metro.cz

Počasí v Praze

4 °C / 20 °C

Pondělí, 6. dubna 2020. Svátek má Vendula.
Falcon a Winter Soldier od pátku natáčeli v Praze. Kvůli koronaviru ale rychle...
Větší foto
Falcon a Winter Soldier od pátku natáčeli v Praze. Kvůli koronaviru ale rychle odjeli. | foto: FALCON

Virus vyhání herce a odsouvá premiéry. Kvůli epidemii odjel štáb seriálové marvelovky

12. března 2020  5:59 Filip Jaroševský Metro.cz
Koronavirus nedělá filmovým fanouškům příliš velkou radost, a to jak v tuzemsku, tak v Hollywoodu. Po přesunu premiéry nové bondovky s názvem Není čas zemřít, kterou budou mít fanoušci v kinech možnost vidět až o více než půl roku později, ohlásilo přesun data uvedení také mnoho dalších titulů.

U tuzemských je tento krok poměrně logický. Na čerstvé novinky, jako je snímek Šarlatán s Ivanem Trojanem v hlavní roli, komedii 3Bobule či pohádku Princezna zakletá v čase, by si Češi kvůli uzavření většiny českých kinosálů nemohli stejně zajít. Alespoň ne do zrušení nařízení Bezpečnostní rady státu o omezení akcí nad sto osob.

„Výhledově můžeme začít oplakávat úspěch vyhlížených pecek jako Tiché místo 2, které má premiéru příští týden a většina lidí ho bohužel neuvidí. Problematická bude Mulan, odkladu na srpen se dočkalo pokračování Králíčka Petra a filmu New Mutants. Co se květnových premiér týče, otazník visí nad Black Widow, zejména kvůli Číně, kde se kina asi jen tak neotevřou – u nás v tuto chvíli nemá smysl tipovat, situace se mění ze dne na den, takže kdo ví,“ shrnul aktuální dění kolem odložených premiér filmový server Moviezone.cz.

Kam do kina?

  • Jedna z nejrozšířenějších sítí multikin v Česku – CineStar – zastavila promítání ve všech svých sálech. Na pobočkách kin CineStar, jež se nacházejí například v Hradci Králové, Olomouci, Ostravě či Jihlavě, však budou v některých případech i nadále přítomní zaměstnanci. Ti zde budou vracet peníze za koupené lístky.
  • Vlastní cestou se vydaly dva konkurenční multiplexy, a to Premiere Cinemas Praha Hostivař a Cinema City, jež mají několik poboček v Praze, Brně, Liberci, Pardubicích, Plzni, Ústí nad Labem a Ostravě. Ty se zavázaly, že budou počet prodaných vstupenek držet vždy pod sto kusů. Tedy hranici, kterou bezpečnostní rada určila jako povolenou a bezpečnou. 
  • Zrušení všech projekcí ohlásilo i pražské Kino Lucerna. Menší kina jako například Kino Aero, Světozor či Kino Pilotů se díky své velikosti buďto neomezují vůbec, nebo jen částečně. Stejně je na tom také Kino Oko, které má kapacitu 95 lidí.
  • Zavřena mají i některá kina v menších městech. Například litoměřické kino Máj bude peníze za lístky vracet až po ukončení opatření. 

Zásah Bezpečnostní rady státu prozatím neovlivnil jen promítání filmů, ale i jejich natáčení. Z Česka totiž musel narychlo odjet například americký štáb nové seriálové marvelovky s názvem Falcon a Winter Soldier, a to včetně herců Anthonyho Mackieho a Sebastiana Stana. „Natáčeli v Praze od pátku a měli se tady zdržet asi týden. Kvůli koronaviru ale přerušili natáčení a odlétají zpátky do USA,“ informoval na svém Facebooku seriálový web Tvzone.cz. Mělo jít přitom po snímku Spider-Man: Daleko od domova o druhý přírůstek ze světa Marvelu, jenž byl natáčen v Česku.

Samostatnou kapitolou je odsun premiéry komiksového snímku Bloodshot s Vinem Dieslem v titulní roli zabijáka Raye Garrisona. Ta měla přitom oficiálně proběhnout již dnes. Nyní je však jisté, že se tak nestane. Distributor se rozhodl doslova na poslední chvíli, a to jen pár hodin poté, co proběhla projekce snímku určená pro novináře. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Dopravní podnik otočil. Během velikonočního víkendu nakonec výluka metra bude

Takto probíhala výměna pražců v roce 2014 ve stanici Dejvická.
vydáno 5. dubna 2020  18:59

Na části metra C se několik dní nesvezete.  celý článek

Seminář poodhaluje budoucnost módy. Češi patří ve vývoji nových materiálů mezi špičku

Seminář Future Fashion, pohled do budoucnosti módního sektoru
vydáno 5. dubna 2020  12:58

Institut módní tvorby je nenápadně schován v domě na Vinohradech, ve třech místnostech si lidé, co mají rádi různé směry módy, mohou plnit své sny. Já se...  celý článek

Kapličky? Ne! Tohle jsou „domečky na počasí“

Výtvarník a urbanista Jan Trejbal a letecký meteorolog René Tydlitát.
vydáno 4. dubna 2020  12:03

Přes pět desítek meteorologických sloupů stojí v ulicích českých a moravských měst. Hitem byly hlavně na přelomu 19. a 20. století. Ty nejchytřejší...  celý článek

Naše štěstí je, že jsme firmu rozjížděli rovnou jako e-shop, říká prodejce kol

Do půlky března jsme měli frmol, říká Martin Říha.
vydáno 3. dubna 2020  16:30

Prodej kol je silně kontaktní disciplína. Zákazník si potřebuje svůj budoucí stroj osahat, mnoho věcí ladí až v prodejně. Jenže i prodejci a servisy kol...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám