metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 5 °C

Pátek, 28. ledna 2022. Svátek má Otýlie.

Dalších 5 fotografií v galerii
Vizualizace nové stanice Praha-Hostivař | foto: SUDOP Praha

Vlaky pojedou rychleji. Železnice příští rok prokoukne

  8:00
Cesta vlakem bude rychlejší, tišší a cestující si užijí nových nástupišť. Na železnici se příští rok budou dít divy. "Zadáváme, nebo připravuje k zadání ve srovnání s posledními roky vyšší množství investičních akcí,“ říká Marek Illiaš z tiskového oddělení Správy železniční dopravní cesty.

Jednou z nejvýznamnějších akcí, která příští rok na kolejích odstartuje, bude modernizace trati v úseku mezi Veselím nad Lužnicí a Soběslaví. Po jejím dokončení budou vlaky jezdit po dvou kolejích. V Soběslavi se navíc cestující dočkají opravené železniční stanice.

Vlaky pojedou rychleji

Jednokolejka zmizí také v úseku mezi Veselím nad Lužnicí a Ševětínem, kde se začne příští rok pracovat.  Obě zmíněné stavby jsou součástí 4. tranzitního koridoru. "Modernizace tohoto koridoru navrhuje přestavbu tratě z Prahy do Českých Budějovic pro traťovou rychlost až do 160 kilometrů v hodině s úplným zdvoukolejněním,“ vysvětluje generální ředitel Správy železniční dopravní cesty Jiří Kolář. Dodává, že po dokončení celého koridoru by měla trvat cesta z Prahy do Tábora zhruba 63 minut.

Železnice se příští rok začne měnit i na dalších místech. V Českém Těšíně například zahájí Správa železniční dopravní cesty částečnou přestavbu železniční stanice a jejího napojení na vedlejší traťové úseky. Kompletní rekonstrukce se pak dočká stanice ve Strakonicích. Ta se dočká nových nástupišť, podchodů a dalších novinek. K lepšímu se promění také trať mezi Českými Budějovicemi a Volary či Libercem a Tanvaldem.

Z Holešovic na Hlavní nádraží po nové trati

  • Příští rok začne oprava železniční trati mezi stanicí Praha-Hostivař do stanice Praha Hlavní nádraží.
  • Cestující, kteří vystupují ve stanici Praha-Hostivař, se dočkají na místě zcela nových nástupišť. Ty budou propojeny výtahy s podchody.
  • Mimo opravy zmíněné stanice se cestující dočkají nových stanic Praha-Zahradní Město a Praha-Eden, plánuje se také oprava železničního nádraží Praha-Vršovice.
  • Do budoucna se také počítá s případným zdvojkolejněním železniční tratě ve směru do Malešic.

Komentáře

Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Pod městem leží evropský unikát

vydáno 28. ledna 2022

Cesta za splněním klimatického plánu by měla výjimečnou technologii chránit nikoli likvidovat.  celý článek

Bude ve čtvrti poliklinika, domov důchodců nebo bazén? Tlačte více na developery, žádá petice

vydáno 27. ledna 2022  12:46

Do areálu Nákladového nádraží Žižkov se zakously první bagry. Rozjela se příprava výstavby nové čtvrti a už se zvedá kritika.   celý článek

Kvůli nové lávce do Karlína si dávají tramvaje v Holešovicích přednost

vydáno 27. ledna 2022  5:49

Na Bubenském nábřeží zbyla kvůli výstavbě pouze jediná kolej. Pro Pražany je to atrakce.  celý článek

Rozviklané nohy i politý stůl. V re-use centru Z pokoje do pokoje dělají z odpadu retro poklady

vydáno 26. ledna 2022  15:40

Z ostravských sběrných dvorů putují do re-use centra nejen nábytek, ale i nádobí, hračky, nářadí, kočárky nebo třeba lyže. OZO Ostrava může být pro Prahu...  celý článek

Vaše fotky z Prahy