metro.cz

Počasí v Praze

7 °C / 10 °C

Pátek, 7. května 2021. Svátek má Stanislav.

Větší foto
Řidiče v Plzni potrápí další nová uzavírka. Kvůli opravám tramvajové trati je pro osobní dopravu uzavřena křižovatka na Slovanech, kde se do náměstí Milady Horákové napojuje Malostranská ulice. (13. 6. 2019) | foto: Martin Polívka, MF DNES

Vídeňská, Radotín i Jižní spojka. Ulice jsou rozkopané

  7:18
Několik staveb způsobí v těchto dnech řidičům vrásky na čele. Deník Metro připravil přehled těch významných.

Mnoho Pražanů v těchto dnech raději sedá za volant, než aby cestovalo MHD. Kde je čekají možné komplikace?

Vídeňská
Během dnešního dne Technická správa komunikací (TSK) částečně uzavře křižovatku ve Vídeňské ulici. Kruhový objezd na křižovatce s Dobronickou a K Libuši nebude motoristům plně k dispozici až do poloviny dubna. „Příjezd po Vídeňské bude mít tedy sníženou kapacitu, nebude však zastaven. Provoz po linii ulice Vídeňské bude řízen pomocí kyvadlového provozu (semafory), větve okružní křižovatky na Dobronickou (na Libuš) a K Libuši (na Kunratice) budou muset být uzavřené, jinak by kyvadlo nefungovalo a celá křižovatka včetně širokého okolí by se zablokovala,“ uvedla mluvčí Technické správy komunikací Barbora Lišková.

Jižní spojka
Na jedné z pražských dopravních tepen – Jižní spojce – startuje ve středu v pořadí již třetí etapa údržby této silnice. Ta zde ve směru do centra uzavře jeden jízdní pruh, a to až do 7. dubna. Dělníci tu plánují frézovat asfalt a nahradit ho novým. V obou směrech se tu budou také opravovat protihlukové stěny. V místě se ve špičkách budou tvořit kolony. V plánu jsou také opravy samotného Barrandovského mostu. Ty ale do provozu nezasáhnou.

Bucharova
Od středy se uzavře jízdní pruh také v Bucharově ulici v Praze 13. Jde o další fázi souvislé údržby v úseku u nájezdu na D5 u Jeremiášovy ulice, které již skončila zimní přestávka. Stavba je rozdělena na několik etap, první začne od zastávky Šafránkova a následně budou práce posunuty k Běhounkově ulici až k ulici Upolínová. Konec prací je odhadován na konec listopadu.

Modřany
Údržbou, která byla přerušena zimní přestávkou, projde ode dneška také Modřanská ulice. Úsek mezi Pikovickou a Údolní ulicí je již hotov z loňska. Nyní zbývá do 31. 8. po kouskách opravit zbytek. Omezen má být podle TSK vždy jeden pruh.

Štěrboholská radiála
21. března se dělníci pustí také do oprav Štěrboholské radiály. Práce mají trvat do 18. srpna. Jde o technicky náročnější záležitost. Nedochází zde totiž ke klasické výměně či opravám povrchu. Dělníci budou základ pro silnici kopat do velkých hloubek a zbudovávat ji od základu. „Doprava bude vedena 2 + 2 jízdními pruhy,“ uvádí pro Metro Lišková.

Radotín
Klíčový průjezd Radotínem směrem na Černošice se motoristům uzavřel již minulý týden. Důvodem je oprava podjezdu v Karlické ulici, jež má svá nejlepší léta za sebou. Městská část se tak v rámci zjednodušení rozdělila na jižní a severní část, podle toho, na které straně Radotína se nachází cíl vaší cesty. Radotín se tak stal neprůjezdným a těm, kteří by sem přesto chtěli zavítat, doporučuje místní radnice nastudovat si trasu předem.

Kde hledat informace?
Podrobný soupis nejvýznamnějších oprav i s termíny naleznete na webu tsk-praha.cz pod záložkou O společnosti – významné stavby. JAR

Komentáře

Hlavní zprávy

Chytrá řešení i přírodní materiál. To jsou netradiční domy v Česku

vydáno 7. května 2021  14:46

Paneláky a řadovky bývají ohrané. Nadšenci vymýšlejí jiný styl bydlení.  celý článek

Trnopuk nebo traven neuspěly, nakonec máme květen od Jungmanna

vydáno 7. května 2021  14:02

Snaha odlišit se od zbytku Evropy? Kdepak, šlo hlavně o projev purismu typického pro národní obrození.  celý článek

První Máj, kina čas! Jak se v Hollywoodu bojuje o nejlepší datum premiéry?

vydáno 7. května 2021  14:00

Víte, co mají společného první komiksoví Avengers s dvojkou Krotitelů duchů či první díl série Hvězdných válek: Epizoda IV – Nová naděje? Všechny tyhle...  celý článek

Speciální filmová rubrika Strážce streamu slaví rok

Strážce streamu
vydáno 7. května 2021  5:04

Před rokem, když nás první vlna pandemie ukovala u obrazovek doma, hádali jsme se, čím oživit web Metro.cz. Proto přišel Strážce streamu, který přináší...  celý článek

Vaše fotky z Prahy