metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 16 °C

Pondělí, 18. října 2021. Svátek má Lukáš.
Ilustrační foto | foto: Filip Jaroševský, Metro.cz

Víc pokutujte! Zavelel šéf strážníků v Praze 1

  9:55
Nečinně se procházet po městě můžete ve svém volnu, vynadal Stejskal podřízeným. Teď čelí kritice.

„Těžko byste mi vysvětlili, že jsme v prvním pololetí roku poklesli v počtu zjištěných a řešených přestupků ve veřejném pořádku oproti stejnému období roku 2016 o polovinu, tedy o více než pět tisíc přestupků,“ píše na začátku své výtky podřízeným šéf strážníků Prahy 1 Miroslav Stejskal.

Pozor na rychlou jízdu

Stejskal také ve své výzvě vytknul strážníkům, že nemá přehled o přestupcích, které páchají cyklisté či jezdci na segwayích.

Od 1. srpna tak strážníci budou muset hlásit všechny přestupky spojené s jízdou na kole či koloběžce, po chodníku, v protisměru či na segwayích. Stejskal chce totiž přesně vědět, kolik přestupků v této oblasti strážníci řeší.

Přestupky v této oblasti podle něj přibývají, aniž by si toho strážníci všímali.

Dokument, ve kterém ředitel městské policie hrozí strážníkům, že z jejich lajdáctví vyvodí důsledky, unikl na sociální sítě a hned se stal terčem kritiky.

„Pokud je práce strážníka hodnocena podle toho, kolik vybral na přestupcích, je něco špatně. To je přesně ta buzerace lidí, která by tu být neměla,“ okomentoval výzvu jeden z uživatelů Facebooku.

„Po pravdě, když to čtu, je mi strážníků líto. Vyžírají si to z obou stran. Když dělají svoji práci a to, co mají takto shora nařízeno, lidi jim nadávají. Když se chovají lidsky a řeší jen vážnější prohřešky, jsou buzerováni shora a hrozí jim osobní postihy,“ píše další z diskutujících.

Poté, co začal dokument kolovat po internetu, k němu Stejskal zaujal stanovisko. Za svou výtkou směrem k strážníkům si stojí.

„Klesli jsme ve všech oblastech činnosti, tedy i v počtu řešených dopravních přestupků a s tím spojeným ukládáním sankcí,“ říká Miroslav Stejskal, MPP.

„Klesli jsme ve všech oblastech činnosti, tedy i v počtu řešených dopravních přestupků a s tím spojeným ukládáním sankcí,“ říká Miroslav Stejskal, MPP.

„Na základě vlastních poznatků o rozsahu protiprávního jednání na území Prahy 1 je zcela nepochybné, že k poklesu činnosti není žádný důvod, neboť rozsah protiprávního jednání v oblasti veřejného pořádku se nijak nesnížil,“ vysvětluje Stejskal. Ten také poukazuje na to, že své povinnosti zanedbávají jen někteří strážníci.

„Není přípustné, aby jeden strážník řešil dva přestupky za půl roku, a jiný strážník sto,“ podivuje se Stejskal.

Za značnou část případů narušování veřejného pořádku podle něj mohou především opilí turisté, kteří pijí, kde nemají, jsou hluční, způsobují potyčky, dělají nepořádek a podobně.

Komentáře

Hlavní zprávy

Tak trochu nepostřehnutá demolice „prezidentského“ domu. Z Prahy rovnou do Stalinových spárů

PRAHA? AHA!
vydáno 17. října 2021  18:00

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Ian Anderson, hvězda skupiny Jethro Tull: „Čekáme na vinyly“

vydáno 16. října 2021  12:15

Britský skladatel a hudebník Ian Anderson, který se svou skupinou Jethro Tull vystoupí na konci října v Česku, přiznal deníku Metro, že rád posedává v...  celý článek

Figurky z kaštanů umějí být zlověstné. Netflix vyvařil severské detektivky

Strážce streamu
vydáno 15. října 2021  14:00

STRÁŽCE STREAMU Na místě činu v jednom z dánských lesů se najde ručně vyráběná figurka ze sirek a kaštanů. Na základě téhle snadno přehlédnutelné stopy pak na první...  celý článek

Dva dny, dvanáct jízd zdarma. Zkusil jsem novinku Lítačky

vydáno 15. října 2021  11:12

Rekola i Nexbike nové uživatele v řadě věcí překvapí. Máme pro vás pár tipů. Vyzkoušeli jsme je na vlastní kůži.  celý článek

Vaše fotky z Prahy