metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 8 °C

Středa 29. března 2023. Svátek má Taťána

Dalších 5 fotografií v galerii
Marihuana (ilustrační foto) | foto: freeimages

Vietnamka sušila marihuanu za miliony korun a starala se u toho o dvouletou dceru

  13:38
Kriminalisté v uplynulých dnech objevili ve dvou domech v Praze 4 sušírnu a pěstírnu marihuany a zadrželi pětadvacetiletou ženu a pětapadesátiletého muže, kteří se o rostliny starali. Majitelům by zabavená marihuana v případě jejího prodeje dohromady vynesla 20 milionů korun. Na policejním webu to dnes uvedl mluvčí Jan Daněk.

Sušírnu marihuany policisté objevili v bytě jednoho z panelových domů v Praze-Spořilově. Na zemi jedné z místností našli 26 kilogramů marihuany, kterou podle nich sušila s pomocí přímotopů pětadvacetiletá Vietnamka. V případě usušení a následného rozprodání by droga údajně měla hodnotu 3,6 milionu korun. Mluvčí doplnil, že v bytě spolu s podezřelou byla i její dvouleté dcera.

Další Vietnamec měl doma 900 rostlin konopí

K druhému případu v pražském Braníku policisty přivedli pracovníci energetické firmy, kteří je upozornili na černý odběr elektřiny. V jednom z tamních rodinných domů policisté poté nalezli pěstírnu se 900 rostlinami konopí v různých stádiích vývoje. Místnost byla vybavena sofistikovaným ventilačním a osvětlovacím systémem podporujícím růst rostlin a o rostliny se podle policistů zřejmě staral pětapadesátiletý Vietnamec, kterého na místě zadrželi.

„Kdyby všech 900 rostlin konopí dorostlo do fáze, kdy se sklízí, a následně by došlo k jeho prodeji koncovým uživatelům, jednalo by se o částku ve výši 16 milionů korun,“ doplnil mluvčí. Policisté ženu i muže obvinili z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. V případě odsouzení jim za to hrozí až deset let vězení.

Komentáře

Hlavní zprávy

Nahlédněte do velkolepé barokní knihovny. Ráno je to jenom za polovinu

vydáno 29. března 2023  20:20

Prague City Tourism rozšiřuje svou nabídku o turistickou trasu v Klementinu.  celý článek

Jak se chovat k čerstvé mamince? Šestinedělí je pořád ještě velké tabu

vydáno 29. března 2023  18:10

Péči porodní asistentky si ženy musí platit samy.  celý článek

Sportovní turistika přináší skrytě miliardy do pokladen. Největším magnetem je Praha

vydáno 29. března 2023  13:30

Nehlučí v ulicích do ranních hodin a skryté kouty nejsou cítit jejich zvratky. Existuje druh návštěvníků, který Česku slušně vydělává.   celý článek

Putin je hráč pokeru, který prohrál a nemá co ztratit, říká fotoreportér Dárvík Máca

vydáno 29. března 2023  11:00

Válka na Ukrajině se propadá do bahna a krve. Deníku Metro je ctí, že již od samého začátku konfliktu spolupracuje s Vojtěchem Dárvíkem Mácou,...  celý článek