metro.cz

Počasí v Praze

20 °C / 23 °C

Pondělí, 6. července 2020. Den upálení mistra Jana Husa.
Ilustrační snímek
Větší foto
Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Virtuální asistent jako řešení nedostatku času. Pomůže najít dovolenou i vypracovat rešerši

27. června 2020  16:34 JIŘÍ LIZEC
Potřebujete rešerši pro svou práci nebo zajistit dovolenou? Vyzkoušeli jsme za vás.

Manažeři a ředitelé mají svoje asistenty, kteří jim pomáhají s rozličnou škálou úkolů. Přestože si mnozí platit člověka navíc nemohou finančně dovolit, i oni mohou nárazově využít asistenta – virtuálního. Dokáže zajistit grafické práce, finanční služby typu účetnictví či správy bankovních účtů, vyřízení stavebního povolení, návštěvu úřadu nebo vystání fronty na lístky do oblíbeného divadla. Celá služba má za cíl pomoci lidem, kteří nemají dostatek času.

Jednoho takového asistenta, konkrétně od společnosti myTimi, se rozhodla vyzkoušet i redakce deníku Metro, aby posoudila, zda se nabízené služby vyplatí.

Jedním z našich požadavků bylo navržení dovolené. Důvod je jednoduchý – vláda totiž neustále uvolňuje opatření a léto v zahraničí není pro Čechy nakonec vůbec vyloučené. Vybrali jsme si krátkou dovolenou v rakouském Salcburku a jeho okolí. Plán pětidenního poznávacího výletu nás vyšel na necelé dva tisíce korun. Za na první pohled možná vyšší částku jsme obdrželi velmi detailní program a popis zajímavých míst ve městě i kolem něj. Vše na základě námi zadaných požadavků na maximální dojezdovou vzdálenost padesáti kilometrů. Společnosti jsme dali za úkol také zmapovat cenově dostupné hotely.

I když jsme se původně nevešli s našimi podmínkami do zadaného limitu deseti tisíc korun za čtyři noci pro dvě osoby, osobní asistent nám nabídl jiné, jen nepatrně dražší varianty. Částka dvou tisíc za celé naplánování může být pro někoho příliš vysoká, ale výhodou je, že za čtyři dny od zadání úkolu sedáme do auta a vyrážíme.

Osobní asistent může být lákavý také pro studenty, kterým se nechce při tvorbě referátu, prezentace nebo i rozsáhlejší odborné práce dělat důkladná rešerše. U myTimi jsme si zkusili zpracovat politickou kauzu Jany Nagyové a bývalého premiéra Petra Nečase. Zadáním bylo popsat příčiny kauzy, vysvětlit všechny souvislosti dané doby, nastínit následky pro současnou politickou situaci ODS a samozřejmě uvést, jak se celý problém stále vyvíjí. Timimu jsme zadali rozsah práce na čtyři hodiny se sazbou 390 korun za každých šedesát minut. Výsledkem byl důkladně a podrobně zpracovaný dokument, jehož obsah odpovídal zadaným požadavkům i časovému rámci. Vše samozřejmě i s konkrétními odkazy na zdroje, odkud myTimi informace čerpal.

Do třetice našeho testování jsme ještě požádali o vytvoření poutavých inzerátů na několik pracovních míst do vznikající stavební firmy v Praze.

Shrnuto: výsledné výstupy zadavatele neurazí a mnohdy pomohou, ale stojí za zvážení, zda je potřeba do těchto věcí investovat. 

Komentáře

Hlavní zprávy

RESTART: Je potřeba udělat technické obory víc sexy, říká investor Marek Moravec

Marek Moravec Restart
vydáno 6. července 2020  14:44

Patří mezi čtyři partnery investičního fondu Nation 1, který podporuje technologické firmy v jejich úplných začátcích. Marek Moravec studoval na Oxfordu a...  celý článek

Nejsilnějším pivem na světě je Snake Venom, nejprodávanější je Sněhová vločka

Petr David v akci
vydáno 6. července 2020  7:24

Pivo, to je nejen česká perla. Vydejte se s námi za pivními zajímavostmi a perličkami.  celý článek

Zažili jsme parádní mejdan na Manhattanu. Leží kousek od Třeboně

Míra býval lešenář. Už dávno je ale v důchodu a v kšiltovce New York je prostě... Magazín
vydáno 5. července 2020  5:19,  aktualizováno  9:12

Měla to být reportáž o tom, jak jsme za jediný den navštívili několik míst v Česku, která mají světový název. Místo toho je tenhle text o lidech, jež nám...  celý článek

Na našem území vařili pivo už Keltové, avšak chmelení piva se připisuje Slovanům

Když si objednáte Budvar, máte jistotu, že jde o originál z Českých Budějovic.
vydáno 4. července 2020  15:08

V Česku mají tradici velké i malé pivovary.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám