metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 8 °C

Sobota, 29. února 2020. Svátek má Horymír.

Volali pyrotechnika k podezřelému autu, uvnitř našli výbavu k táboření

22. listopadu 2015  9:37 Metro.cz, iDNES.cz
Do Parléřovy ulice nedaleko Pražského hradu vyslala v sobotu po čtvrté hodině pražská policie pyrotechnika. Náhodný kolemjdoucí si ve voze s cizí poznávací značkou všiml podezřelých krabic a upozornil na to přes tísňovou linku. Ukázalo se, že šlo o věci na táboření.

Po oznámení o možném nebezpečném předmětu byl zastaven automobilový provoz i v přilehlé Myslbekové ulici. Místem neprojížděly ani tramvaje.

„Dostali jsme oznámení, že tam stojí podezřelé vozidlo, uvnitř něhož jsou podivné krabice, vyslali jsme na místo pyrotechnika. Vzhledem k pařížským událostem z minulého týdne přistupujeme k podobným oznámením obzvlášť pečlivě,“ řekl iDNES.cz policejní mluvčí Jan Daněk.

Akce trvala přes dvě hodiny. Nejprve auto zkoumali policisté z důvodu bezpečnosti prostřednictvím robotického zařízení. Podle informací policie šlo o automobil s korejskou poznávací značkou. Na místě kromě pyrotechnika byli také kriminalisté, hasiči a záchranáři, policisté z pořádkové jednotky i pes speciálně vycvičený na vyhledávání výbušnin.

„Pyrotechnik odpálil zadní okno rozbuškou, aby se dostal dovnitř. Ve vozidle nenalezl žádný nebezpečný předmět, jednalo se o věci na táboření. Vozidlo bylo odtaženo, provoz byl obnoven,“ doplnil mluvčí.

V čtvrtek večer policie vyjížděla k podezřelému autu s francouzskou poznávací do Holešovic. Patřilo mladému sportovci a uvnitř se nic podezřelého nenašlo.

Komentáře

Hlavní zprávy

Z Riegrových sadů mohou zmizet stromy

Napadený smrk
vydáno 29. února 2020  5:46

Na území Prahy 2 padly již čtyři smrky napadené kůrovcem. Dendrologové mají pohotovost.  celý článek

Co je tajemný biohacking?

Biohacking
vydáno 29. února 2020  5:40

Pokud se zajímáte o různé moderní a inovativní přístupy k životnímu stylu, možná jste už zaslechli zvláštně znějící pojem biohacking. Jedná se o přístup k...  celý článek

Hrát o Voskovcovi s Werichem je od nás drzé, říká Matoušek

Matoušek (vlevo) a Kočárník v roli Wericha
vydáno 28. února 2020  17:41

Dílo Jiřího Voskovce a Jana Wericha měli rádi odmalička. A tak už při studiích připravili Daniel Matoušek a Tomáš Kočárník inscenaci Hovory V+W, kterou...  celý článek

Branické divadlo začne svou novou kapitolu už za dva týdny

Branické divadlo.
vydáno 28. února 2020  14:27

Nový nájemník Branického divadla se představí veřejnosti 14. března pod názvem Divadlo Bravo. O šest dní později zde proběhne premiéra inscenace Mimjové,...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám