yang.

Krátce poté společnost ViaBTC zavedla platební metodu PPS+, která zaručuje stabilní příjmy z těžby a umožňuje sdílet těžební poplatky, díky čemuž těžaři ViaBTC získávají více mincí než jejich kolegové v konkurenčních poolech. Platební metoda PPS+ se brzy rozšířila mezi hlavní pooly.

Ve ViaBTC zůstává technologie nejvyšší prioritou. Prostřednictvím nezávisle vyvinutých klientů BTC pool optimalizoval proces vysílání a přenosu v síti BTC, což má za následek nižší míru opomenutí a zajišťuje stabilní příjmy z těžby. Dodnes je tak ViaBTC těžebním poolem s nejnižší mírou opomenutých bloků.

V průběhu let společnost ViaBTC neustále zaváděla nové funkce a nástroje, aby vylepšila své těžební služby a poskytla uživatelům rychlejší a stabilnější výpočetní výkon. Mezi tyto novinky paří například akcelerátor transakcí (Transaction Accelerator), automatická konverze (Auto Conversion), chytrá těžba (Smart Mining), služba zajištění (Hedging Service), krypto půjčky (Crypto Loans) a upozornění na kolísání hashrate (Hashrate Fluctuation Notification).

Dnes ViaBTC poskytuje těžební služby více než milionu uživatelů ve více než 130 zemích a regionech a pokrývá přes 10 kryptoměn, včetně BTC a LTC. Díky nejlepšímu hashrate v oboru a mnohamiliardové hodnotě těžebního výkonu je ViaBTC jedním z nejlepších hráčů na poli těžby kryptoměn a jednou z mála společností, které dospěly k oslavě sedmého výročí svého založení.

KONTAKT: pr@coinex.com

PROTEXT

Hlavní zprávy

Veřejná wi-fi? Nejen na dovolených ji používáme, často patří samotným podvodníkům

vydáno 3. června 2023  16:29

Nabíjení telefonu na cestách přes USB zásuvky může být rizikové, vysoký výkon dokáže zničit celé zařízení.   celý článek

Led se neptá, jestli se ještě někdy uvidíme, říká přírodovědec, fotograf a spisovatel

vydáno 3. června 2023  9:47

Přírodovědec, fotograf, autor knih i pořadů. To je dobrodruh Petr Jan Juračka. Nyní svůj příběh líčí pro Metro.  celý článek

Arnie is back! Netflixovská hitovka FUBAR je rutinní komedie s občasnou akcí

Strážce streamu
vydáno 2. června 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Jean-Claude Van Damme je na seriálovém poli sebeparodický Van Johnson, Sylvester Stallone je chlapácký Král Tulsy a Arnold Schwarzenegger má teď svůj...  celý článek

V holubníku jsou obydlené zatím jen čtyři „ložnice“. Vajíčka tu z hnízd odebírají pravidelně

vydáno 2. června 2023  5:52

„Tohle je umělé a tohle teplé je pravé,“ ukazuje mi dvě vajíčka Kateřina Brabencová ze spolku Holubi v nouzi. Ta pomáhá Záchranné stanici hl. m. Prahy se...  celý článek