metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 13 °C

Středa 28. září 2022. Den české státnosti

Vlaky budou v Hostivaři přijíždět do nové stanice. Velká proměna začne příští rok

  13:08
Příští rok odstartuje modernizace železniční trati mezi stanicí Praha-Hostivař do stanice Praha Hlavní nádraží. V úterý bude projekt představen obyvatelům Prahy 15, kterým budou vlaky stavět na nových nástupištích.

Vizualizace nové stanice Praha-Hostivař | foto: SUDOP Praha

Cestující, kteří vystupují v železniční stanici Praha-Hostivař, se v následujících letech dočkají na místě zcela nových nástupišť. Ty budou propojeny výtahy s podchody. "Počítáme se zahájením prací v roce 2014," říká mluvčí Správy železniční dopravní cesty Jan Ptačinský.

Nová podoba stanice bude dnes překvapena

Vizualizace nové stanice Praha - Vršovice

Vizualizace nové stanice Praha - Eden

Jak se stanice do budoucna promění, se již toto úterý dozví obyvatelé Prahy 10 a 15. Pro ty Správa železniční dopravní cesty připravila speciální prezentaci. Vizualizace, plány a harmonogram si budou moci zájemci prohlédnout v úterý  ve 20 hodin ve Švehlově sokolovně v Praze 10.

Oprava stanice je součástí velké projektu modernizace železniční trati mezi stanicí Praha Hlavní nádraží a právě Praha-Hostivař. Mimo již zmíněné stanice se tak nového vzhledu dočká také například stanice Praha-Zahradní Město, Praha-Eden či nádraží Praha-Vršovice.

Na místě vznikne rezerva pro další koleje

Vizualizace nové stanice Praha - Vršovice

Vizualizace nové stanice Praha-Zahradní Město

V rámci rekonstrukce železniční stanice Praha-Hostivař se počítá s novým uspořádáním kolejiště. Na místě tak vznikne prostor pro zcela nové ostrovní nástupiště. V úseku Praha-Hostivař – Praha-Záběhlice je pak navržena územní rezerva pro budoucí eventuální zdvoukolejnění tratě ve směru Praha-Malešice.

Autor: Metro.cz

Hlavní zprávy

Veganské hamburgery jsou v Česku stále dražší než ty z masa. Přesto jejich obliba roste

vydáno 28. září 2022  17:09

Planetu lze chránit různými způsoby. Prodejci nebalených potravin a dalšího zboží si lámou hlavu. Obraty jim klesají. Počet lidí, kteří spotřebovávají...  celý článek

Bylinkám hodně věřím. Jsou zázračné, říká zahrádkářka. Na Bílé Hoře pěstuje i „maggi“

vydáno 28. září 2022  6:28

O zahrádkářích platí, že se „rejpou“ v zemi a zásobují příbuzenstvo čerstvou zeleninou a ovocem. Narazíte však i na nadšence, kteří svou vášeň povýšili....  celý článek

Strach z vysokých účtů vede také k energetické vynalézavosti

vydáno 27. září 2022  13:04

Úřad vlády objevil Ameriku? V rámci úspor namontují ve Strakově akademii pohybová čidla a vymění staré žárovky za úsporné.  celý článek

V metropoli spustila povolební tancovačka. Křeslo primátora se hned neobsadí

vydáno 26. září 2022  18:55

Praha sobě v nové pražské koalici? To je zbytečné, stačí nám Starostové a Piráti, tvrdí vítězné Spolu.  celý článek