metro.cz

Počasí v Praze

18 °C / 32 °C

Pátek, 10. července 2020. Svátek má Libuše, Amálie.
Ilustrační snímek
Větší foto
Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Virtuální asistent jako řešení nedostatku času. Pomůže najít dovolenou i vypracovat rešerši

27. června 2020  16:34 JIŘÍ LIZEC
Potřebujete rešerši pro svou práci nebo zajistit dovolenou? Vyzkoušeli jsme za vás.

Manažeři a ředitelé mají svoje asistenty, kteří jim pomáhají s rozličnou škálou úkolů. Přestože si mnozí platit člověka navíc nemohou finančně dovolit, i oni mohou nárazově využít asistenta – virtuálního. Dokáže zajistit grafické práce, finanční služby typu účetnictví či správy bankovních účtů, vyřízení stavebního povolení, návštěvu úřadu nebo vystání fronty na lístky do oblíbeného divadla. Celá služba má za cíl pomoci lidem, kteří nemají dostatek času.

Jednoho takového asistenta, konkrétně od společnosti myTimi, se rozhodla vyzkoušet i redakce deníku Metro, aby posoudila, zda se nabízené služby vyplatí.

Jedním z našich požadavků bylo navržení dovolené. Důvod je jednoduchý – vláda totiž neustále uvolňuje opatření a léto v zahraničí není pro Čechy nakonec vůbec vyloučené. Vybrali jsme si krátkou dovolenou v rakouském Salcburku a jeho okolí. Plán pětidenního poznávacího výletu nás vyšel na necelé dva tisíce korun. Za na první pohled možná vyšší částku jsme obdrželi velmi detailní program a popis zajímavých míst ve městě i kolem něj. Vše na základě námi zadaných požadavků na maximální dojezdovou vzdálenost padesáti kilometrů. Společnosti jsme dali za úkol také zmapovat cenově dostupné hotely.

I když jsme se původně nevešli s našimi podmínkami do zadaného limitu deseti tisíc korun za čtyři noci pro dvě osoby, osobní asistent nám nabídl jiné, jen nepatrně dražší varianty. Částka dvou tisíc za celé naplánování může být pro někoho příliš vysoká, ale výhodou je, že za čtyři dny od zadání úkolu sedáme do auta a vyrážíme.

Osobní asistent může být lákavý také pro studenty, kterým se nechce při tvorbě referátu, prezentace nebo i rozsáhlejší odborné práce dělat důkladná rešerše. U myTimi jsme si zkusili zpracovat politickou kauzu Jany Nagyové a bývalého premiéra Petra Nečase. Zadáním bylo popsat příčiny kauzy, vysvětlit všechny souvislosti dané doby, nastínit následky pro současnou politickou situaci ODS a samozřejmě uvést, jak se celý problém stále vyvíjí. Timimu jsme zadali rozsah práce na čtyři hodiny se sazbou 390 korun za každých šedesát minut. Výsledkem byl důkladně a podrobně zpracovaný dokument, jehož obsah odpovídal zadaným požadavkům i časovému rámci. Vše samozřejmě i s konkrétními odkazy na zdroje, odkud myTimi informace čerpal.

Do třetice našeho testování jsme ještě požádali o vytvoření poutavých inzerátů na několik pracovních míst do vznikající stavební firmy v Praze.

Shrnuto: výsledné výstupy zadavatele neurazí a mnohdy pomohou, ale stojí za zvážení, zda je potřeba do těchto věcí investovat. 

Komentáře

Hlavní zprávy

„Nevoď na náš záhon psa, ať tam nejsou h***a.“ Letenský fantom chrání trávník před psy poezií

ilustrační snímek
vydáno 10. července 2020  10:18

Na stromy v ulici Jana Zajíce rozvěsil neznámý autor básně nabádající k ohleduplnosti.  celý článek

Obrovský bazén na kopci ve Štěchovicích má jen jílové dno, vodu ale nepropustí

Dělníci v současnosti opravují dilatační spáry nádrže.
vydáno 10. července 2020  5:55

Soustrojí štěchovické přečerpávací elektrárny se nyní opravuje, proto deník Metro využil možnosti k návštěvě celého tohoto díla.  celý článek

Ochráncům přírody leží v žaludku zákon o myslivosti

Dravec a B. Hrzánová
vydáno 9. července 2020  12:21

Poštolka obecná je bezpochyby nejběžnějším českým dravcem. Vláda se nyní chystá předložit do parlamentu novelu zákona o myslivosti. Ta má však podle...  celý článek

Dostane se mládě do bezpečí? Děj filmu v novém DinoKině určují sami diváci

Ostych překonán!
vydáno 9. července 2020  5:09

Redaktorka deníku Metro si prošla DinoParku Harfa Praha. Atrakce hodnotí z pohledu rodiče malého dítěte.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám