metro.cz

Počasí v Praze

16 °C / 29 °C

Pondělí, 22. července 2019. Svátek má Magdaléna.
Opravy Vídeňské ulice mají pokračovat až do konce září.
Větší foto
Opravy Vídeňské ulice mají pokračovat až do konce září. | foto: MAFRA

Vídeňskou domů? Ne! „Bez výjimky,“ varuje starostka

8. července 2019  10:55 Filip Jaroševský Metro.cz
Kunratická radnice se rozhodla rázně zakročit proti uličníkům, kteří chtějí jezdit zkratkou.

Na začátku minulého měsíce se dělníci pustili do rekonstrukce jedné z nejvýznamnějších dopravních tepen jižní části Prahy – Vídeňské ulice v Kunraticích. Zde chtějí do konce září vyměnit od křížení s ulicí K Zeleným domkům po ulici Dobronická povrch vozovky i chodníků. Aby se však příliš nezatěžovala již tak velmi rozježděná vozovka v ulici K Zeleným domkům, kudy vede objízdná trasa, umožnila zde radnice pouze jednosměrný provoz. To se nelíbí místním rezidentům, kteří díky opatření nedojedou s autem domů. I kdyby totiž chtěli zákaz porušit, zabrání jim v tom přítomní policisté.

„Když jsem chtěl z práce jet automobilem do svého bydliště, v době okolo osmnácté hodiny večerní, stála u zákazu hlídka příslušníků policie. Ti mi dali velmi hrubě najevo, doslova mi nadávali, že jsem asi úplně slepý a hloupý, že do daného místa nesmím. I když jsem jim v dokladech ukázal, kde se mé bydliště nachází, do oblasti mě nevpustili,“ stěžuje si čtenář deníku Metro a kunratický rezident Jakub Mirwald. A doplňuje: „Na otázku, jak se mám tedy dostat do svého bydliště, mi bylo od policisty odpovězeno, že se jedná o můj, nikoliv o jejich problém,“

Dotčení místní, kteří bydlí v ulici K Zeleným domkům a jí přilehlých ulicích, nyní musejí kvůli uzavření padesáti metrového úseku denně objíždět trasu dlouhou přes pět kilometrů. Mirwald viní ze zbytečně najetých kilometrů Kunratickou radnici, která, narozdíl od té v Praze – Uhříněvsi, kde se nedávno rovněž rekonstruovalo, nedokázala rezidentům u policie zajistit vyjímku pro vjezd.

Podle mluvčí policistů Andrey Zoulové jsou však strážci zákona na místě nejen proto, že je o to požádala radnice. Pokud by tu totiž nebyli, zákaz by pravděpodobně přestali dodržovat úplně všichni. „Impulsem bylo zjištění z předchozí uzavírky v dotčené oblasti, kdy docházelo k téměř absolutnímu nerespektování stanoveného dopravního režimu. Zákonem stanovené předpisy přece platí pro všechny bez výjimky,“ dodává pro Metro Zoulová.

Ulicí K Zeleným domkům nyní jezdí obousměrně pouze MHD. Deník Metro oslovil také starostku Kunratic Lenku Alinčovou s dotazem, zda by přece jen nešlo pro rezidenty udělit výjimku pro vjezd. To ale podle ní kvůli rozlehlosti lokality kolem není možné. „Již teď mají autobusy problém se vytočit na křižovatce K Zeleným domkům a K Libuši a vrátit se tak do své trasy. Větší zatížení by křižovatka neunesla, respektive při jejím přetížení by mohl nastat velmi rychle kolaps od Modřan až po Chodov. Udělali jsme vše pro to, aby nepříjemnosti způsobené rekonstrukcí, byly co nejmenší. Především jsme se s investorem, kterým je správa komunikací dohodli, že rekonstrukce bude probíhat v měsících červen až srpen, tedy, kdy jsou děti na školách v přírodě a pak na prázdninách a rodiny vybírají dovolenou a odjíždějí,“ obhajuje své kroky Alinčová.

Práce na Vídeňské

  • Tepnu rekonstruuje Technická správa komunikací. Od začátku června do konce září.
  • Pokládán je živičný povrch, na chodníky se klade betonová dlažba. Stavba je rozdělena na dvě etapy. Během obou je průjezd uzavřen.
  • Ti, kdo bydlí v ulici K Zeleným domkům a jí přilehlých ulicích, musejí denně objíždět trasu přes pět kilometrů.

Komentáře

Hlavní zprávy

Ženská parkovací místa. Podle restaurace jsou bezpečnější

Parkovací místa pro ženy
vydáno 22. července 2019  5:55

Testy ukazují, že ženy jsou na parkovištích opatrnější. Potřebují ale místo.  celý článek

Ohníček, barvičky i umělá krev. Vyzkoušeli jsme si Chemii hrou

Redaktorka na workshopu Chemie hrou.
vydáno 21. července 2019  6:02

Na Veletrhu vědy, který začátkem června proběhl v Praze, si návštěvníci mohli prohlédnout hodně věcí, ať už je baví biologie, medicína, nebo astronomie....  celý článek

Sonda do duše českého nohejbalu: Už není sportem pro pivaře

Memoriál Jardy Svobody, tradiční turnaj na osadě Havran se letos konal už po...
vydáno 20. července 2019  6:57

„Chlapi, dáme pivko a čutneme si nohec? Já s bráchou proti vám všem, o panáka!“ Tohle je sonda do duše českého nohejbalu, za kterou v létě možná dostaneme...  celý článek

Osobáky trpí obezitou, nejvíc však silnice ničí kamiony

ilustrační snímek
vydáno 19. července 2019  16:47

Za třicet let auta ztěžkla o stovky kil.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám