metro.cz

Počasí v Praze

4 °C / 5 °C

Úterý 6. prosince 2022. Svátek má Mikuláš

Větší foto
Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Virtuální asistent jako řešení nedostatku času. Pomůže najít dovolenou i vypracovat rešerši

  16:34
Potřebujete rešerši pro svou práci nebo zajistit dovolenou? Vyzkoušeli jsme za vás.

Manažeři a ředitelé mají svoje asistenty, kteří jim pomáhají s rozličnou škálou úkolů. Přestože si mnozí platit člověka navíc nemohou finančně dovolit, i oni mohou nárazově využít asistenta – virtuálního. Dokáže zajistit grafické práce, finanční služby typu účetnictví či správy bankovních účtů, vyřízení stavebního povolení, návštěvu úřadu nebo vystání fronty na lístky do oblíbeného divadla. Celá služba má za cíl pomoci lidem, kteří nemají dostatek času.

Jednoho takového asistenta, konkrétně od společnosti myTimi, se rozhodla vyzkoušet i redakce deníku Metro, aby posoudila, zda se nabízené služby vyplatí.

Jedním z našich požadavků bylo navržení dovolené. Důvod je jednoduchý – vláda totiž neustále uvolňuje opatření a léto v zahraničí není pro Čechy nakonec vůbec vyloučené. Vybrali jsme si krátkou dovolenou v rakouském Salcburku a jeho okolí. Plán pětidenního poznávacího výletu nás vyšel na necelé dva tisíce korun. Za na první pohled možná vyšší částku jsme obdrželi velmi detailní program a popis zajímavých míst ve městě i kolem něj. Vše na základě námi zadaných požadavků na maximální dojezdovou vzdálenost padesáti kilometrů. Společnosti jsme dali za úkol také zmapovat cenově dostupné hotely.

I když jsme se původně nevešli s našimi podmínkami do zadaného limitu deseti tisíc korun za čtyři noci pro dvě osoby, osobní asistent nám nabídl jiné, jen nepatrně dražší varianty. Částka dvou tisíc za celé naplánování může být pro někoho příliš vysoká, ale výhodou je, že za čtyři dny od zadání úkolu sedáme do auta a vyrážíme.

Osobní asistent může být lákavý také pro studenty, kterým se nechce při tvorbě referátu, prezentace nebo i rozsáhlejší odborné práce dělat důkladná rešerše. U myTimi jsme si zkusili zpracovat politickou kauzu Jany Nagyové a bývalého premiéra Petra Nečase. Zadáním bylo popsat příčiny kauzy, vysvětlit všechny souvislosti dané doby, nastínit následky pro současnou politickou situaci ODS a samozřejmě uvést, jak se celý problém stále vyvíjí. Timimu jsme zadali rozsah práce na čtyři hodiny se sazbou 390 korun za každých šedesát minut. Výsledkem byl důkladně a podrobně zpracovaný dokument, jehož obsah odpovídal zadaným požadavkům i časovému rámci. Vše samozřejmě i s konkrétními odkazy na zdroje, odkud myTimi informace čerpal.

Do třetice našeho testování jsme ještě požádali o vytvoření poutavých inzerátů na několik pracovních míst do vznikající stavební firmy v Praze.

Shrnuto: výsledné výstupy zadavatele neurazí a mnohdy pomohou, ale stojí za zvážení, zda je potřeba do těchto věcí investovat. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Strkejte si ruce do kyblíků s ledem, brzy vám bude hej, radí biohacker Libor Mattuš

vydáno 6. prosince 2022  13:59

S biohackerem Liborem Mattušem se potkáváme na konferenci o štěstí v práci, kde zvědavým přihlížejícím popisuje příznivé účinky chladu na tělo. Okamžitý...  celý článek

Období až opulentních hostin se blíží, dají se zvládnout bez těžkostí

vydáno 6. prosince 2022  6:00

Chcete se po svátcích vejít do svého oblečení? Na přibírání má vliv nedostatek spánku, kila naskáčou i po alkoholu.  celý článek

Pokud budete dárky pod stromeček lovit on-line, dejte si pozor na podvodníky

vydáno 5. prosince 2022  6:31

Věci z druhé ruky jsou díky příznivé ceně a ekologickému aspektu čím dál oblíbenější. Dříve sloužily spíše pro osobní potřebu, zato letos se pod...  celý článek

Geometrie a její symetrie uklidňují můj vnitřní zmatek, říká o svých špercích Hana Melčová

vydáno 4. prosince 2022  17:33

Jako malá si Hana Melčová přála prodávat v květinářství, líbilo se jí množství barev, tvarů květin a tvůrčí prostředí. Před lety začala pod značkou...  celý článek