metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 6 °C

Neděle 27. listopadu 2022. Svátek má Xenie
Voda ve Vltavě během povodní hodně stoupla. | foto: Pavel Tůma

Vltava v Praze už není na stupni ohrožení, průtok výrazně klesl

  14:21
Vltava v Praze už není na nejvyšším povodňovém stupni, tedy ohrožení. Průtok před 13.00 výrazně klesl, takže řeka je nyní v Praze-Chuchli na druhém stupni - povodňové pohotovosti. Vyplývá to z údajů Českého hydrometeorologického ústavu. Zastupující primátor Tomáš Hudeček ale s ohledem na trvající stav nouze odmítl třetí povodňový stupeň v Praze odvolat. O dalších krocích rozhodne v neděli.

Průtok Vltavy v pražské Chuchli dnes klesl pod hranici nejvyššího stupně povodňové aktivity, která činí 1500 kubíků za vteřinu. Aktuálně se průtok pohybuje kolem 1370 kubíků, takže jen od dnešní půlnoci se snížil o 300 kubíků.

Situaci ovšem mohou zkomplikovat bouřky, které do Čech přijdou podle meteorologů už dnes. Výstraha před silnými bouřkami, kterou vydali meteorologové, platí pro Prahu ode dneška do pondělní 1.00, a navíc do odvolání i výstraha před vysokým nebezpečím povodní.

"Nádrže na Vltavě se ale na bouřky se silnými dešti připravily. Orlík má prostor pro zadržení srážek prázdný, Lipno již téměř také, a navíc je vypuštěná i část Slap," řekla dnes mluvčí Povodí Vltavy Michaela Pohůnková.

Komentáře

Hlavní zprávy

Najdou se veselé espézetky i u pražských dopravců? Rebel je zatím pouze jeden

vydáno 27. listopadu 2022  10:12

Hanlivé texty na registrační značky autobusů nepatří. I přesto by se tam mohly zcela legálně objevovat.  celý článek

Neúspornost. Správce lamp nakoupí elektřinu raději sám, bude ji i vyrábět

vydáno 27. listopadu 2022  7:58

Lampy se sodíkovými výbojkami či LED zdroji společně po celé metropoli spotřebují zhruba padesát čtyři gigawattů ročně.  celý článek

Znáte tato módní pravidla? Bílá končí v září, svetr se sobem noste po adventu

vydáno 26. listopadu 2022  15:11

Přestože jsou současné módní trendy velmi všestranné, někteří lidé se stále drží přežitých dogmat a pravidel.  celý článek

Ponožky pod stromečkem? Ty upletené přímo od babiček zahřejí nohy i duši

vydáno 26. listopadu 2022  8:22

Zkušené pletařky řemeslo nejen naučí, ale také poradí, jak štupovat.  celý článek