metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 23 °C

Sobota 2. července 2022. Svátek má Patricie

Dalších 5 fotografií v galerii
Vizualizace nové stanice Praha-Hostivař | foto: SUDOP Praha

Vlaky pojedou rychleji. Železnice příští rok prokoukne

  8:00
Cesta vlakem bude rychlejší, tišší a cestující si užijí nových nástupišť. Na železnici se příští rok budou dít divy. "Zadáváme, nebo připravuje k zadání ve srovnání s posledními roky vyšší množství investičních akcí,“ říká Marek Illiaš z tiskového oddělení Správy železniční dopravní cesty.

Jednou z nejvýznamnějších akcí, která příští rok na kolejích odstartuje, bude modernizace trati v úseku mezi Veselím nad Lužnicí a Soběslaví. Po jejím dokončení budou vlaky jezdit po dvou kolejích. V Soběslavi se navíc cestující dočkají opravené železniční stanice.

Vlaky pojedou rychleji

Jednokolejka zmizí také v úseku mezi Veselím nad Lužnicí a Ševětínem, kde se začne příští rok pracovat.  Obě zmíněné stavby jsou součástí 4. tranzitního koridoru. "Modernizace tohoto koridoru navrhuje přestavbu tratě z Prahy do Českých Budějovic pro traťovou rychlost až do 160 kilometrů v hodině s úplným zdvoukolejněním,“ vysvětluje generální ředitel Správy železniční dopravní cesty Jiří Kolář. Dodává, že po dokončení celého koridoru by měla trvat cesta z Prahy do Tábora zhruba 63 minut.

Železnice se příští rok začne měnit i na dalších místech. V Českém Těšíně například zahájí Správa železniční dopravní cesty částečnou přestavbu železniční stanice a jejího napojení na vedlejší traťové úseky. Kompletní rekonstrukce se pak dočká stanice ve Strakonicích. Ta se dočká nových nástupišť, podchodů a dalších novinek. K lepšímu se promění také trať mezi Českými Budějovicemi a Volary či Libercem a Tanvaldem.

Z Holešovic na Hlavní nádraží po nové trati

  • Příští rok začne oprava železniční trati mezi stanicí Praha-Hostivař do stanice Praha Hlavní nádraží.
  • Cestující, kteří vystupují ve stanici Praha-Hostivař, se dočkají na místě zcela nových nástupišť. Ty budou propojeny výtahy s podchody.
  • Mimo opravy zmíněné stanice se cestující dočkají nových stanic Praha-Zahradní Město a Praha-Eden, plánuje se také oprava železničního nádraží Praha-Vršovice.
  • Do budoucna se také počítá s případným zdvojkolejněním železniční tratě ve směru do Malešic.

Komentáře

Hlavní zprávy

Jehovisté? Kdepak. Po domácnostech chodí úředníci magistrátu. Učí třídit

vydáno 2. července 2022  5:34

V hnědých popelnicích končí také plast nebo sklo, což kazí kompost. Změnit to má nová kontaktní kampaň Pražských služeb.  celý článek

Frontová linie. Na letištích chybí lidé. Bojuje se o odbavení i náhrady

vydáno 1. července 2022  16:27

Dva covidové roky letiště i letecké společnosti krvácely. Teď úpí znovu. Lidé zase létají jako diví, ale na přepážkách „nejsou lidi“.  celý článek

Je Orville lepší než Star Trek? MacFarlane i potřetí servíruje komediální poctu sci-fi žánru

Strážce streamu
vydáno 1. července 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU To, že máme v tuzemsku konečně legálně možnost koukat na kousky ze streamovací platformy Disney+, je jednoduše skvělé. Jedním z důkazů budiž sci-fi...  celý článek

„DBK je jako černý pták s roztaženými křídly.“ Obchodní dům slaví výročí

vydáno 1. července 2022  6:23

Pro někoho představuje socialistický pozůstatek, pro jiného reprezentuje jedno z vrcholných děl české brutalistní architektury. DBK, tehdejší Dům bytové...  celý článek