metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 5 °C

Neděle, 23. ledna 2022. Svátek má Zdeněk.
viagraphix.net | foto: Shutterstock.com

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Vlastní domeček za pár měsíců? Dřevostavba může tyhle sny splnit

Komerční sdělení Sníte o vlastním bydlení, kde se konečně budete cítit jako doma a nebudete mít obavu, že neutáhnete hypotéku nebo že budete sypat peníze cizímu majiteli bytu za nájem? Tyto obavy dnes řeší skoro každý.

Přejeme si žít v klidu a pohodlně, ale je to obtížné, pokud nebydlíme ve vlastním. Přitom cesta za vlastním domem nemusí být nemožná – jde jen o to znát všechny možnosti. Jednou z nejlepších, kterou aktuálně doporučuje i Google reklama, jsou určitě dřevostavby.

Dřevostavba je ideální volbou pro ty, kteří chtějí bydlet rychle a za příznivou cenu. Moderní dřevostavby nabízejí maximální komfort, ale také dlouho vydrží, perfektně těsní a zaujmou i svým osobitým designem. Mají samozřejmě své výhody i nevýhody a předtím, než začnete uvažovat nad dřevostavbou, je dobré se s nimi seznámit.

Máte vhodný pozemek?

V prvé řadě je potřeba se zamyslet nad tím, zda vůbec máte kde stavět. Vytoužený pozemek musí být územním plánu označen jako vhodný pro zástavbu a měl by samozřejmě mít dostatečné rozměry. Ideální rozloha je alespoň okolo 800 metrů čtverečních. Pokud máte pozemek menší a chcete třeba bydlet jen ve dvou, vystačíte si i s menším pozemkem, kde si můžete nechat postavit dřevěný bungalov.

Nachystejte si rozpočet

Dřív, než poprvé kopnete do země, musíte si být jisti, že máte na projekt dost financí a máte také veškerá úřední povolení. Myslete také na to, že musíte mít předjednanou smlouvu s dodavateli elektřiny, vody a zajistit si odpad. Problémem často bývají také nesouhlasná vyjádření sousedů, která mohou stavbu hodně zkomplikovat. Pamatujte, že kromě samotné stavby budete potřebovat spoustu peněz na vnitřní vybavení. Podlaha Herringbone, vybavení kuchyně, koupelny nebo třeba nábytek – to vše stojí nemalé peníze a v rozpočtu byste na ně měli mít připravenou dostatečnou rezervu.

S firmou, nebo bez

Pokud jste úspěšně zdolali všechny administrativní nástrahy, můžete se pustit konečně do stavby. Otázkou je, zda si na to najmout firmu, nebo si dům zhotovit svépomocí. Pokud si troufáte sami, počítejte s tím, že za ušetřené peníze vynaložíte velkou spoustu času a energie, a ne každému to za to stojí. Mnohdy je prostě lepší si trochu připlatit, ale mít aspoň trochu klid a využívat víkendy i jinak než tvrdým makáním na stavbě. Zejména pokud stavíte sami, ujistěte se, že používáte skutečně kvalitní materiály a komponenty. Mimo samotných dřevěných panelů se zaměřte i na výběr kování HETTICH nebo na volbu kvalitních oken a dveří, které odolají nejen větru a dešti, ale také zlodějům.

Jak dlouho to potrvá?

Jednou z hlavních výhod dřevostaveb je jejich rychlá realizace. Zatímco postavit klasickou zděnou stavbu trvá mezi 12 a 43 měsíci, dřevostavbu můžete zvládnout daleko rychleji. Obvykle je potřeba stavbu rozdělit na dva úseky – výroba a tvrdnutí základní desky a poté samotou fázi montáže, kdy hodně závisí na zručností vaší nebo vašich dělníků. Obecně platí, že dřevostavba se dá stihnout klidně i za tři až čtyři měsíce, pokud jde tedy všechno dle plánu a nechybí žádný materiál ani pracovní síla. Výhodou rychlé výstavby je nejen rychlé bydlení, ale také šetření nákladů. Po celou dobu výstavby totiž musíte často platit nejen hypotéku, ale také nájem, ve kterém zatím bydlíte, což samozřejmě spolkne hodně peněz. Celý proces můžete snadno stihnout během léta a podzim si vyhradit na zařizování. Stačí vybavit jen to nejnutnější, tedy především kuchyň a koupelnové sanitární vybavení – zkusit můžete třeba produkty Villeroy Boch, které zaujmou svým praktickým designem. Zbytek už snadno doladíte za pochodu a o Vánocích se můžete těšit na rozbalování dárků v hotovém domečku. Jde to skutečně rychle, byť se vyplatí vždy počítat s drobným zpožděním kvůli nepředvídatelným událostem.

Hlavní zprávy

Tady býval ráj netuzexových československých hifi nadšenců

PRAHA? AHA!
vydáno 22. ledna 2022  23:08

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Youtuberská limuzína stojí. Žáci buštehradské školy se vozí raději ve svém

vydáno 22. ledna 2022  8:46

Na „buštěhradském hrádku“ se studenti učí nejen točit videa, ale také hrát a vytvářet počítačové hry. Pro některé to je splnění velkého snu.  celý článek

Nejen Hra na oliheň. Jižní Korea umí pro Netflix točit i kvalitní reality show

Strážce streamu
vydáno 21. ledna 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU Už jste stihli zkouknout všech osm dílů seznamovací reality show Peklo pro nezadané, která měla na Netflixu premiéru kolem vánoc? Pokud ne, tak to...  celý článek

Chcete-li jezdit autem s ELkovou SPZkou, musíte mít kde dobíjet. Teď je to však snazší

vydáno 21. ledna 2022  12:27

SPZka s písmeny EL vám zajistí spoustu výhod. Od parkování zdarma na modrých zónách, přes umožnění vjezdu tam, kam se ostatní vozy nedostanou, až po...  celý článek

Vaše fotky z Prahy