metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 23 °C

Pondělí, 14. října 2019. Svátek má Agáta.
Hráčky Stepp Praha, které jsou v české reprezentaci.
Dalších 6 fotografií v galerii
Hráčky Stepp Praha, které jsou v české reprezentaci. | foto: Stepp PrahaMetro.cz

Vodní pólo ve Steppu. Za šest let vybudovali největší klub

2. prosince 2016  12:40 Pavel Urban Metro.cz
Jeden z nejnáročnějších sportů není v Česku příliš populární, ale nadšení hráčů i trenérů pražského oddílu je obdivuhodné.

Bazén v Podolí zná snad každý, ale že se večer mění v hřiště na vodní pólo, asi moc lidí netuší. Oddíl Stepp Praha zde využívá ideální prostory i dobré vztahy.

Fotogalerie

„Náš sport je náročný hlavně na sportoviště. Musíte mít k dispozici bazén, který je dostatečně velký a hluboký. A navíc vychovat vodního pólistu trvá poměrně dlouho, minimálně dva roky. Nezbytností je mít dobrý plavecký styl a k tomu musí hráč přidat schopnosti s balonem a techniku. Musí tedy skloubit spoustu věcí,“ nastiňuje trenér dorostu i stále aktivní hráč Štěpán Rezek. Tréninky se skládají ze čtyř částí. „Jde o plaveckou přípravu, ať už kondiční, nebo na rychlost. Pak jsou důležité nohy, které dávají obratnost do hry. Trénuje se i technika s balonem a pak samotná hra,“ uvádí.

Také díky Rezkovi se za šest let povedlo vybudovat oddíl, který má zhruba 150 členů, z toho 90 dětí. Do čtrnácti let hrají kluci a holky spolu a jsou v bazénu i pětkrát týdně. „Máme obsazené všechny mládežnické kategorie, navíc dva ženské a tři mužské týmy. Jeden z nich hraje východoněmeckou ligu. To nikdo jiný u nás nemá. V loňské sezoně naši mladší i starší dorostenci vyhráli ligový titul,“ vyjmenovává Rezek. A čím si vysvětluje, že se ve Steppu daří vychovávat nové pólisty?

„Řada klubů si stěžuje, že se jim nehlásí děti, přitom my jsme za šest let vybudovali od nuly největší základnu u nás. Jde o to chtít a věnovat se tomu naplno. Když něco děláte rád, tak to děláte dobře. Člověk jen musí věřit.“

V celém Česku je dvanáct klubů, mužská liga je poměrně atraktivní, ženskou ale hraje jen pět týmů, a to včetně německého Chemnitzu. „To je pro nás velké zpestření,“ říká Lenka Vopálková, která k vodnímu pólu utekla od plavání před patnácti lety.

„Dodnes si pamatuji, že v úterý jsem přestala chodit na plavání a už ve čtvrtek jsem začala trénovat pólo. A to mě hodně naplňuje. Chtěla jsem dělat něco kolektivního. Parta lidí se navíc schází i mimo bazén. Hraji pólo už patnáct let a pořád je to stěžejní část mého života. I pro děti je super, že mají nové kamarády,“ přidává Lenka, která se věnuje i trénování mládeže.

Navíc hraje v reprezentaci, a chystá se tak na kvalifikaci na mistrovství Evropy 2018 ve Španělsku. „Naše úroveň jde nahoru, tak nás svaz přihlásil do kvalifikace na ME, mělo by jít o dvě kola,“ těší se Vopálková.

Komentáře

Hlavní zprávy

Z Jana Havelky je pan Beran. Pod Ještědem zachránil bývalý hostinec

Spolek Dubáci
vydáno 13. října 2019  5:34

Spisovatelce Karolině Světlé, vlastním jménem Johana Mužáková, bylo třiadvacet, když podlehla kouzlu kraje pod Ještědem. Název jedné z vesnic – Světlé –...  celý článek

Elegantní cyklistika: jde o váhu. I o kávu

Elegantní cyklistika
vydáno 12. října 2019  5:15

Trendem nezávislého cestování na kolech je minimalismus. Na cyklovýlet si při balení vystřihněte maximálně tento článek, zbytek magazínu nechte doma na...  celý článek

I když je vzdělání zadarmo, vyjde rodinu na tisíce měsíčně

Studenti Lékařské fakulty Univerzty Karlovy v Hradci Králové
vydáno 11. října 2019  15:23

Studium dítěte na vysoké škole výrazně zatíží rodinný rozpočet. Třetina rodin omezuje každodenní výdaje.  celý článek

Na den dopravy vyrazí i Hurvínek s Brejlovcem

Hurvínek
vydáno 11. října 2019  11:13

Poslední letošní Den PID se odehraje v středočeských Strančicích, na trati Praha–Benešov.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám