metro.cz

Počasí v Praze

5 °C / 6 °C

Úterý, 10. prosince 2019. Svátek má Julie.
Podle strážníků, které deník Metro na parkovišti potkal, jak vypisují lístečky...
Ilustrační foto | foto: Filip Jaroševský, Metro.cz

Víc pokutujte! Zavelel šéf strážníků v Praze 1

28. července 2017  9:55 Marek Hýř Metro.cz
Nečinně se procházet po městě můžete ve svém volnu, vynadal Stejskal podřízeným. Teď čelí kritice.

„Těžko byste mi vysvětlili, že jsme v prvním pololetí roku poklesli v počtu zjištěných a řešených přestupků ve veřejném pořádku oproti stejnému období roku 2016 o polovinu, tedy o více než pět tisíc přestupků,“ píše na začátku své výtky podřízeným šéf strážníků Prahy 1 Miroslav Stejskal.

Pozor na rychlou jízdu

Stejskal také ve své výzvě vytknul strážníkům, že nemá přehled o přestupcích, které páchají cyklisté či jezdci na segwayích.

Od 1. srpna tak strážníci budou muset hlásit všechny přestupky spojené s jízdou na kole či koloběžce, po chodníku, v protisměru či na segwayích. Stejskal chce totiž přesně vědět, kolik přestupků v této oblasti strážníci řeší.

Přestupky v této oblasti podle něj přibývají, aniž by si toho strážníci všímali.

Dokument, ve kterém ředitel městské policie hrozí strážníkům, že z jejich lajdáctví vyvodí důsledky, unikl na sociální sítě a hned se stal terčem kritiky.

„Pokud je práce strážníka hodnocena podle toho, kolik vybral na přestupcích, je něco špatně. To je přesně ta buzerace lidí, která by tu být neměla,“ okomentoval výzvu jeden z uživatelů Facebooku.

„Po pravdě, když to čtu, je mi strážníků líto. Vyžírají si to z obou stran. Když dělají svoji práci a to, co mají takto shora nařízeno, lidi jim nadávají. Když se chovají lidsky a řeší jen vážnější prohřešky, jsou buzerováni shora a hrozí jim osobní postihy,“ píše další z diskutujících.

Poté, co začal dokument kolovat po internetu, k němu Stejskal zaujal stanovisko. Za svou výtkou směrem k strážníkům si stojí.

„Klesli jsme ve všech oblastech činnosti, tedy i v počtu řešených dopravních přestupků a s tím spojeným ukládáním sankcí,“ říká Miroslav Stejskal, MPP.

„Klesli jsme ve všech oblastech činnosti, tedy i v počtu řešených dopravních přestupků a s tím spojeným ukládáním sankcí,“ říká Miroslav Stejskal, MPP.

„Na základě vlastních poznatků o rozsahu protiprávního jednání na území Prahy 1 je zcela nepochybné, že k poklesu činnosti není žádný důvod, neboť rozsah protiprávního jednání v oblasti veřejného pořádku se nijak nesnížil,“ vysvětluje Stejskal. Ten také poukazuje na to, že své povinnosti zanedbávají jen někteří strážníci.

„Není přípustné, aby jeden strážník řešil dva přestupky za půl roku, a jiný strážník sto,“ podivuje se Stejskal.

Za značnou část případů narušování veřejného pořádku podle něj mohou především opilí turisté, kteří pijí, kde nemají, jsou hluční, způsobují potyčky, dělají nepořádek a podobně.

Komentáře

Hlavní zprávy

Testovali jsme atrakce s dvouletou dcerou. Poradíme, kam se vyplatí na Slovensku zajet

Děti se kontaktu se zvířaty bát nemusí.
vydáno 10. prosince 2019  16:31

Pro malé neposedy se těžko hledají turistické cíle, které je natolik zaujmou, aby vám nebylo líto vstupného. Podívejte se, co se nám osvědčilo.   celý článek

S nálepkou blázna jsem se naučil žít a vyhovuje mi, říká Marek Ztracený

Marek Ztracený
vydáno 10. prosince 2019  14:58

Zpěvák Marek Ztracený se chystá na dva koncerty v pražské O2 areně, které proběhnou 22. a 23. února. K této příležitosti navíc chystá speciální nové...  celý článek

Bude nám stačit patnáct tisíc korun, myslí si příští penzisti

Ilustrační snímek
vydáno 10. prosince 2019  12:46

Navrhovanou minimální mzdu nepovažují Češi za důstojnou. Většinu ale čeká důchod právě této výše.  celý článek

Parkoviště P+R bývají plná i zbytečná

Stanice bude během rekonstrukce v provozu, uzavřena bude pouze během dvou...
vydáno 10. prosince 2019  10:26

V Braníku a Běchovicích za pár dní otevřou 179 parkovacích míst pro přespolní.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám