metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 25 °C

Sobota 2. července 2022. Svátek má Patricie

Větší foto
Seriál Obi-Wan Kenobi běží na platformě od 25. května. My si ještě musíme počkat. | foto: DISNEY+

Vítej v Česku, Disney+! Poslední velká streamovací služba vstoupí do Česka příští úterý

  15:00
Streamovací platformy dávno změnily způsob, jakým lidé vnímají televizi. Po pandemii se pro mnoho diváků po celém světě staly internetové televize a jejich obsah trvalou náhradou potemnělých kinosálů. Nyní přišla chvíle, kdy na český trh vstupuje poslední velký hráč – platforma Disney+. A jak správně tušíte, nabídne toho opravdu hodně.

Kromě početné kompletní knihovny všech marvelovek, Star Wars a také klasických disneyovských pohádek se mohou uživatelé těšit i na nabídku zámořského Hulu. Kdo tuhle americkou kabelovku nezná, vězte, že z její produkce pochází třeba hororově laděný seriál American Horror Stories, dystopický Příběh služebnice či sci-fi The Orville. Jmenovitě na diváky čeká také právě běžící minisérie Obi-Wan Kenobi, seriál Simpsonovi nebo nedávná novinka Pam & Tommy. A také dokumenty z produkce National Geographic.

Jak navíc bývá zvykem, po uplynutí základní časové lhůty v kinosálech pak na Disney+ samozřejmě dorazí i marvelovky z kin. Ještě letos je to třeba druhý Doctor Strange, Spider-Man, ale třeba i čtvrtý Thor. Potěšeni budou i milovníci českého znění. Disney uvede v češtině drtivou většinu obsahu, včetně českého Mandaloriana. U nabídky filmů od studia Pixar, které budou na Disney také kompletně dostupné, pak bude dabing pro nejmenší diváky v podstatě podmínkou.

Na rozdíl od HBO Max, v počátcích velmi špatně profilovaného, který si v tuzemsku letos také odbyl svou premiéru, bude mít Disney velikou výhodu. Vlastně hned několik. Mezi ty největší patří kromě kvant lákavého obsahu také fakt, že jsou diváci momentálně dost přejedení originální tvorbou největšího streamovacího gigantu – Netflixu. A také to, že si budou službu předplácet rodiče toužící po obsahu pro nejmenší. Možnost bez obav svěřit dálkový ovládač ratolesti je totiž k nezaplacení. Konkurenční platformy mají sice rodičovské zámky, děti jsou ale vynalézavé a umějí je snadno obcházet.

Streamovací služba Disney+ oficiálně vstoupí na český trh už 14. června. Již nyní je možné se předběžně zaregistrovat. A vážným zájemcům se to nejspíš vyplatí.

Disney+

  • Startovací balíček ročního předplatného nyní získáte za zvýhodněnou cenu 1590 korun, což by jinak byla v přepočtu na měsíční poplatky cena za osm měsíců.
  • Standardní cena předplatného vychází na 199 korun měsíčně. Pokud zatím váháte, zda do služby investovat peníze a čas, platnost akční nabídky má trvat až do 26. června. Máte tedy na rozmyšlenou devatenáct dní.
  • Služba Disney+ je založena na hlavních studiích společnosti Disney, včetně Walt Disney Pictures, Walt Disney Animation Studios, Pixar, Disneynature, Lucasfilm, Marvel Studios a National Geographic, a vybraných filmů studií 20th Century Studios, Fox Searchlight Pictures, Touchstone Pictures a Hollywood Pictures. Služba bude působit souběžně s Hulu, ve které má Disney po akvizici Foxu většinový podíl.
  • Disney+ je dostupná i pro zrakově a sluchově postižené uživatele. Nabízí například skryté titulky a zvukový popis se zvukovým navigačním asistentem.
  • Přednostně byla služba Disney+ poprvé spuštěna v Nizozemku, a to 12. září 2019 ve zkušební verzi.
  • O některých seriálech a filmech z nabídky Disney+ jsme psali v rámci naší internetové rubriky na webu metro.cz. Šlo například o seriály WandaVision či Loki, které byly v loňském roce jedněmi z největších seriálových událostí.

Komentáře

Hlavní zprávy

Jehovisté? Kdepak. Po domácnostech chodí úředníci magistrátu. Učí třídit

vydáno 2. července 2022  5:34

V hnědých popelnicích končí také plast nebo sklo, což kazí kompost. Změnit to má nová kontaktní kampaň Pražských služeb.  celý článek

Frontová linie. Na letištích chybí lidé. Bojuje se o odbavení i náhrady

vydáno 1. července 2022  16:27

Dva covidové roky letiště i letecké společnosti krvácely. Teď úpí znovu. Lidé zase létají jako diví, ale na přepážkách „nejsou lidi“.  celý článek

Je Orville lepší než Star Trek? MacFarlane i potřetí servíruje komediální poctu sci-fi žánru

Strážce streamu
vydáno 1. července 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU To, že máme v tuzemsku konečně legálně možnost koukat na kousky ze streamovací platformy Disney+, je jednoduše skvělé. Jedním z důkazů budiž sci-fi...  celý článek

„DBK je jako černý pták s roztaženými křídly.“ Obchodní dům slaví výročí

vydáno 1. července 2022  6:23

Pro někoho představuje socialistický pozůstatek, pro jiného reprezentuje jedno z vrcholných děl české brutalistní architektury. DBK, tehdejší Dům bytové...  celý článek