metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 6 °C

Úterý, 18. prosince 2018. Svátek má Miloslav.
Oprava přinesla do Vinohradské překážky.
Větší foto
Oprava přinesla do Vinohradské překážky. | foto: Antonín VajčnerMetro.cz

Vinohradská zábradlí odřízla cestujícím budky od zastávek

20. září 2018  6:31 Filip Jaroševský Metro.cz
Na Olšanských hřbitovech a Želivského lidé moknou kvůli problémům s inženýrskými sítěmi.

Není to ani měsíc, co dopravní podnik dokončil rekonstrukci tramvajové trati ve Vinohradské ulici. V rámci ní zde dal do kupy nejen zastaralé koleje, ale také zastávky, které nově ohraničil černými zábradlími. Podle čtenáře deníku Metro Antonína Vajčnera však z tohoto kroku nejsou nadšeni zdaleka všichni.

„Po ukončení rekonstrukce trati sice zůstaly přístřešky na zastávkách na původních místech, nyní jsou ale navíc od obou nástupních ostrůvků odděleny zábradlím,“ stěžuje si deníku Metro Vajčner, který nám fotografii neobvyklého jevu zaslal v rámci rubriky Metro Hlídač.

S poměrně neobvyklým vysvětlením vinohradského jevu, díky kterému musejí cestující zábradlí v deštivých dnech od přístřešku zeširoka obcházet, přispěchal sám dopravce. Podle jeho mluvčí Anety Řehkové totiž na samotné zastávkové ostrůvky, odkud by cestující nastupovali do tramvají suchou nohou, nemohly být budky umístěny kvůli kolizi s inženýrskými sítěmi. Lidé tak podle ní mohou být rádi, že se mají možnost schovat alespoň někde.

„Přístřešky byly dočasně ponechány v původním umístění s tím, že zastávkové ostrůvky jsou odděleny od vozovky bezpečnostním zábradlím. Umístění nebo odstranění přístřešků na chodníku není přímo v dikci Dopravního podniku, nicméně vzhledem k tomu, že se jedná o přehledný úsek, a je tedy stále možné přístřešek využít při čekání na tramvaj, jeví se toto řešení pro cestující výhodnější než odstranění přístřešků bez náhrady,“ krkolomně vysvětluje Řehková.

Rekonstrukce ve Vinohradské ulici zahrnovala úpravy nejen zmíněných zastávek Olšanské hřbitovy a Želivského, ale také Radhošťská, Jiřího z Poděbrad, Vinohradská tržnice a Italská.

Odvedenou práci dělníků si tu jinak cestující vesměs pochvalují. Jako piha na kráse působí jen zmíněné odříznutí stříšek od zastávek. Ironicky dnes také působí červnové prohlášení investičního ředitele a člena představenstva dopravce Tomáše Kaase, který sliboval nezapomenout ani na invalidy. Právě ti se totiž díky novým překážkám v podobě zábradlí zpod přístřešků na tramvaj hned tak rychle nedostanou. „Provedeme bezbariérové úpravy přechodů a jejich vybavení signálními a varovnými pásy,“ prohlašoval před létem Kaas. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Před Vánoci rapidně stoupá čas, který v práci věnujeme soukromým záležitostem

Ilustrační snímek
vydáno 18. prosince 2018  15:01

„Zajeďte se podívat teď ve všední den dopoledne k nějakému obchodnímu centru,“ telefonovala do deníku Metro pražská důchodkyně Marta. Půl hodiny hledala...  celý článek

Nejčastěji děláme vánoční nákupy na Andělu a Václaváku

Nový Smíchov. Nákupní centrum.
vydáno 18. prosince 2018  12:11

Mezi nejoblíbenější místa využívaná v hlavním městě k předvánočnímu nákupu dárků patří obchodní centra. V počtu návštěvníků v tomto období každoročně vede...  celý článek

Skákání králíkem přes babičky i hledání kódů v MHD. Vyzkoušeli jsme aplikaci DPP

Obrázek ze hry.
vydáno 18. prosince 2018  9:29

Proč si nahrávat do svého chytrého mobilu aplikaci, která vás bude vychovávat? Nad touhle otázkou jsme si lámali hlavy i my v redakci deníku Metro....  celý článek

Rozkvetlé stromy v prosinci? Nic neobvyklého, říká dendrolog

Olbrachtova v Praze 4. Foceno 8. prosince.
vydáno 18. prosince 2018  6:48

Jírovce nebo jabloně si rády „zaplodí“ i v zimě. Může to být naposled.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám