metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 20 °C

Čtvrtek 6. října 2022. Svátek má Hanuš
Tomáš Hudeček | foto: praha.eu

Víte, že rozšiřujeme zeleň? Reklamu si TOP 09 platí z městské pokladnice

  16:35
Praha pod vedením TOP 09 spustila informační kampaň s názvem „Víte, že...“. Na poutačích v ulicích města se v krátkých sloganech chlubí výsledky své práce v čele města. Kampaň vyjde městskou pokladnu na 350 tisíc korun bez DPH. Informoval o tom dnes magistrát. Ostatní politické strany tvrdí, že si TOP 09 za veřejné peníze dělá necelé čtyři měsíce před volbami reklamu.

Bannery s nápisy „Víte, že bráníme machinacím s pozemky?“, „Víte, že Praha zveřejňuje všechny smlouvy na internetu?“, „Víte, že jsme zvýšili platy učitelů?“ nebo „Víte, že rozšiřujeme městskou zeleň?“ a podpisem primátora Tomáše Hudečka mohou lidé vidět na sloupech veřejného osvětlení, v metru a v tramvajích. „Doufám, že se nám touto cestou, podaří co nejjednodušším a nejhospodárnějším způsobem seznámit veřejnost s naší dosavadní prací,“ uvedl primátor, který chce na podzim v čele TOP 09 svůj post v čele města obhajovat.

A co ostatní, kteří dobře pracují? ptá se ČSSD

„Přijde mi trapné a nedůstojné, že TOP 09 si za peníze města dělá těsně před komunálními volbami reklamu,“ ohradil se bývalý primátor Bohuslav Svoboda, který vede kandidátku ODS. „Je to pouhá sebeprezentace pana Hudečka, kterou platíme my všichni,“ doplnil.

Opoziční zastupitel Petr Dolínek z ČSSD považuje myšlenku informovat Pražany o dění v metropoli za správnou. „Avšak nemělo by to město dělat touto formou. Vzneseme proto dotaz, zda dostanou peníze a prostor i ostatní zastupitelské kluby, které pracují pro Prahu a chtějí se pochlubit svými výsledky,“ řekl Dolínek. ČSSD postavila do čela kandidátky ředitele nemocnice v Motole Miloslava Ludvíka.

Kampaň je neetická, říkají zelení

Strana zelených považuje kampaň za neetickou. Podobné praktiky prý používal před komunálními volbami někdejší primátor Pavel Bém (ODS). „Doufala jsem, že současný primátor má na víc a nepotřebuje pár měsíců před volbami mást veřejnost tvrzeními, které se dají lehce vyvrátit,“ uvedla zelená zastupitelka Prahy 6 Petra Kolínská. Zelení jdou do voleb na společné kandidátce s KDU-ČSL a STAN. Povede je předseda zelených v Praze Petr Štěpánek.

TOP 09 v radě osiřela

  • TOP 09 v roce 2010 v Praze pod vedením někdejšího guvernéra ČNB Zdeňka Tůmy zvítězila.
  • Koalici ale nakonec uzavřely ČSSD a ODS.
  • TOP 09 se k vládě dostala až po rozpadu původní koalice v listopadu 2011, tehdy se dohodla s ODS.
  • Spolupráce ale vydržela jen do konce května 2013, od té doby vládne TOP 09 sama s podporou ČSSD.
  • Podzimní volby se budou konat na začátku října.

Komentáře

Hlavní zprávy

V hlavním městě řádí lupič stojanový. Uličník krade v metru lidem radost

vydáno 6. října 2022  4:54

Krást se nemá. Ani deník Metro, který je sice zdarma, ale dělá radost.  celý článek

Geny nám předávají moudrost rodičů. Mohou ale přenášet napříč rody i smrt

vydáno 5. října 2022  11:16

Sestavujeme si sáhodlouhé rodové stromy, pátráme po slavných předcích, hrabeme se v archivech, zda jsme náhodou neměli v dávných generacích urozené...  celý článek

Natáčí žraloky i levharty. Teď filmařům nabízí techniku pro natáčení pod vodou

vydáno 5. října 2022  5:37

Je to trochu zvláštní reportáž. Redaktor i respondent jsou na boso. Redaktor má navíc mokré vlasy. Kousek od dvojice se ještě ke všemu vznáší vodní víla....  celý článek

Koleje přebrousí i v Holešovicích. Přinášíme přehled krátkodobých omezení MHD

vydáno 4. října 2022  19:07

Už se v hlavním městě zase dláždí, opravují se troleje a rozbrušují koleje. Menších výluk způsobených nejrůznějšími údržbovými pracemi probíhá v hlavním...  celý článek